Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Činorodý šéf údržbářů zemědělských strojů Vavřinec má neustále vše pod kontrolou. Umí zaměstnat všechny kolem sebe, velmi rád se plete i do záležitostí ostatních členů svojí početné rodiny. A především vkládá velké naděje do perspektivní dcery Štěpánky. Touží z ní mít vysokoškolačku. Jenže všechno se zkomplikuje, když se dívka zamiluje do Tomáše ze sousední vesnice. K posledním Vavřincovým výstřelkům patří i příprava svatby, o které netuší, že už není potřeba. (TV Nova)

(více)

Recenze (74)

herr_carter 

všechny recenze uživatele

To je tak, když zapnete v neděli po obědě náhodně televizi v domnění, že si hodíte nohy nahoru a necháte svoje myšlenky mizet u pořadu typu Rady ptáka votvíráka, nebo receptář prima nápadů s Přemetem od Podlahy. A on je tam film Tchán z konce sedmdesátých let. Skvadra herců klasická a úměrná té době, hodnocení 54 procent dává tušit , že by mělo jít o těžký průstřel průměrem...taky úměrný době, kdy sice vzniklo hodně filmů , ale taky jich hodně zapadlo. Takhle mile jak Tchán mě už dlouho nic nerozesmálo. Skvělý Bláha v rouše Hitleří co se za každou cenu snaží lajnovat všechno všem podle sebe a jediný, kdo mu pravidelně vzdoruje je dědek Brodský, který ho stírá od rána do večera, to všechno za zdatné podpory známějších herců a hereček, hodně povedený film.............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Překvapivě nízké hodnocení velmi dobré české komedie. Komedie z dob, kdy ještě česká vesnice byla skutečně tou jednou rodinou, kde si nehrál každý na svém písečku, ale naopak byl součástí vesnického kolektivu. Takto skutečně naše vesnice tenkrát žily. A také mezi námi žili takoví tchánové, které jen s mírnou nadsázkou zobrazil Jaroslav Dietl a se svým typickým herectví předvedl Josef Bláha. Uzurpátoři a velitelé našich rodin, které byla nutno poslouchat. A přitom lidé, kteří ve skutečnosti měli otevřené srdce a vše dělali pro dobro rodin, i když někdy dost nešťastně. ()

Reklama

Olík 

všechny recenze uživatele

Ničemu neubližující totalitně jezeďácká záležitost postavená na dobročinném herectví pana „Pepíčka“ Bláhy. I přes, na svou dobu celkem slušnému hereckému obsazení, se Tchán spíš než do zlatého fondu tuzemské kinematografie zařazuje do zástupu nepříliš výrazných počinů tohoto časového období, které nad vodou, více než děj, drží výkony nesmrtelných československých herců. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Taky bych to neviděl tak černě. Komedie z vesnického prostředí, která neublíží, ale ani zrovna dvakrát nenadchne. Dneska to běželo v TV, tak jsem tomu dal šanci. Brodského jsem měl rád, Bláha mi taky nikdy nějak nevadil, mladá Veškrnová tady taky nebyla k zahození, no asi nejvíc bych si užil tu chlastačku na svatbě. Jsem ale rád, že nemám ani tchýni ani tchána. I když tady ten byl místy ještě v pohodě (no občas i na zabití…). ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Tchán rozhodně nijak nevybočuje z řady tuctových filmů s televizními parametry. To, co ho spolehlivě spasí, je jeho vynikající herecké obsazení v čele s Josefem Bláhem v roli agilní hlavy rodiny, který se rád plete do záležitostí ostatních členů rodinného klanu. Role mu padne jako ulitá a byl takovou přijatelnou alternativou za Menšíka, který podobné typy také s přehledem zvládal, ale zde se pro něj překvapivě žádná role nenašla. Zdeněk Míka je režisérem jako dělaným pro filmy o socialistických rodinách, které v časech normalizace žily kupodivu normálně a dokázaly brát život s humorem a i s jistým nadhledem. Tahle komedie sice nemá šanci být takovým tím televizním evergreenem, ale právě paradoxně čím méně je reprízovaná, o to je to její větší výhoda. Přijatelný film. 60% ()

Galerie (22)

Zajímavosti (15)

  • Dagmar Havlová (Štěpánka) odchádza zo železničnej stanice na štúdia do Prahy súpravou M 262.0, červenou lokálkou motorovým vozňom ktorý vznikol po druhej svetovej vojne ako prvé veľké, štvornápravové vozidlo. (Raccoon.city)
  • Film v kinech navštívilo přes milion diváků. (Duoscop)

Reklama

Reklama