Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ze zpronevěry jízdenek a rychlíkových příplatků je obviněna pokladní (Gabriela Vránová) jednoho pražského vlakového nádraží. Do případu se vkládá Zemanova manželka, která učí její dceru (Miriam Chytilová), a přiměje svého muže zpronevěru vyšetřit. Díky tomu vyjde najevo, že pachatelem je bývalý manžel paní pokladní (Jiří Klem)... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

18 tisíc taková lapálie no to já už dávno nedělám. I tento díl je sice inspirovaný skutečným případem, ale po všech těch vraždách sabotážích a honění diverzantů je tohle pátrání po tom kdo rozkradl jízdenky a rychlíkové příplatky a navlekl to celé na krk jedné hodné nenápadné paní trochu nuda a Zemanova afektovaná manželka to nevytrhne. Jeden z těch slabších dílů a tady už to na tři hvězdy nebude.45% ()

carl.oesch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nějak jsme nepochopil, o co tomu Klemovi a Hudečkové vlastně šlo. Jako zcela propagandy prostá detektivka to moc nefungovalo, Doleželová byla nepříjemná a vlezlá, ale líbily se mi scény z nádraží. Všimněme si, jak soudruzi kopírovali SSSR, na nádraží byl staršina (šílený výložky a la Rusáci) a i když kulhal, myslelo mu to perfektně. Ještě trapnější byly uniformy železničářů. V tom dost vyjímečně retro odpovídalo. Soudruzi byli takoví hodní, sociální, pajdající policajt, to se hned tak nevidí. Výjimečně klaďas Fišer, pomáhající vždy nepříjemné Gabriele Vránové a hlavně ta empatická skupina mládeže na nástupišti, co ji na nádraží bránili proti jejímu hulvátskému manželovi, to nemělo chybu. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak to já byl oproti některým rozhodně víc spokojený u tohoto případu, než u těch dvou předešlých. Konečně se zas něco vyšetřovalo (jasně bylo to o ukradených jízdenkách) a ne o špionáži, nicméně jsem se u toho nenudil. Navíc jak Gabriela Vránová, tak i Eva Trejtnarová-Hudečková byly celkem pohledné děvčata a dobré herečky. Více prostoru dostal nejen Zeman ale i jeho žena – což bylo taky dobře. Takže tento díl hodnotím jako slušný průměr. ()

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rok 1956. Tak předně paní učitelka Zemanová má snad tu největší rádiovku na světě. A o čem to je tentokrát? Je to spíš pro hospodářskou kriminálku, žádný mord, ale ukradené jízdenky. Manžel fotbalista si našel náročnou milenku a ta ho chtěla pěkně ždímat, ale ono moc není z čeho, když nehraje. Tak pak je tu ještě manželka, tak proč jí to nezavařit v práci? Tohle je zrovna dost slabý díl, který jsem doteď viděl snad jen jednou tak někdy v osmdesátkách a pak až teď. ()

NinonL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze zpronevěry na nádraží je obviněna Eva Vondrová. V pokladně chybí 18 000. Nešťastná pokladní je přeřazena na úklidovou práci a před všemi se moc stydí. Zemanova manželka přemluví svého muže, aby se případu ujal, protože ve třídě učí Vondrovic dceru. Zeman zprvu nechce, pak se ale případu ujme. Zvláštní roli zde hraje Vondrové manžel, kdysi slavný fotbalista. Zemanova manželka zjistí, že Vondra chodí s jednou z pokladních, Drahuší Maxovou. Nastěhují se spolu do vypůjčeného bytu a malou Evičku unesou. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (9)

  • Eda Sojka (Stanislav Fišer) vlastní vůz Z 4 s přezdívkou Silná čtyřka, vyráběný v letech 1933–1936 Československou zbrojovkou v Brně. Vyrobeno bylo 2 750 kusů. (sator)
  • Jiří Klem, ktorý stvárnil futbalistu Vondru, sám futbal zo srdca neznáša kvôli úrazu v mladosti následkom ktorého má dodnes zdravotné problémy z chrbticou. (Raccoon.city)
  • Natáčelo se na Smíchovském nádraží za plného provozu. [Zdroj: M. Graclík, V. Nekvapil - 30 případů majora Zemana] (M.B)

Reklama

Reklama