Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok 1972 – v parku je nalezeno mrtvé tělo studentky. Příčinou smrti bylo předávkování. Stopy vedou ke skupině Mimikry, která se chystá tajně unést letadlo pravidelné linky Praha – Karlovy Vary do Mnichova. Major Zeman tuší, že se chystá něco nekalého. Nemá však žádnou přímou stopu ani důkaz. (Prague Promotion)

Recenze (40)

mchnk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nic naplat, na Bič boží musel se závistí čučet celý dobový underground. A já přehlížím všechno ostatní, co tento díl brzdí. Geniální apokalyptický text (neplést s parodií, kterou zde napsal MM_Ramone) a nadčasová hudba, ve které nechybí ani klávesy...a hlavně např. TENTO štylový účes dnes už jen tak neuvidíš. Tvůrci dělali vše s velkou precizností, to je vidět i slyšet. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze začátku tohoto dílu těžká nuda, okořeněná snad jen tou mrtvou holkou. Když potom vyslovili Lábusovu přezdívku, ihned jsem si vzpomněl na onu legendární Náhlovského hlášku „Chozé nepřijel…“. Mimikry a ta jejich píseň – no to bylo něco (není to absolutně můj styl) a samotný text Bič boží stál leda tak za vyliž prdel. Únos letadla alespoň částečně vylepšil renomé této jinak hodně ale hodně průměrné podívané. Skutečný únosce a vrah Adamíra byl pěkný magor, ale Vlach si taky nevedl vůbec špatně…To Plastic People asi zaplakali… ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Genialita umělce nespočívá ve schopnosti jednou za život vytvořit něco výjimečného, ale dělat to soustavně, nejít s dobou, ale předbíhat ji. Hudbou k tomuto dílu majora Zemana dokázal Zdeněk Liška svoji genialitu bez jakýchkoliv pochyb. Underground je zde překvapivě zobrazen v roli oběti, jediným pranýřovaným zůstává překupník a uživatel drog v jedné osobě Kájík. V době vrcholící normalizace je toto gesto smíření dosti šokující. Důvodem takové shovívavosti vůči undergroundovým umělcům bude patrně potřeba zdůraznit drogy jako ultimátního nepřítele. A toto poslání se podařilo naplnit. ()

NinonL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bič boží je jedním z nejlepších dílů celé série. Příběh undergroundové kapely, která kromě hraní obchodovala s drogami, je zajímavý. Zvláště když se mezi ně infiltrovali i Zemanova dcera a její chlapec. O co jde v díle ještě? O nezákonné opuštění republiky s pomocí únosu letadla, o které se celá kapela a pár dalších lidí pokoušelo. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Ááá, ááá, ááá, ááá! Ani pustý krok, Zolchar, Nána, Vlkop, Sex. Zlatej písek, zlatý kamení! Drtili a smaragdovej prach, pasti, kůže, lejno, vítr, mrak, to všechno je mámení, protože! Jednostejně v prachu lehnou, a červi se rozlezou, bič boží, bič boží, bič boží je vyžene! Ááá, ááá, ááá, ááá! Ani tichý krok, Zolchar, Nána, Vlkop, Sex, veselý seš z tónů muziky, bez mudrů no a hlavně bez kliky, máničky, v kufru červíky, máslo zvrací knedlíky, protože co s nima? Jednostejně v prachu lehnou, a červi se rozlezou, bič boží, bič boží, bič boží je vyžene! Ááááááááá! Ani první krok, Zolchar, Nána, Vlkop, Sex, v baru si chcem mládí krátit já a ty, do propasti spadnem nahatý, špatně bejt, celá je pravda, vykušte se všichni na prachy, protože! Jednostejně v prachu lehnou, a červi se rozlezou, bič boží, bič boží, bič boží je vyžene! Áááá,áááá,áááá,áááá, starý pustý krok, Zolchar, Nána, Vlkop, Sex, Houmr jim chce přebrat knížata, ve svý chybě uhne poupata, milou chcu i první mláďata, jo chleboucí děvko střapatá. Protože! Jednostejně v prachu lehnem, a červi nás roznesou, bič boží, bič boží, bič boží nás vynese! Ááá, ááá, ááá, ááá starý pustý krok, Zolfar, Nána, Vlkop, Sex, až po ránu se potápějí, ze mě pucha strávit nechtějí, v svazovaní výcvik nemají, konečně se Josef spokojí, a to vono je protože! Jednostejně v prachu lehnem, a červi nás roznesou, bič boží, bič boží, bič boží nás vynese!" https://www.youtube.com/watch?v=E6Gh5wboB94 *** ()

Galerie (3)

Zajímavosti (12)

  • Únoscovia lietadla majú pištole Pieper Bayard 1908 a Walther PPK. (ČSFD)
  • Uneseným lietadlom je L-410 Turbolet československej výroby. Na krátkych vnútroštátnych linkách bolo používané v 70. a 80. rokoch. Podobnosť so skutočným únosom, pri ktorom bol zastrelený cpt. Mičica (8.6.1972) sa v mnohých detailoch líši. Najväčším (trochu alibistickým) rozdielom je spôsob bezpečnostnej kontroly. Práve ako reakciu na spomínaný tragický únos boli zavedené prísnejšie bezpečnostné pravidlá pred vstupom na palubu. Predtým sa osobné prehliadky nerobili na vnútorných linkách prakticky žiadne a prepašovať do lietadla zbraň bolo oveľa jednoduchšie. (Fredy.Tukot)
  • Pri záberoch, kde vynášajú rakvu nebohého kapitána z L-410 je ešte vidno mnoho dobových záberov na rad lietadiel typu Tu-134 (jedno z nich štartujúce aj na pozadí titulkov). V čase, keď sa epizóda odohráva (leto 1972) ich ČSA malo vo flotile len 5 kusov a určite niekoľko na pravidelných linkách. (Fredy.Tukot)

Reklama

Reklama