Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Výpravná koprodukční pohádka Naďi Jurkemikové a v režii Kristíny Herczegové nás zavede do krásné přírody na Slovensku a na Moravě, kde žijí prazvláštní lesní bytosti. Vládcové jedné lesní říše, královna Nabbiel a král Archivald se rozhodnou darovat svým věrným služebníkům, čarodějnici Sebele a čaroději Bendegůzovi čarovný kamínek, který dokáže spravedlivě splnit všechna přání. Sebela a Bendegůz se hned nemůžou rozhodnout, jakým způsobem kámen použijí. Zatímco Sebela má lidi ráda a ráda jim pomáhá, Bendegůz považuje lidi za sobecké a snaží se je zlomyslně pokoušet. Uzavřou spolu sázku. Pokud kamínek lidé použijí častěji k nesobeckým účelům, vyhraje Sebela. Pokud však ne, vyhraje Bendegůz. V té chvíli přijíždí na panské sídlo v malebné přírodě rozmařilý hejsek, mladý hrabě Henrich, v doprovodu své sestry Julie a komorníka Vendelína. Henrich se rozhodne získat peníze na svůj rozmařilý život nerozvážnou těžbou dřeva z lesa a lovem lesní zvěře, což by vlastně znamenalo likvidaci lesa i zvěře. Do cesty se mu postaví nejen obyvatelé lesa, ale i vesničané, vedení mlynářem Matoušem a Henrichovou sestrou Julií. Co se stane s čarovným kamínkem? Komu pomůže? Kdo vyhraje sázku? Bendegůz nebo Sebela? Dokáží lidé a lesní bytosti zachránit svůj čarovný svět plný lásky, dobra a porozumění? Jsou lidé ještě někdy ochotní myslet víc na jiné, než sami na sebe? V hlavních rolích sympatických lesních čarodějů se můžeme těšit na skvělou dvojici Zuzanu Bydžovskou a Adyho Hajdu. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot

Recenze (193)

EllienPM 

všechny recenze uživatele

Hodně jsem se podle ukázek v TV těšil, vyloženě jsem si na to udělal čas a ulehl k TV. Ale... K čemu výpravnost, kreativní masky a kostýmy, k čemu smaragdově zelená tráva a lesní romantické výjevy, ach, když lesní tvorové působí jen jako statické figuríny za výlohou (občas se proběhnou) a nenapíše jim scénáristka žádný větší prostor, žádnou vlastnost či projev, takže to celé vyzní jen jako reklama na Rajec? Střih naprosto křečovitý a bolestný. Výkony Slováků nemohu nazvat hereckými, snad jen ta Zuzana B. a Pavel K. se snažili. Myšleno to bylo dobře, ale provedeno je to velmi povrchně. Celý les je ohrožen, protože jednomu ňoumovi upadlo zrcadlo a jedna holka neumí napsat tátovi sama od sebe a sovu doručovatelku si do okénka ve věži nalákat telepatií. Jááj. Rádoby. Rádoby. Celé to dorazí nefungující dabing a i to vykradení Hobitína si mohli odpustit. PS: ten polonahý mlynář byl fajn a osvěžující - ale jen z dálky. Z blízka bylo všem hned jasné, že takovýhle chcípáček by pytel mouky neunesl ani 200 metrů, natož jich desítky-stovky tahat každý každičký den. Dokoukáno do konce. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Děs, běs, hrůza. A přitom tak krásná příroda a hezké, ale nevyužité masky. Jinak je to ale neskutečně nudná, tupá, nezáživná a hlavně naprosto maniakálně nesmyslná podívaná. Těžko vylíčit podrobnosti - snad jen záporák míří zbraní na skoro hlavního hrdinu, pak ho skoro oběsí a ještě k tomu zabije zbraní vlka. Ti, co mají čarovat, se chovají jako blbouni a zlobivé děti, nebo jejich kouzla nestačí na lidské zlo. Hlavní kladná postava nemluví a pronese na konci max. dvě věty. A tata, který to má na konci všechno rozseknout, působí tak nějak nijace. Stejně jako celý film, který už opravdu nikdy více nechci vidět. Jedna hvězda za nádhernou přílohu a hobitovské přelety kamerou přes ni. Hudba: Matúš Pavlík & Martin Hasák. PS: dabing je naprostá katastrofa, proč to propána nevysílají v česko-slovenském znění??? ()

Reklama

Nach 

všechny recenze uživatele

Bohužel nám ekologická pohádka Čarovný kamínek, která zprvu vypadala záživně narazila na nezajímavost celé látky. V podstatě je skvělé když máte nápad, který na papíře funguje, ale jakmile nemáte zajímavé postavy, které by tomu celému daly funkčnost, rozpadne se vám to pod rukama. A to se přesně zde stalo. Nezajímavé charaktery zabily potenciál. Inu další nekvalitní pohádka do mlýnku nekvality. Navíc plná logických děr, kterými by projel i kamion. 40% ()

Asmodin 

všechny recenze uživatele

Pohádka měla dobrý potenciál, který byl nakonec ztracen v nevyřčených gestech a odfláknutém scénáři. Nebylo zde jasné proč byl les důležitý. Nakonec se vesničané zachovali jako všichni aktivisté... hodně štěkali, ale stejně utekli. Přesně tady se ztratilo to podvědomé poselství, proč nekácet (deštné pra)lesy. Mocní vládci lesa mohou na dřevorubce poštvat jen včely a vlky? Zase nevyřčeno proč. Po vizuální stránce skoro není co vytknout, jen bych si přála vidět více českých herců. ()

oveckaoa odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle by měl vidět každý kdo dal pohádkám Princezně a půl království a Čertí Brko odpad jelikož ve světle téhle jsou to takřka umělecká díla. Zde nefunguje totiž nic scénář není nebo se psal za pochodu (proč tam například je vůbec ta němá holka k čemu a komu je tam užitečná kromě toho mlynáře nebo vládcové lesní říše se zmůžou maximálně na povolání včel a povolání vlků tomu říkám velká síla a teď přijde největší perla představte si , že nesnášíte lesy, stromy a vidláky co budete dělat určitě nepůjdete mezi ně tak proč tam ten blb mezi ně šel). Mezi postavami zde běhá jakýsi hobit a nikdo si ho nevšimne (tomu říkám periférní vidění jak prase) zabíjejí se zde zvířata (nevím jestli je to dobrý nápad dávat to do pohádky) různé mýtické stvoření se zde objevují sporadicky až na hobita , jakousi ženskou s rohy a jejího chlapa (asi podpantoflák dle chování). Na druhou stranu od režisérky co stvořila takovou sračku jako je Policie v akci (běží to i na Primě tuším) se zázrak asi nečekal. Ty peníze co to stálo mohly radši narvat na sbírku obětem výbuchu paneláku v Prešově tam by to aspoň pomohlo než to rvat do něčeho takovéhohle. 5 procent za tu němou holku té tam bylo škoda. ()

Galerie (108)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo v Rožnově pod Radhoštěm, Kvačianské dolině a v lesích v okolí Lubochně. (Duoscop)
  • Ve scéně, kde komorník Vendelín (Jakub Rybárik) popisuje stromy v lese latinskými názvy, jmenuje je v pořadí: Pinus sylvestris (borovice lesní), Picea abies (smrk ztepilý) a Taxus bacata (tis červený). Stále však ukazuje na smrky, které v onom lese tvoří monokulturu. O několik scén později při kácení smrku opět jmenuje Pinus sylvestris. (Thanoris)

Reklama

Reklama