Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V 50. letech v Hollywoodu řádil Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti, pátrající po komunistech mezi umělci. Tento „hon na čarodějnice“ zasáhne i do života režiséra Davida (Robert De Niro) a jeho ženy. David se vrací do Los Angeles s vynikajícím scénářem. Netuší však, že i on je zapsán na černé listině podezřelých. Cítí houstnoucí napětí mezi kolegy a přáteli a ocitá se uprostřed složité hry, plné intrik a nenávisti. Davida sleduje FBI, je odvolán z natáčení filmu a nakonec je předvolán k výslechu. (HBO Europe)

(více)

Recenze (30)

Autogram 

všechny recenze uživatele

Politické procesy s komunistami v Amerike čiastočne pripomínajú procesy s protikomunistickými silami u nás. Akurát ich neposielali do uránových baní, ale normálny život im znemožnili dostatočne, v tom si môžu ŠtB a FBI podať ruky. České a slovenské filmy o tomto období točené u nás po revolúcii mi pripadajú oveľa silnejšie a údernejšie. Aj napriek prítomnosti Roberta De Nira, ktorý je v obraze bez prestávky, je tento film pomerne nudný a iba niekoľko zaujímavých scén a silnejší záver ho vyťahujú aspoň do priemeru. –––– Oni tě zabijí, tati? To komunistům dělají. –––– Monogram mi nechce zaplatit, bojí se, že kina nebudou promítat film, který natočil komouš. ()

Riverin 

všechny recenze uživatele

Už nejaký čas sa snažím prísť nato čo napísať k tomuto filmu ale akosi nič neprichádzalo. A to isté môžem povedať aj o Vopred vinní. Nemastný neslaný. De Niro zle hrať nedokáže a dokonca sa tu ukázal ako dobrý herec i Martin Scorsese ale keď má scenár a réžia diery tak nepomôžu ani herci a zaujímavá téma. A ešte by som mala výtky k výprave, ktorá mohla byť omnoho pestrejšia a vypracovanejšia. Záver znie: Ak nemáte nič lepšie na práci a máte radi De Nira tak smelo do toho:) ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Méně známý De Nirův film (podívejte se, jaké skvosty na přelomu osmdesátých a devadesátých let natočil, a bude vám jasné, že něco prostě muselo ze světla poodstoupit), ale stále velmi dobrý film, který byl v době vzniku podle všeho mnohem důležitější než dnes. Kdyby šla atmosféra strachu více do hloubky, bylo by to ještě lepší, ale ani tak se rozhodně nejedná o ztracený čas, protože výkon Roberta De Nira je bezchybný a finále v soudní síni strhující. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Dostať sa na čiernu listinu Hollywoodu, zvlášť ako cenený režisér či scenárista, by asi nikto nechcel. Znamená to totiž, že si už ani neškrtnete a vaša kariéra je mŕtva. Byť neprávom obvinený z členstva v komunistickej strane prináša opovrhovanie nielen vašimi známymi a blízkymi, ale i celou spoločnosťou. Je to hon...Na tento film s DeNirom som nikdy nemal šťastie, no o to väčšiu radosť mám, že ho stv odvysielala. Bolo to ešte obdobie, keď DeNiro čítal scenáre a neprikývol na každú hovadinu ako dnes. Tieto vykonštruované obvinenia zo spolupráce s komunistami zničilo životy mnohým ľuďom a na rehabilitáciu čakali dlhé roky...Áno, tento film je o niečom a celkovo mám z neho dobrý pocit a hodnotenie 70% mu neprináleží, pretože neodráža jeho skutočnú kvalitu. Je to samozrejme dané malým počtom hodnotení, čo sa časom hádam zmení. U mňa 80%. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Totéž jako Rittův film Na černé listině (1976), jen bez allenovského humoru. Co se týká samotného závěrečného slyšení před Senátním výborem pro neamerickou činnost, je De Niro jako vždy skvělý, Woody Allen to ovšem ve zmíněném snímku pojal ještě úderněji. A ten western, na nějž byla De Nirova postava ostrakizovaného režiséra najata, nápadně připomínal V pravé poledne. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (10)

  • Podle článku „McCarthyism Made Simple“ od Jonathana Rosenbauma publikovaného v „The Chicago Reader“ byl tento snímek „prvním hollywoodským filmem věnovaným v plném rozsahu černé listině filmového průmyslu“. Předchozí film režiséra Martina Ritta The Front (1976) se zabýval televizí. (Zetwenka)
  • Automobil paní Nolanové, Chevrolet z roku 1941, má být vybaven automatickou převodovkou Powerglide. Powerglide nebyl na Chevroletech nabízen až do roku 1950. (Zetwenka)
  • Abraham Polonsky, oběť černé listiny, byl tak uražen, že Irwin Winkler změnil hlavní postavu z člena komunistické strany na liberála, že nejenže nechal své jméno z filmu odstranit, ale také odmítl uznání výkonného producenta, které by přineslo značný zisk. Polonsky byl v tisku velmi hlasitý ohledně svého hněvu na Winklera a jeho nesouhlasu s výsledným filmem. (Zetwenka)

Reklama

Reklama