Reklama

Reklama

36. komnata Shaolinu

  • Česko 36 komnat Šaolinu (více)
Trailer

VOD (1)

V 15. století ovládali velkou část Číny Mandžuové. Čínský národ byl krvavě potlačován. Student Liu Ju Té je přesvědčen, že národ má šanci se ubránit jedině když bude ovládat bojovou techniku sha-olinských mnichů. Po dobrodružném útěku z Kantonu se dostává do odlehlého kláštera. Je přijat do řádu a po počátečních těžkostech projde všemi 35 komorami různých stadií techniku kung fu. Jako mistr všech bojových technik se Liu vrací do Kantonu a dává se do boje s nenáviděnými Mandžuy. V divokém souboji pokoří jejich vůdce Tien Taa a zakládá 36. komoru, která má národ vést k odboji… (Intersonic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (247)

Matty 

všechny recenze uživatele

Dosti odrazující začátek s patrně plastovými mečíky, malinovou krví a konstantně prkennými herci nejspíš protřídí diváckou obec. Ti vytrvalejší si vychutnají epičnem prodchnutý příběh i množství na svou dobu nevídaných bojových scén. Zkomponování jednotlivých záběrů by Hong-Kongčané mohli dopilovat, ale jejich kung-fu je jedinečné a nepřekonatelné! 80% Zajímavé komentáře: Lima, Radim ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Mladý San Te (Chia Hui Liu) se, stejně jako jeho spolužáci, znelíbí místnímu generálovi, který utlačuje nevinné, a je nucen opustit město. Vydává se do Shalinského kláštera, kde by se chtěl naučit kung-fu a jednoho dne se vrátit, a pomstít své rodiče i přátele... Ač tento film stejně stár jako já, a ač je jednou z legend, nějak se podařilo že jsem jej nikdy neviděl. Ale to jsem nyní napravil, a tak si mohu i tuto legendu odškrtnout ze svého seznamu. Co se příběhu týče, tak film nenabízí nic originálnější než desítky podobných asijských filmů - mladý klučina se naučí kung-fu (karate, taekwondo,...) a nakope všem zlounům zadnice. Čím ale tento film vyčnívá je naprosto skvělý výcvik hlavního hrdiny v Shaolinském klášteře - alespoň co se týče prvních pár komnat (bohužel většina ostatních byla prolítnuta tak nějak hopem, což je trochu škoda)... ()

Reklama

Derek 

všechny recenze uživatele

len málo filmov na vás dokáže zapôsobiť tak, že si ich hneď po skončení chcete pozrieť ešte raz. v mladosti to v mojom prípade spôsobil film (dnes to tak už nie je, ale i tak si ho stále rád pozriem), ktorý je podľa mňa najlepší zo série so slovom shaolin v názve a to 36 komnat shaolinu. dej nie je príliš komplikovaný, ale čo ma vždy uchvacovalo a čo na tomto filme milujem sú rôzne skúšky, ktorými hrdina yu-te bude musieť prejsť, aby sa mohol stať plnohodnotným sholinským bojovníkom. je to staré, je to jednoduché, ale je to film na ktorý sa len tak nezabúda (a tiež inšpirácia pre rôzne chmaty, ktoré sa dajú otestovať na mladších súrodencoch:-)) ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Možná je ten příběh strašně naivní pitomoučký, souboje mají daleko do dnešních hyperdynamických a realistických řežeb, herci přehrávají jak můžou a vůbec mi to stylem hrozně připomínalo staré Vinnetuovky, ale stejně jako ony je to skvělá zábava a pro spustu lidí kult. Pro mě to sice kult není, přece jen Vinnetua jsem si zamiloval už před nějakými 15ti lety zatímco tohle jsem viděl teprve dnes, ale jedna z největších legend mezi kung-fu filmy je 36 komnat Šaolinu zcela zaslouženě. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Pred 30timi rokmi, bol tento hit vo VHS svete pojmom. Vtedy publikum na kvality až tak nehľadelo ( aj keď tento snímok bol jedným z tých najlepších easternov ), išlo o to spoznať dosiaľ nepoznané ( resp. nepoznané až v takom rozsahu ). 36. KOMNATA je skvelou symbiózou výcvikového kung-fu a revenge fláku. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (6)

  • Prvé české znenie z roku 1991 (voiceover, nie dabing) bolo nahrané pôvodne cez nemecký dabing s nemeckými titulkami, nie na pôvodné znenie v čínštine a účinkovalo v ňom iba pár dabérov, ktorí dabovali hneď viacero postáv naraz. Prvého českého dabingu sa dočkal až po digitalizácii v roku 2004. (Piri)
  • V Česko-Slovensku bol film prvýkrát distribuovaný na VHS v skrátenej verzii (cca 82 min), ktorá neobsahovala scénu v 1. komnate, zábery so symbolom svastiky a ani niektoré ďalšie scény. (Piri)

Reklama

Reklama