Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok 2034. Život na Zemi, jejíž ozónová vrstva se na konci 20. století začala rozpadat, existuje pod mohutným ochranným štítem, jehož provoz řídí mocná multinárodní Společnost. Zestárlý Connor MacLeod, odsouzený k věčnému životu na Zemi za účast v nezdařené revoltě proti generálu Katanovi na planetě Zeist, se setkává s mladou ekologickou teroristku Louisou Marcusovou, jejíž skupina odhalila úzkostlivě střežené tajemství - ozónová vrstva znovu existuje jako dřív a ochranný štít funguje pouze proto, aby Společnosti přinesl vysoký zisk. MacLeod v zuřivém zápase zlikviduje dva vrahy poslané Katanou a znovu nabývá mladistvého vzhledu. Pomocí zvláštní psychické síly zavolá svého starého přítele Ramireze. MacLeod s Ramirezem a Louisou nejdříve z vězení osvobodí Alana Neymana, který před lety pomáhal MacLeodovi štít vybudovat. Společně se pokusí zničit už nepotřebnou ochranu před kosmickým zářením... (Intersonic)

(více)

Recenze (170)

HellFire 

všechny recenze uživatele

Takové slušné céčko, které funguje mnohem lépe jako komedie než fantasy dobrodružství a velký podíl na tom má stejně jako v případě jedničky příšerný postprodukční dabing a dialogy, které jakoby psal počítač (nemluvě o vysokém hlásku hlavního hrdiny – nemohl jsem uvěřit, že tohle tvůrcům prošlo). Jelikož ale film vznikl v době, kdy byly počítače v plenkách, nemohu scénář dávat za vinu umělé inteligenci, tudíž ho museli opravdu vymyslet a sepsat pánové Widen a Bellwood (jejichž kariéra po uvedení Highlandera 2 prakticky skončila). Na jedné straně stojí skutečně zajímavá premisa (lidstvo žije uzavřeno pod planetárním štítem, který chrání obyvatele před ničivou silou Slunce, protože planeta je bez ozónu), na straně druhé musíme sledovat toporné výkony a podivuhodně poskládané scény (takhle nějak si představuji že to dopadá, když nepoužijete storyboardy), neustálé flashbacky a poslouchat ony již zmíněné dialogy. Třešničkou na dortu jsou Michael Ironside, který si naprosto užívá svou roli padoucha a John C. McGinley, který ztvárnil ředitele korporace, která spravuje štít. Za to Connery si opravdu neuměl vybírat role. Zde má prakticky jen cameo. Zhlédnuto v režisérské verzi. ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Vlastne žiadne prekvapenie, veď ani prvý Highlander nebol skvost; ťažil zo spoľahlivých hereckých výkonov, žánrovej ojedinelosti a bombovej hudby! Plus bol tajuplný, a nazdávam sa, že práve tu je v prípade pokračovania hlavný kameň úrazu. Mulcahy a spol. to namiesto rozvinutia a prečistenia pôvodného námetu len znova celé prevarili, kvôli čomu vyplávalo na povrch ešte viac rozporov a čo bolo vďaka vyššie vymenovaným plusom nepodstatné, tu už vyslovene prekáža a rozčuľuje. Nehovoriac o tom, ako sa to celé vlečie, tú nudu nevykrýva ani Sean Connery, ktorý to ako správny profesionál dáva naplno, akoby sem skutočne prišiel z iného sveta (či filmu). Bieda, ľutujem, že som tomu po rokoch dal šancu. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Takové zvláštní guilty presure. Z Highlandera se stal špinavý post-apo, kde je vidět zmatenost herců a vlastně všech zúčastněných (Connery určitě nevěděl v čem vlastně hraje). Ale musím uznat, že se mi tahle podivnost, která se nejspíš odehrávala v kulisách Total Recallu (vč. Michaela Ironsida) zvláštním způsobem docela líbila. Ale film to je příšerný. ()

KasparekZabijak 

všechny recenze uživatele

Toto byla opravdu : ,, Riadna haluz “ jak by řek můj slovenskej kámoš. Kryštof je starej šedivej Hájlendr, kterej si v budoucnosti v New Yorku pouští Kvíny už jen z jukeboxu a ve svým starým Porsche popojíždí odnikud nikam. Země je krytá štítem, kterej musí zničit, i když ho sám pomáhal vybudovat ( ?! ). Do cesty se mu staví poměrně zábavně se šklebící Michal, jenž s vlasama vypadá snad ještě víc odpudivěji, než ve Scanners, ale na pomoc mu přispěchá jeho přítel Sean z jedničky a navíc koukatelná Virginia Madsen z Candymana. Je to samozřejme ryzí béčko s totálně dementním scénářem, ale čekal jsem větší žumpu. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Pochopitelně ne všechno je ideální, například herecké výkony. A taky efekty. Ty nejsou ani tak povedené, jako žalostné. No, a scénář je zklamání, dokonce i opravená režisérova verze je prostě divná. To jak si v devadesátých letech představovali postapokalyptickou budoucnost je sice úsměvné, ale taky plné klišé. Atmosféra šla určitě vytvořit jinak, než že produkce vyplivne zmrvenou kopii světa Blade Runnera. A kdybych se přenesl i přes tohle, tak jsou tu ještě záporné postavy, které jsou mimózní i v porovnání s Harkonneny z Lynchovy Duny. Jediné dva plusy jsou Sean Connery a Virginia Madsen. Jedničku jsem označil za podařený trash, takhle tedy vypadá ten, který se nepovede. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (19)

  • V roce 1995 pospojoval režisér Russell Mulahy některé vystřižené, nepoužité a alternativní scény, které posléze vydal pod názvem Highlander 2 Renegade Version. (Terva)
  • Michael Ironside popsal svou účast na natáčení následovně: „Já, Connery i Lambert jsme se shodli na tom, že nenávidíme scénář. Při jeho pročítání jsem si představoval, že ho napsal třináctiletý kluk. Každý z nás ale potřeboval peníze a kromě toho jsem nikdy předtím nehrál barbara ohánějícího se mečem. Byla to moje první velká padoušská role. Tak jsem si řekl, že když už natáčím tak hloupý film, dám do toho všechno, aby si mě každý zapamatoval. A myslím, že se mi to podařilo.“ (HellFire)
  • Během natáčení se Christopher Lambert a Michael Ironside vzájemně poranili. Lambert ulomil svému kolegovi kus zubu a Ironside zase Lambertovi zranil prst v jednom ze soubojů. (Terva)

Reklama

Reklama