Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film vypráví příběh mírumilovného syna bohatého a významného rodu v Jeruzalémě, který je dílem kvůli své snaze bránit práva židů a dílem nešťastnou shodou okolností odsouzen na galeje. Po mnoha útrapách a dobrodružstvích vybojuje zpět svobodu a vede svůj národ proti hněvu Římanů. Wylerův Ben Hur je nejenom epickým příběhem, ale také jedním z nejlepších a nejslavnějích filmů historie. (Pannonia Ent.)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (473)

Falko 

všechny recenze uživatele

60 roky boli prelomove v roznych historickych monumentalnych filmov, ktore nesetrili minutazou, ale mali obrovsky uspech. Hned o rok neskor bol natoceny Kubrickov SPARTACUS a v roku 1962 Leanov LAWRENCE Z ARABIE. Z tychto troch filmov sa mi najviac pacil asi Ben Hur, ale este si budem musiet dat reprizu Spartacusa. Osudy Bena Hura boli sice v hlavnej ulohe, ale vedlajsiu ulohu tu mal aj osud Jezisa Krista, kedze boli rovnako stari. Pacilo sa mi to spojenie a hlavne sceny s pitim vody, dalej bitka na lodiach a legendarna scena pretekov koni, ktore su tak spektakularne natocene, ze to proste miestami vyrazalo dych. Tento film proste predbehol dobu asi na 20 rokov dopredu, aj vdaka krasnej farebnej kamere alebo vypravnymi zabermi s obrovskym poctom komparzistov :-) Preto si myslim, ze zasluzene ziskal z dvanastich nominacii az 11 Oscarov vratane najlepsieho filmu roka, rezie Williama Wylera, herca v hlavnej ulohe Charltona Hestona alebo aj herca vo vedlajsej ulohe Hugh Griffitha... 29.01.2010 _____ Charlton Heston - (Juda Ben Hur) +++ Stephen Boyd - (Messala) +++ Hugh Griffith - (Šejk Ilderim) +++ Jack Hawkins - (Quintus Arrius) +++ Haya Harareet - (Ester) +++ Martha Scott - (Miriam) +++ Cathy O´Donnell - (Tirza) +++ Finlay Currie - (Baltazar) +++ Sam Joffe - (Simonides) +++ Produkcia: William Wyler +++ Hudba: Miklós Rózsa +++ ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Film mi přišel trochu moc dlouhej, ale ta konečná scéna z circu, ta byla nádherná. A když si představíte, že tam všichni ti lidi museli být, protože nějaký počítačový dokreslování jako v Gladiátorovi nebylo možné, nezbývá, než sklonit všechno, co jde. Ten koňskej závod byl úžasnej a tak za něj taky dostali všech těch jedenáct Oskarů. Jinak mi to připadalo opravdu hodně zdlouhavý a nudný a možná až příliš se zabývající náboženstvím. Výprava samozřejmě velkolepá, ale tentokrát to nezachránil ani Charlton Heston. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $15miliónovTržby USA $74,700,000Tržby Celosvetovo $196,200,000Tržby za predaj Blu-ray od roku 2011 v USA $3,059,478 //počet predaných kusov 65,037Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ __║Tržby z požičovní v USA $33,600,000Tržby z požičovní v Celosvetovo $90,000,000▐ __ Ohromujúca výprava na čele s hercom Charlton Hestonom šľape na plné obrátky po celú dobu filmu. Film je preverený časom a na svojom čare nestráca absolútne nič, zážitok by bol o to mocnejší vidieť to tak ešte v kine. /100%/ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

“MŮŽEŠ STÁT BUĎ PŘI MNĚ, NEBO PROTI MNĚ!...“ /// Nedalo mně to! I když jsem byl s remakem vcelku spokojenej, chtěl jsem zjistit, proč vostatní ne. Takže: 7mi minutová hudební předehra (dneska se to nenosí, ale budiž (velkofilm kurva! A přijde i přestávka…). Jeruzálem v časech čekání na Mesiáše…, a tesařův syn už vobčas vymlaskne nějakej ten zázrak… (je důležitý to brát jako biblickej film!). Hlavní jsou ovšem dva kámoši, co by si z fleku mohli votevřít hospodu u Dvou přátel… teda kdyby se nejednalo o Bena Hura a Messalu, kteří se nemůžou shodnout, kdo je to vlastenec a kdo zločinec. Tak mě napadá, jestli to nebylo za „komára“ zakázaný – těch kacířskejch myšlenek: „Jste poražený národ!“… „Můžete dobýt zemi, pobít lidi, ale národ nezanikne!“… Hodně dramatickejch scén a dostatek prostoru (kurva, ta stopáž!) k vybudování nenávisti. Pak závody čtyřspřeží – FANTASIE! Nakonec chápu, proč Bekmambetova verze má jen 2hoďky. A myslím, že je to dobře. Ty hrátky s Ježíšem mi přišli zbytečný… Jinak příběh (ani filmařina) nemá chybu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem Žid, ale knihu „Ben Hur: Příběh Kristův“, kterou v roce 1880 napsal Lew Wallace, číst nebudu. 2.) Věřím. (Třeba tomu, že klasika je nejlepší!) 3.) Thx za titule „fridatom“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Šakal 

všechny recenze uživatele

Obavy, co se snímkem udělá pověstný zub času, byly (k mému velkému potěšení) naprosto liché. ANO, můžeme (možná) polemizovat nad tím, že se nejedná o žádné „velké umění“, co však nelze pominout (zastiňuje to a mnohonásobně převyšuje veškeré případné nedostatky) je skutečnost, že se jedná o velkolepou podívanou (zábavu). Přesněji řečeno zábavu trvající 212minut. Pokud si nějaký snímek zaslouží přízvisko VELKOFILM , potom je to bezesporu tento Wyler(ův) kolosální epos. Jestliže M. Bay kdysi prohlásil: „nepřišel jsem léčit rakovinu, ale bavit lidi“, měl by si tento snímek pouštěť ve smyčce stále dokola, aby pochopil, jak se to skutečně dělá. Pravda, na vině není pouze samotný Michael (to by nebylo zcela fér), ale zejména pokročilá (technická) doba a s tím spojený současný trend , nesoucí si (překvapivě?) neřešitelný problém (čti nedostatek), kdy se režiséři stávají (dobrovolně) otroky moderních technologií. Co je platné, že díky CGI si „lusknutím prstu“ vytvoříte během okamžiku několikatisícovou armádu, když to ve výsledku působí sterilně?! Jednoduše kompars tvořený skutečnými lidmi z masa a kostí nenahradíte, byť sebelepší pokročilejší technologií.. P.s. na úplný závěr s jednou (osobní) poznámkou. Všechny ty „drobnosti“, které by mě v 99% všech ostatních případů silně znervózňovaly a byly nepřekonatelnou překážkou si snímek dosyta užít, v tomto případě jednoznačně beru. Dokonce v nich spatřuju veskrze klady. K tomuto typu (velko)filmu jednoznačně (neodmyslitelně) patří. A nejsilnější zážitek? Vyrovnanost celého snímku, kdy si člověka W. Wyler získá již od samotného úvodu , jeho pozornost si (zcela po právu) udrží po celou stopáž a kdy se (při závěrečných titulcích) necítí ani v náznaku unaven, naopak příjemně osvěžen a to tak, že má chuť na repete. Pokud bych měl však přeci jenom jednu scénu vypíchnout, měl bych stejně jako O. Stone (resp. Al Pacino) http://www.csfd.cz/film/8750-vitezove-a-porazeni/ jasno. Ano, závody čtyřspřeží v cirku. I po těch (více než 50-ti letech) nepůsobí ani v náznaku směšně a diváka zvedají i dnes z křesla. Nadčasové (stejně jako celý tento Wylerův snímek) a musím (si) přiznat jedno: neshodneme se tak často (pánové akademici), ale tohle byla trefa (resp. trefy) do černého! To ve všech 11-ti případech. Ch. Hestonem počínaje, přes geniální hudební doprovod M. Rozsy a W. Wylerem konče. Navíc (ve světle nové remasterované výroční (2BLU-RAY) verze) není skutečně co vytýkat. 100%(zážitek). Nakonec i ty pokročilé technologie mají něco do sebe :-) ()

Galerie (169)

Zajímavosti (79)

  • Problém bol aj s farbou vody v umelom jazierku, bola príliš hnedá a kalná. Štáb si objednal farbivo na zafarbenie vody do odtieňa azúrovej modrej, ale farbiaci prášok namiesto zafarbenia vody utvoril pevnú kôru na povrchu vody, z ktorej museli loď vysekať na veľké náklady. (Raccoon.city)
  • Producent Sam Zimbalist zomrel pri nakrúcaní v Taliansku 4. 11. 1958 na infarkt. Posmrtne mu bol udelení Oscar za najlepší film. (curunir)
  • Judah Ben-Hur (Charlton Heston) po súboji príde za umierajúcim Messalou (Stephen Boyd), pri vstupe do stanu si položí víťazný veniec na stolík. Keď odchádza, už tam veniec ani stolík niesú. (paeso)

Související novinky

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

Včera bylo během úvodního ceremoniálu Star Wars Celebration oznámeno, že režisér Logana či Ford vs. Ferrari James Mangold natočí vlastní Star Wars. Snímek s názvem Dawn of the Jedi bude vyprávět o… (více)

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, přivítá dva významné představitele česko-slovenské kinematografie – režiséra Hynka Bočana a herce Milana… (více)

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014

O italském filmovém studiu (čti „činečita") sídlícím v Římě jsme se tu už zmínili před několika měsíci v souvislosti s několika připravovanými nákladnými televizními sériemi (jedna z nich v režii… (více)

Reklama

Reklama