Spisovatelka Helen a herečka Madeline se dlouhá léta nenávidí. Madeline totiž přebrala Helen snoubence Ernesta. Teď všichni tři překročili padesátku a místo toho, aby jejich životy a kariéry nabíraly na obrátkách, padají strmě ke dnu. Z Ernesta, který byl kdysi špičkový plastický chirurg, se stal alkoholik a skončil jako maskér mrtvol. Helen přepadne osobní krize a má tendenci nesnesitelně přibírat na váze. Sedm let poté co se Ernest a Madeline vzali, skončí k nepoznání ztloustlá v blázinci, kde jí sice psycholožka dokáže pomoci, ovšem zcela jinak než čekala. Omylem totiž Helen přivede na myšlenku Madeline zavraždit. Také Madeline si uvědomuje, že doba, kdy se všichni muži kořili jejím půvabům a leželi jí u nohou, je dávno pryč. Ale všechno se dá změnit. Zvláště pokud jim do života vstoupí záhadná čarodějka Lisa disponující elixírem věčného mládí. (TV Nova)

m.a.t.o.

Tri či štyri hviezdičky? U mňa skôr štyri. Jednak z nostalgie, ale i preto, že film má svoje nesporné kvality. Veľmi slušne temnú, ale pri tom milo odľahčenú hororovú atmosféru, ktorú ešte viac podtrhuje Silvestriho hudba. Dej ubieha pozvoľna, sem-tam nejaký ten vtip či vydarené scénky (Goldie Hawn s dierou v bruchu, "rozpadajúce" sa finále) a starostlivo vybraná herecká zostava. Najviac ma prekvapil Willis, ktorý bol v úlohe podpapučového alkoholika absolutne dokonalý. 70 % ()

FrajerTom

Tuhle ztřeštěnou hororovou komedii zachraňují hlavně představitelé hlavních rolí.. Zajímalo by mě, jak by se takového scénaře chopil Tim Burton.. ()

Autogram

Starnutie filmových hviezd je veľmi vhodná téma na komédiu. Alebo skôr ich nestarnutie a nutnosť balzamovača, ktorých musí byť plný Hollywood. Veľké hviezdy nezaváhali, keď si odskočili na takúto bokovku. Zábavných momentov je dosť, ale ako film len mierny nadpriemer. –––– Nikdo nezahraje mrtvolu tak, jako já. –––– Jsi chodící lež. A já do tebe... vidím! ()

haluska11

jeden by uvěřil, že jde o film ze světa Rodiny Addamsových. rivalky v krizi středního věku požijí kouzelný lektvar mládí a pak se hážou ze schodů kvůli Bruci Willisovi. počáteční pochybnosti rozežene humor přitažený za vlasy ad absurdum. i když se do ní prve těžko dostává, koneckonců je to hodně sympatická černá komedie od mistra Zemeckise. ()

P1tr

Nápad je zajímavý, provedení víceméně průměrné, ale naštěstí jsou tu herci. Mimo pár chvil jsem se u filmu spíše nudil. Škoda, že se vytratil Zemeckisův smysl pro humor z předchozích filmů. ()

solskjaer

Musím uznat, že co mě na tomto filmu dostalo a nalákalo byly (od tvůrců jistě kalkul) vizuální efekty, kteréale, musím uznat, se fakt povedly a vždy se na ně rád podívám, i když jsou již zastaralé. RObert Zemeckis ale dokázal vytvořit perfektní komedii, do které obsadil plno Hollywoodských megastar a stejně tím nic nezkazil ba naopak. Je to humorná komedie na kterou se rád podívám znova a znova. ()

nightevan

I mistr tesař se jednou utne, stejně jako Zemeckis (omluvme ho, zřejmě už myslel na Forresta) a Meryl Streep. Odpouštím oběma a víte proč? Protože oni umí! Navíc zpracování je na svou dobu víc než dobré. Takže kolem a kolem, 3* ()

LadyVader

Konečně, po spoustě různých pokusů vidět tenhle film se mi to podařilo. Už jsem si začínala myslet že je v něm něco co mi prostě není souzeno vidět. Po pravdě, měla jsem podezření že onen prvek co bych neměla vidět je Brucova šílená přehazovačka na začátku filmu a neméně šílenej knírek během celýho filmu.. :-D. Naštěstí film je docela příjemná černá komedie u které jsem se nenudila. Jsem ráda že si můžu odškrtnout ze seznamu tuhle už asi tak trochu klasiku :-). ()

tempus

Mám rád Mrtví jako já a Řekni, kdo tě zabil, dále Zemeckise, B. Willise, Streep a také jsem potěšen ve filmech z G. Hawn. A já jsem se bál, že i když je hodnocení dobré, že mě zklame. ()

SG-1

"Posloucháš mě? Zajímá tě to vůbec? Tebe, která máš pleť dvacetiletý holky a kozy pevný jako kámen?" -Madeline- ()

Melios

Temná čierna komédia ,ktorej nič nie je sväté a robí si prdel zo všetkého. Pre social justice warriorov bude pozeranie filmu rovnaké utrpenie ako pád zo schodiska ,alebo prestrelenia hrudníka dvojhlavňovou brokovnicou....alebo ako počuť nekorektnú pravdu... Ak si chcete odskúšať akoby to dopadlo keby sa spojil burtonov humor a ten z Red Dwarf potom tu máte toto.... a som jediný ,kto nespoznal v tomto filme Bruca Willisa? ()

Frankie

Precizní gotikou zatuchlá atmosféra, uštěpačné narážky na Hollywoodskou posedlost vnější krásou a svěží obsazení Willise do obrýleného neurotika činí z víceméně polopatistického příběhu o domýšlivé touze člověka po nesmrtelnosti skvělou zábavu. Jen škoda, že při opakovaným shlédnutí film rychle ztrácí své kouzlo. ()

Han22

Nemůžu si pomoc, efekty jsou skvělé, ale dvě fúrie v podání Streepové a Hawnové byly pro mě vždy spíš traumatizující a vidět Willise jako vyměklého doktůrka tomu taky nepřidalo. A hlavně mě to nikdy moc nebavilo. ()

Michelle75

Tak na komedie jsem do kina nikdy moc nechodila, ale tuhle jsem si nenechala ujít. Rozhodně to není nic tuctového, možná bych to přirovnala tak trochu k Čarodějkám z Eastwicku, jen to obsazení nebylo tak peprné. I když Meryl Streep vážně září, Goldie Hawn vypadá neuvěřitelně mladě, a Isabella Rossellini závidím snad vše. Takže nač si stěžovat, jde o originalitu a pobavení a tohled tady zaručeně nechybí. ()

Billie777

Když bláznivá komedie, tak ať pořádně bláznivá! Film stojí především na výborných hereckých výkonech hlavní trojky a krásné Isabelli Rossellini a když takhle nemáte co dělat a stojíte o nějaké nenáročné pokoukání, je tahle trhlá komediální americká klasika skvělé řešení. Povinně pro ženy, které chtějí zastavit čas plastickými operacemi. Nikdy se Vám to nepodaří. ()

borec999

90ková úsmevná, čiernohumorná komediálna klasika s hviezdnym obsadením. Vďaka Zemeckisovi nie úplne uletená, ale ukočírovaná tak, aby si ju užil relatívne každý z rodiny. Výsledný dojem vylepšuje výborné trio Bruce Willis, Meryl Streep a Goldie Hawn. Ideálna oddychovka na lenivé popoludnie. 70% ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr