Spisovatelka Helen a herečka Madeline se dlouhá léta nenávidí. Madeline totiž přebrala Helen snoubence Ernesta. Teď všichni tři překročili padesátku a místo toho, aby jejich životy a kariéry nabíraly na obrátkách, padají strmě ke dnu. Z Ernesta, který byl kdysi špičkový plastický chirurg, se stal alkoholik a skončil jako maskér mrtvol. Helen přepadne osobní krize a má tendenci nesnesitelně přibírat na váze. Sedm let poté co se Ernest a Madeline vzali, skončí k nepoznání ztloustlá v blázinci, kde jí sice psycholožka dokáže pomoci, ovšem zcela jinak než čekala. Omylem totiž Helen přivede na myšlenku Madeline zavraždit. Také Madeline si uvědomuje, že doba, kdy se všichni muži kořili jejím půvabům a leželi jí u nohou, je dávno pryč. Ale všechno se dá změnit. Zvláště pokud jim do života vstoupí záhadná čarodějka Lisa disponující elixírem věčného mládí. (TV Nova)

Blofeld

Naprosto souhlasím s Oskarem (tedy až na analogii "absolutní špička americké komedie společně se Sunset Boulevardem a Psychem", to by na tom americká komedie byla docela... smutně;oD). ()

corpsy

Totálne uletený film s ešte aj na dnešnú dobu ( fakt !) geniálnymi trikmy. Skvelý scenár plný perfektných nápadov ( bitka medzi dvoma mŕtvymi - živými sokyňami ) dopĺňajú excelentné herecké výkony na vrchole s Bruce Willisom. Robert Zemeckis bol stále vizionár. ()

Radka_86

Výborná komedie na kterou už pěkných pár let nedám dopustit. Výbornej hereckej výkon obou dam, Goldie je moje velká oblíbenkyně a Willis v dosti netypické roli - submisivního manžílka blbečka mě taky zaujal :) Výborné pobavení na dlouhé zimní večery, které se mi neokouká... ()

Jakubisko

Vysíláno na autobusové lince Paříž - Praha. Vysílání mělo ovšem 3 vady: 1) Seděl jsem na nejvzdálenějším místě od obrazovky, takže jsem toho zrovna moc neviděl. 2) Dost často mi vypadával zvuk ze sluchátek, takže jsem toho zrovna moc neslyšel. 3) Celý ten film mi přišel strašně trapný a úchylný, takže jsem se zrovna moc nenasmál. První hvězdičku dávám za návštěvu Meryl Streep u doktora a druhou hvězdičku za namaskování Bruce Willise, protože to, že ve filmu hraje jsem se dozvěděl až na čsfd. :) ()

Hoyt

Nic moc velkého jsem od toho nečekal ale opravdu jsem se několikrát pořádně zasmál. Tento dost černý humor mi parádně sednul. Charaktery postav jsou opravdu výborně napsané a celkově scénář je velmi milý a zábavný. Navíc ústřední herecká trojice je v nejlepší formě, tak co víc si přát? ()

PauloZ

Neni to zas tak boží, první půl hoďka je celkem nudná, ale od pádu ze schodů se to velmi dobře rozjede! Zemeckis a jeho efekty z roku 1992 vypadají i letos (r. 2012) bezchybně a bavili mě. Meryl a Goldie jsou sexy a hrají dobře, ale Bruce jich obě přehrává neskutečným způsobem. Snad jedna z nejlepších rolí, ve které jsem Bruce viděl, pomatený nerozhodný republikán mu fakt jde :)). ()

EastWicka

Jedna z těch pár brilantních černých U.S. komedií z přelomu osmdesátých a devadesátých, které ani po letech, Tarantinovi a Rodriguesovi neztratily nic ze svého kouzla. Pro mně na 3. místě, hned za Válkou Roseových a Čarodějkami z Eastwicku :). ()

fannah

Tohle je prostě dokonalá komedie plná scén a dialogů a detailů z dokonalé dílny dokonalé skupiny lidí okolo Roberta Zemeckise. Zkrátka někdo to umí, a někdo to neumí. ()

Jillen

Hodně efektivní záležitost, která člověka pobaví. Je to takový nadprůměr, ale dost to kolísá. Nebýt skvělých vituálních efektů asi bych hodně snížil. Je to koukatelné. Dávám 76% ()

Freemind

Mám k tomuto filmu určitý sentiment, závěr je sice slabší, ale první polovina je grandiózní. Efekty, které byly v té době naprosto omračující a průlomové, již dnes vyvolávají potměšilý úsměv, ale vše ostatní štymuje. Nečekaně civilní Willis a jedna z nejlepších komediálních rolí Meryl Streepové. ()

Orlau32

Nijak mě to nepřesvědčilo, ačkoliv mám Meryl STREEP velmi ráda. Takový černý humor není můj šálek kávy. ()

gogos

velmi dobre obsazeny a zajimavy film, necemu se zasmejete, necemune, neco vas prekvapi, neco ne.... prumer... ()

Bat55

Robert Zemeckis si pred svojím vrcholným dielom nakrútil oddychovú čiernu komédiu, v ktorej ide o to, že sme predsa len ľudia a každý z nás starne a zomiera. Každý z nás to berie ale inak a Madeline, bývalá filmová hviezda, bojuje so starobou. A tak sa rozhodne vziať si elixír mladosti, ktorý jej zabezpečí večný život, respektíve nesmrteľnosť. Kedysi sa jej ešte navyše podarilo prebrať muža jej najlepšej kamarátky Helen, ktorá túži po pomste. Najlepšou scénou pre mňa osobne je scéna v dome Madeline, kde sa stretne hlavná trojka filmu. Absolútnym vrcholom je potom diera v hrudi Helen, či otočená hlava Madeline. Triky tomu dosť napomáhajú, sú fakt výborné, hoci ich nie je veľa. Bruce Willis, Meryl Streep a Goldie Hawn, zručná réžia, zaujímavý scenár a nevšedná atmosféra robia z tohto filmu faktický zážitok. Ja som sa výborne zabával. /80%/ ()

René.girl

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film prostě miluju - dokážu si ho pouštět celý den v kuse. Meryl i Goldie jsou naprosto úžasné. Bruce Willis - první film, kdy mi nepříjde ani trochu sexy. Vizuální efekty skvělé. Prostě skvělý a pro mě kultovní klasika. ()

Maq

Slabý scénář. Začíná to docela vtipně coby satira namířená na obsesi mnohých žen a jmenovitě hereckých hvězd zachovat si věčnou mladost, ale nápady rychle došly a končí to v béčkových moralitách. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr