Spisovatelka Helen a herečka Madeline se dlouhá léta nenávidí. Madeline totiž přebrala Helen snoubence Ernesta. Teď všichni tři překročili padesátku a místo toho, aby jejich životy a kariéry nabíraly na obrátkách, padají strmě ke dnu. Z Ernesta, který byl kdysi špičkový plastický chirurg, se stal alkoholik a skončil jako maskér mrtvol. Helen přepadne osobní krize a má tendenci nesnesitelně přibírat na váze. Sedm let poté co se Ernest a Madeline vzali, skončí k nepoznání ztloustlá v blázinci, kde jí sice psycholožka dokáže pomoci, ovšem zcela jinak než čekala. Omylem totiž Helen přivede na myšlenku Madeline zavraždit. Také Madeline si uvědomuje, že doba, kdy se všichni muži kořili jejím půvabům a leželi jí u nohou, je dávno pryč. Ale všechno se dá změnit. Zvláště pokud jim do života vstoupí záhadná čarodějka Lisa disponující elixírem věčného mládí. (TV Nova)

Xmilden

Morbidní komedie, která ale zcela určitě mohla být ještě mnohem lepší. Některé nápady a hlášky jsou fajn, ale Zemeckisova řežie je celá taková mdlá. Do ústředních rolí nemohli být zvoleni lepší herci. 60% ()

Phobia

Černohumorně trhlá, bizarní komedie, ve které se ubohý Bruce Willis ocitne mezi kladivem (ex-manželka Goldie Hawn) a kovadlinou (manželka Meryl Streep). Zvolí, stejně jako ony, věčné mládí a nesmrtelnost? Spousta na svou dobu špičkových triků, dobré herecké výkony a sem tam vtipný frk - vidět to o 15 let dříve, možná by mi to ke štěstí stačilo. Ani dnes nejsem vyloženě nespokojená, pobavilo mě to víc než "Addams Family", ale že bych se celou stopáž válela smíchy, to ani ne. Docela fajn film, větší pochvalu ze sebe nevyperspiruji. 65% ()

kinej

Rozhodně nadstandartní komedie, která je také dost originální. Přeci jen, kde jinde uvidíte Bruce Willise v roli takového ubožáčka, jako je zde. A i postavy obou semetrik jsou zajímavé. Rozhodně bych tento film nezatracoval, jako ostatní zde. Naopak zde není tolik kýčovitosti, která ja pro Zemeckise poměnrně typická. ()

Hrabka

Docela zdařilá komedie pohrávající si se smrtí a s životem. Bruce Willis je v tomto filmu jak z jiného světa. Vůbec ho nepoznávám. Průměrná zábava. 55% ()

juta

Smrt jí sluší patří k těm filmům, ke kterým se občas rád vrátím. Bruse Willis v roli, která je úplně jiné kafe, než běžně dělá. Vtipné situace okořeněné (pro děti) strašidelnějšími scénkami, jako dítě jsem na díře v břiše nechal oči. Dnes je to pěkná nostalgická vzpomínka. ()

Fiftis

Tento film som videl kedysi ako malý a bolo pre mňa ohromne prekvapujúce ho vidieť. U mňa nie inak ako stupienok pod hodnotením najvyšším. Viac ako dvadsať rokov starý film, ktorý som videl niekoľkokrát a jeho reprízu si jednoducho nemôžem nechať ujsť. Hoci čierna téma - citlivá réžia. Myslím, že je tu aj skvele zvolené prostredie, v ktorom sa odohráva a triky s pretočenou hlavou a podobnými kúskami sa vydarili. A nakoniec práve netypickosť obsadenia, jednak charakterných herečiek a jednak supermanovského hrdinu je vynikajúca. ()

ajuska

Hodně dobrá oddychovka, které nechybí nápad, originalita a ironie. Je třeba brát to asi trochu s nadsázkou, ale pak určitě pobaví. ()

Big Bear

Tohle byla taková průměrná americká komedie, která opravdu zaujme hlavně vizuálními efekty. Pár míst vtipných tam bylo, napři když lékař ve špitále zjistí, že Madeline je vlastně mrtvá... Na otočené krky a z pod kůže vykukující vyhřezlé kůstky mi však nepřišly zdaleka tak odporné jako Bruce s knírkem v obrovských brýlých a s tou brutální patkou na hlavě... Jenže Willis konce osmdesátých a během devadesátých let, byl spíše komediálním hercem a akčňáka z něj udělal až večírek a chůze bosky po střepech v Nakatomi plaza :-) a tak mu ten dojčácký knírek musím odpustit. Tři tuby barviva pleťového odstínu. * * * ()

JohnnyD

Štýlová čierna komédia s výborným námetom, na svoju dobu prevratnými efektami, dobrými hercami, no najmä parádnou štylizáciou zaváňajúcou technicolorovými noirovkami. ()

Boogeyman

Zemeckis je experimentátor co se týče triků a jejich možností a díky tomu nám naserviroval tuhle vyloženou lahůdku, která ještě v současnosti ohromuje právě trikovou úrovní (stejně jako BTTF, Falešná hra s Králíkem Rogerem, Forrest Gump). Příběh samotný je pak naposto jednoduchý, snad až přizpůsobený trikařům, aby mohli ukázat svá kouzla. Vznikla tak megahvězdně obsazená bizarní taškařice se záhrobním nádechem jak od Burtona, která stále dokola baví! ()

Nin

Střelená komedie s Brucem Willisem a dvěma legendárními herečkami. Je tu důraz na režii a různé filmařské triky, které asi ve své době pořádně ohromovaly diváky (a dodnes vypadají velice dobře). Trochu jsem se bál, jak Bruce zvládne komediální roli, ale za mě se jí zhostil velmi dobře. Prostě nějak využívá svého charismatu, jen tentokrát není drsný akční hrdina, ale uťáplý manžílek. Pomalu se rozplétající příběh s hororovými prvky má dobrý námět, ale v druhé půlce ztrácí dech. Příjemný úlet. (6/10) ()

Indiana

Spíše průměrná černá komedie, která mohla být mnohem vtipnější a zajímavětší a při představě, že to režíroval Robert Zemeckis a v herecké sestavě měl velké herce, to hodně zamrzí. ()

petaspur

Dvě stárnoucí dámy chtějí mít zajištěny věčnou krásu a jeden odepsaný plastický chirurg chce mít od obou věčný pokoj. ()

Rosaviva

Docela zajímavé, poměrně originální s kvalitním hereckým obsazením a na svou dobu to má výborné vizuální efekty. Ještě teď si pamatuju, když jsem byla jako malá na rodinné dovolené, tak tam tenhle film běžel a já se dívala na začátek, výsledek toho byl, že jsem pak v noci nemohla spát. Teď už se tomu jen směju. 4* ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr