Devatenáctiletý Seth Davis nechá vysoké školy a začne provozovat ilegální domácí kasino, kam chodí především jeho bývalí spolužáci. Nerozumí si s otcem, váženým soudcem, kterému se nelíbí způsob jeho života a podnikání mimo zákon. Kamarád Adam se starším Gregem Feinsteinem ho navnadí řečmi o výši výdělků u makléřské firmy J. T. Marlin natolik, že se Seth rozhodne práci získat. Láká ho i možnost dostat poctivou práci a udělat tak dojem na přísného otce, který se s ním odmítá bavit, dokud se nebude živit poctivě. Začínají tři měsíce, během nichž se má Seth zaučit v Gregově týmu. Dostávají seznamy potenciálních klientů a denně musí zvládnout i několik set hovorů. Z nováčků je to kupodivu on, komu se podaří ulovit prvního klienta doktora Jacobse, kterého přesvědčí o koupi akcií nového léku, který mu pak prodá zkušený makléř Chris. Záhy se stane náhodným svědkem podivného chování šéfů Michaela a Jima a začne si všímat drobných nesrovnalostí v obchodech. Začíná tušit, že s firmou není něco v pořádku. Sleduje ji také FBI, která si ho vytipovala jako možného kandidáta na spolupráci. Krátce nato mladík zjistí, že firma, jejíž akcie prodávají, vůbec neexistuje. Odtud už je jen krok k tomu, aby odhalil šokující pravdu. (TV Nova)

Aluska88

Na rozdíl od Wall Street, který je velmi kvalitním filmem, avšak pro mě odborně docela náročným, v němž jsem se po chvíli začala v zamotaných finančních uličkách ztrácet, je Riziko odlehčenější, ale stále našlapanou exkurzí do jisté makléřské korporace, v níž se prohánějí maníci v drahých oblecích, s telefonem v ruce a kvapně se zvyšující hodnotou "vydělaných" dolarových bankovek. Zdařile je skloubeno zpracování námětu, který na mě působil jako vysoce odborně prezentované prostředí obchodu s akciemi, ale na druhou stranu je vše podáváno jakoby s ohledem na diváka, takže jsem se při sledování necítila jako člověk, absolutně nechápající děj a terminologii a vůbec jsem se v celém prostředí neztrácela. Giovanni Ribisi je pro mě osobitý herec a na to, že mu zde bylo šestadvacet let, vypadal skutečně jako nevinný, uhlazený studentík. Nicky Katt mi připadal jako syn, nebo nějaká mladší verze Chazze Palmintariho. Přišlo mi, že je mu nehorázně podobný, i díky své obdobně "vysoce postavené" roli. Především jsem v něm viděla mafiánského bosse, jehož Chazz ztvárnil ve filmu Příběh z Bronxu. Potěšil Ben Affleck a jeho projevy za podmanivé hlasové podpory Michala Dlouhého:) Stejně jako mě potěšil i Vin Diesel, ač jsem měla pocit, že nedostal příliš prostoru. A hip-hopový soundtrack mi sem skvěle pasoval. ()

Pavlínka9

Mladý Giovanni Ribisi, pro kterého jsem již v té době měla slabost ;) a prostředí plné podvodů a slibů...Kdyby si snímek vzal do parády nějaký zkušenější režisér, věřím tomu, že by z toho byl stejný trhák, na který se v tomto filmu dívají na videu :) Sem tam jsem se sice ztrácela, ale i tak jsem byla zvědavá, co všechno budou ve filmu schopni a jak se to bude vyvíjet dál :) Nejvíc se mi na filmu líbila atmosféra, se kterou je to servírované jako pochmurné, depresivní a drogami a alkoholem nabitém prostředí :) Nejlepší ale byl Ben Affleck, který se tam vždy jen objevil, všechny seřval, poslal do prdele a po několika minutách zase zmizel..To byly nejlepší výstupy, na které nemůžu zapomenout :) :) ()

Ainy

Na tenhle film se mi teda nedívalo moc dobře. Dokázala jsem se vcítit do těch obětí podvodů, jsou slabí a jestli se nacházejí zrovna v nějaké životní situaci, kdy by se jim pár dolarů navíc opravdu hodilo, tak se jim vůbec nedivím, že takovým lidem jako byl Seth naletí. Já bych nedokázala žít s pocitem, že si svými sliby získám něčí důvěru a i když dopředu vím, jak se věci skutečně mají, tak je zklamu, odřu na kost, pošlapu jejich sny a plány ... hnusný pocit. ()

Ravi

Tenhle film jsem dlouho neviděl. Je to solidní thriller z makléřského prostředí, kde supi trhají kdejakou zdechlinu. Ti supi jsou mladí, mají pocit, že dělají velké věci, ale ve skutečnosti jsou jen součástí plánu. Uzavírání smluv po telefonu, strmý vzestup a strmý pád. V hlavě mi zůstalo slovo "Vorvaň". Slušné, za 70% = 3+/5 ()

james11

Na film jsem se chtěl podívat proto, že nám o něm náš přednášející řekl, že ukazuje podvody na burze ještě lépe než Vlk z Wall Street. Nečekal jsem od tohoto filmu mnoho a dlouho jsem ho odkládal, ale chtěl jsem se podívat, jak tenhle svět funguje, tak jsem si ho konečně dnes večer pustil. Asi jsem byl až moc naivní, že jen proto, že byl zmiňován na přednášce, tak to bude něco jako ukázková učebnice. I když je film vyprávěn celkem poutavě, čekal jsem širší pohled na tyto věci. ()

• Film sa natáčal v meste New York. (dyfur)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,29krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Film, na který se Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Ben Affleck a Nicky Katt dívají, je Wall Street z roku 1987. (S.i.d.)