Devatenáctiletý Seth Davis nechá vysoké školy a začne provozovat ilegální domácí kasino, kam chodí především jeho bývalí spolužáci. Nerozumí si s otcem, váženým soudcem, kterému se nelíbí způsob jeho života a podnikání mimo zákon. Kamarád Adam se starším Gregem Feinsteinem ho navnadí řečmi o výši výdělků u makléřské firmy J. T. Marlin natolik, že se Seth rozhodne práci získat. Láká ho i možnost dostat poctivou práci a udělat tak dojem na přísného otce, který se s ním odmítá bavit, dokud se nebude živit poctivě. Začínají tři měsíce, během nichž se má Seth zaučit v Gregově týmu. Dostávají seznamy potenciálních klientů a denně musí zvládnout i několik set hovorů. Z nováčků je to kupodivu on, komu se podaří ulovit prvního klienta doktora Jacobse, kterého přesvědčí o koupi akcií nového léku, který mu pak prodá zkušený makléř Chris. Záhy se stane náhodným svědkem podivného chování šéfů Michaela a Jima a začne si všímat drobných nesrovnalostí v obchodech. Začíná tušit, že s firmou není něco v pořádku. Sleduje ji také FBI, která si ho vytipovala jako možného kandidáta na spolupráci. Krátce nato mladík zjistí, že firma, jejíž akcie prodávají, vůbec neexistuje. Odtud už je jen krok k tomu, aby odhalil šokující pravdu. (TV Nova)

Thomassi

Tenhle film mě doslova vtáhl. Žral jsem ho od začátku do konce. Něco o tom vím, takže můžu říct, že je to vcelku věrohodné. Jako thriller je to super, ale je to hlavně ponaučení, aby lidé nevěřili podivným telefonátům a aby věděli, že to tak skutečně chodí. Vynikající téma z prostředí makléřů, kteří ale nepracují zas tak čistě jak se zdá. Jezdí v rychlých autech a vydělávají velký prachy a zatraceně jsem jim záviděl. Velmi dobrý scénář a herci výteční. Vin Diesel, Giovanni Ribisi a další. Ben Affleck ve své mini roli naprosto exceluje - nabušený a ukecaný machr, kterámu byste uvěřili všechno. ()

klerik

Postavy v Riziku priamo citujú WALL STREET a slušne sa na tom bavia. Takže ťažko filmu vyčítať, že je to lacnejšia verzia Streetu. Postavy sú funkčné, paradoxne asi najviac zaujme Vin Diesel vo vedľajšej úlohe - jeho charizma je skrátka nepriehliadnuteľná aj na takto malom priestore a v takto malom filme. Celkovo ide takmer všetko presne podľa očakávaní. Za vykreslenie vzťahu otec - syn si scenáristi získali môj obdiv... ()

only_serials

Já vim, jsem jen na internetu, takže to asi vypadá že kecám, ale v nachlup stejný firmě v Praze na Pankráci jsem si kdysi při vejšce pár měsíců slušně přivydělával.. Bohužel nováčci tam nedostávali motivační řeč od Bena Afflecka, ani tam s nima nepracoval Vin Diesel... a to byly možná hlavní důvody toho, že dřiv než jsem si začal vydělávat ty skutečný akciový milióny, tak firma zkrachovala.. Jinak film v pohodě a připomněl mi starý časy na který si už sotva kdy vzpomenu.. ()

Terva

CITÁT - Zbohatnout není vůbec těžký.............. Perfektní herecké obsazení a celkem slušný, i když trochu nadsazený, příběh. Vůbec se mi například nelíbil hudební doprovod. CITÁT - Na, kup si vodičku na pleš.............. Ke konci se příběh zamotává kolem jedné situace, a je vidět, že tvůrci se hodně zaseknou a jakoby nevědí jak dál. Což dokazuje konec příběhu. CITÁT - Už tě nechci vidět......... ()

SaNcHeZ_cz

Snaha o velikost tu je, zpracování také není na škodu, ovšem celý snímek vyznívá až příliš na prázdno. Za bankovnickou hantýrkou a naleštěným obalem s několika známými tvářemi se skrývá bohužel jen lehoulince nadprůměrný snímek z tržního prostředí, který neskrývá svůj obdiv klasice žánru Wall Street. Bohužel i přes veškerou snahu nedosahuje právě tomuto snímku ani po kolena. ()

• Film sa natáčal v meste New York. (dyfur)
  • Film, na který se Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Ben Affleck a Nicky Katt dívají, je Wall Street z roku 1987. (S.i.d.)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,29krát za 1 minutu. (Dixxx)