Kore wa zombie desu ka?

• Japonsko これはゾンビですか? (více)

Série(2) / Epizody(22)

Recenze uživatele Palisander k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2011) (S01)

Zhruba rovnaké sklamanie ako Angel Beats. Úvod. Potom rad zbytočných častí. Silná šestka. Pauza. Dobrá deviatka. Potom pre zmenu päť častí asi vystrihnutých alebo stratených. Uponáhľaný prapodivný a podľa mňa aj dosť odfláknutý záver. Peklo na zemi ;-). Predčasné vyvrcholenie v predposlednej časti. Posledná dvanástka je klasický fanservis a normálne by to mal byť pravdepodobne bonus (special, OVA). Tu je to neviem prečo súčasťou seriálu, ale je to aspoň celkom milé a vtipné. Čo sa o skutočnom OVA Ee, Kore ga Saishuukai Desuka tvrdiť neodvážim. Škoda premárnenej príležitosti. Jediné, čo by som chcel ešte vedieť je, že čo je vlastne také zvláštne na kjótskom tofu :-). PS:Čísla epizód sú bez záruky, znova to pozerať nejdem. ()

Of the Dead (2012) (S02)

Oproti prvej sérii menej mágie, krvi, súbojov a podobných záležitostí. Dej? Raz sem, raz tam, vlastne nič svetoborného sa nerieši. Ale slečny sa chovajú normálnejšie a pribudla aj jedna fajn postava (asi by mi nenapadlo piť zohriate saké zo skúmavky ;-)). Romantická linka celkom funguje. Pre mňa zmena k lepšiemu. Aj keď minimálne dve veci zostali otvorené. Že by si autori trúfali na pokračovanie? ()