Epizody(12)

Hlavním hrdinou tohoto anime je student Aikawa Ayumu. Zpočátku se zdá být jako obyčejný mladík, ale zdání klame. Jednoho dne, když šel domů, potkal krásnou, napohled opuštěnou dívku v brnění. Po chvilce seznamování odchází domů, kde je zavražděn. Náhle se probudí nad dívkou v brnění, která mu oznámí, že je Necromancer a že ho vrátila zpět do života jako zombie. Od té doby spolu bydlí a Ayumu ji ochraňuje. Tedy jen do chvíle, než se objeví další nadpřirozené, krásné slečny a obrátí mu život vzhůru nohama. (DaneCZekk)

SonGokussj

Přiznám se, po shlédnutí 1. dílu jsem si říkal, že větší slátanina to být nemůže a Zombie v převleku Mahou Shoujo, která si říká Mahou Shoujo? Bojující proti velkému Krabákovi? Okamžitě to letělo z disku a 2 týdny jsem o to nezavadil. Pak jsem si říkal "jaké pitomosti se děly ve 2. a 3. díle?" a učinil jsem dobře! Tato série mě opravdu nečekaně začala bavit a připadá mi naprosto geniální. Nevím, v čem to vězí, to si ještě počkám pár dílů, ale po shlédnutí 4. episody mohu potvrdit, že z nových anime Winter 2011 Dragon Crisis, Fractale, Hourou Musuko, Beelzebub, Gosick, IS, Yumekui Merry, a Level-E má nad Kore wa Zombie desu ka? navrch pouze (a prozatím) Fractale. (pozn. po shlédnutí Fractale -> slátanina... s tímto se nedá srovnávat):-) Tato zombie-show se povedla a opravdu se těším, jak se to bude vyvíjet dál. Silných 85% Po shlédnutí si stojím za svým prvním hodnocením. Kore Wa Zombie Desu Ka mne nezklamal v žádném směru - bylo to pojaté jako vtipná blblost a ta hnaná do dokonalosti. Proč ne tedy 100%? Protože je to jen jeden žánr, který ve výsledku nic moc neřekne, ale neuvěřitelně pobaví, když ho necháte :-) ()

Subjektiv

Hodnoceno po šesti dílech. Tak si nejdřív shrneme, o čem to je, abychom se pak mohli podívat, co se nám na to (ne)líbí. Ayumu to má blbý, poněvadž byl propíchnut katanou a to tak, že chcíp. Jelikož byl ale děsně sympatický mlčenlivé nekromancerce Eucliwood Hellscythe (Yuu), tak to jeho umírání nevzalo tak špatný konec, zezombíkovatěl. Pak se z něj také stala Masó šódžo, magická dívenka s motorovou pilou, kterou rozřezává zlá Megalo monstra. Městem pak nechodí Mikuláš, ale sériový vrah, jenž má na svědomí právě Ayumua. Ten tomu ale hodlá přijít na kloub a řádění zastavit... Nejlepší je na Kore wa zombie desu ka? ta spousta vtipů. Tedy... některé vtipy z té spousty. Člověk si ale spíše bohužel vybaví ty opakující se: jedna dívenka o Ayumuovi pořád mluví jako o muším exkrementu, jiná se neustále stává nahou, Ayumu získává lepší schopnosti při transformaci do dívčího oblečku... Jednou vcelku vtipné, po třetí neskutečně nudné. Ani sepsání postav nepřetéká novotami: traumata z minulosti, touhy po moci, tsunderáctví, kuuderáctví... Mírné osvěžení v tom, že "středobod" zdejšího harému není typický slušňák (což tyhle středobody bývají), ale na nahou dívku se s chutí podívá, když má možnost, nenaplňuje mě až takovým úžasem, abych šel nad silné **. ()

Hees

Prvá séria "háremovky" Kore wa Zombie desu ka? so súdržným a slušným príbehom s pár "hluchými" miestami. Ayumu má na výber hneď niekoľko dobre či horšie vybavených dievčat. Tou výbavou myslím nárazníky inak povedané prsia. Nechýba "ploché" avšak nie špatné Masou Shoujo dievčatko Haruna (charakter vhodný pre ... ak na ňu myslíte eroticky), záhadná predstavy Ayumu meniaca, nehovoriaca nekromancerka Eucliwood, výborne "nárazníkovo" vybavená ninjo upírka Seraphim a nakoniec moja obľúbená nepoviem kto (bol by to spoiler), ale tiež ninjo upírka Yuki. Takže z dievčat sa mi páčila Nekromancerka a Yuki. Príbeh na "háremovku" ujde a je v podstate ucelený a obsahuje dvoch celkom slušných záporných hrdinov. Ayumu je v podstate najkomplexnejšia a najkomplikovanejšia postava čo sa v anime objaví v dvoch sériách. Prvá séria aspoň neobsahuje toľko dievčat, ktoré sa objavia v druhej. Neuvidíme síce nejaký extra vývoj hlavnej postavy, ale čo to sa dozvieme o jeho osobnosti (hlavne v druhe sezóne na konci, ale aj tu). Nedajú sa od toho čakať nejaké "divy" ten príbeh je dosť jednoduchý a postavy sú trocha podľa šablóny ako sú aj v iných anime. Jednotlivé diely odsýpajú a miznú rýchlo pretože je to zábavné anime nad ktorým netreba veľmi rozmýšľať. Treba si ho teda dávkovať podľa chuti, ak je chuť je aj zábava. Je to mix všeličoho a je to aj dosť "Ecchi" šteklivo erotické. Ako oddychová záležitosť to vôbec nie je na zahodenie. Opening sa mi páčil a ending je trocha bláznivý, ale aj celé anime je bláznivé. Som spokojný s prvou sériou. Druhá sezóna : Kore wa Zombie desu ka? Of the Dead a medzitým si ešte pozrite OVA Episode 13 a Episode 0. (Hodnotenie 3,5) ()

Mess_kun

Keď mi kamoš toto anime odporučil a videl som pomerne nízke hodnotenie tuna na csfd, tak som to odložil na disku na pár mesiacov, z nudy som sa k tomu nakoniec dostal ... a anime presne splnilo svoj účel a nudu premenilo na bláznivý kolobeh zábavy. Netreba v tom hľadať nič viac a vtedy to človeka dokonale poteší. ()

TomX2

Dej tohto seriálu sa točí okolo chlapca Aikawa Ayuma. Ten sa na prvý pohľad zdá ako obyčajný stredoškolák, no pravda je niekde úplne inde - po tom, ako je po ceste domov zabitý neznámym sériovým vrahom, ho oživí nekromancerka Yuu a tak sa z neho stáva zombie. Jeho život sa tak zmení a ako sa zdá, už ho nemôže nič prekvapiť viac. Až dovtedy, keď... Celkový dojem: O anime Kore wa Zombie desu ka som toho už počul mraky, zväčša išlo o reči otaku na facebookových stránkach a skupinách, ale skôr ma zaujal svojou priečkou v najlepších ecchi anime sériach na youtube. Tak prečo si to teda nepozrieť? Priznám sa, že už od začiatku mi perfektne sadol čierny humor, sarkazmus a irónia (čoho je v tomto anime viac než dosť, takže ak vám tieto veci vadia, radšej sa na to nepozerajte) a tak som si na to ľahko zvykol. Je pravda, že príbeh ma veľmi nezaujal kvôli zopár blbým vedľajším, ale významným postavam (z čoho vedie asi Haruno, ktorá mi celé anime liezla neskutočne na nervy), ale tomuto tvrdeniu uberá to, že ich veľmi veľa nie je, takže to veľmi nevadí. Čo sa týka ecchi , tak to je na inej úrovni, je úplne nezaujímavé a blbé, v podstate si ho divák do poslednej epizódy (ktorá mi skôr prišla ako nevydarený OVA diel) ani nevšimne. Vcelku som s tým anime ale spokojný - nenudilo ma to, je tam množstvo vtipných momentov a aj napriek niekoľkým nedostatkom si ho obľubite hneď okamžite. Vec, kvôli ktorej som sa rozhodol tomu dať hodnotenie také aké som dal, je hudba, ktorá je v mojich ušiach (a hlavne v hlave) naozaj geniálna a neskutočne mrazivá (klavírové, ľahké songy mi dosť pripomínali Angel Beats, avšak u mňa vedú dechberúce skladby s huslami). Kvalita anime je síce od toho niekde inde, ale za ten soundtrack, ktorý sa dá vypočuť tu, moje telo rozhodne nedá menší počet bodov. Moje hodnotenie: 80% edit (15.12.2018): Mením hodnotenie... ()