Epizody(10)

Pokračovanie príbehu zombieho Ayumu, ktorého nekromancerka Eucliwood Hellscythe (Yuu) priviedla späť k životu. V druhej sérii sa spolu s nindža upírkou Serou, "maso shoujo" Harunou a niekoľkými novými i starými tvárami vydávajú na nové "dobrodružstvá" plné humoru, akcie, úchylnosti a krásnych dievčat. (Lettanea)

Cchrerkk

Hodnocení tohoto počinu bude záležet silně na účelu shlédnutí. Pokud hledáte něco na odlehčení (tzn. gagy a mindfucky), tento zastánce harem subžánru, kde hlavní hrdina je zombie crossdresser (zjednodušeně řečeno), který se stýká s lolita-knight-necromancer, vampire-ninja a dalšími, určitě nezklame. Oproti předchozí sérii ubylo na přehnané dramatičnosti. ()

Larky

Druhá řada netradičí harémovky Kore wa Zombie desu ka? je v rámci přístupu ke scénáři horší než řada první. Jasným problémem tu je absence jednoduché příběhové linky, která, ač nikterak originální, spojovala řadu první v konzistentní celek. Of the Dead se od ní oprošťuje a vsází všechny své karty na stránku komediální a podivnostní. ------ V praxi tak jde o sled scének, které mají být svou ztřeštěností a přehnaností vtipné. Jenže to už tu bylo minule a oblíbené pravidlo druhých řad a tedy „more of the same“ je tady kamenem úrazu, přičemž se ale naštestí scénáristé s tímhle modelem tak úplně nespokojili a přidali i něco vlastního. Není toho bohužel mnoho. Zatímco tedy některé scénky jen tupě recyklují řadu první, tak některé působí svěže a i docela vtipně. ------ Of the Dead není nakonec úplný průser, jak se hard-core fans první řady báli. Zároveň jde ale z větší části o hloupou recyklaci. Z menší pak o docela dobrou komedii. Slabší 3*. ()

Palisander

Oproti prvej sérii menej mágie, krvi, súbojov a podobných záležitostí. Dej? Raz sem, raz tam, vlastne nič svetoborného sa nerieši. Ale slečny sa chovajú normálnejšie a pribudla aj jedna fajn postava (asi by mi nenapadlo piť zohriate saké zo skúmavky ;-)). Romantická linka celkom funguje. Pre mňa zmena k lepšiemu. Aj keď minimálne dve veci zostali otvorené. Že by si autori trúfali na pokračovanie? ()

Lettanea

V porovnaní s prvou sériou menej nezmyselných bojov a viac srandy, trochu ma sral ten školský festival či čo to bolo, to bola trochu nuda (ale scéna keď sa Yuu pýta na Ayumuho fantázie o nej je neprekonateľná ) Prvý diel je pastva pre oči a celkovo sa je naco pozerať, dúfam že bude aj tretia séria nech sa dorieši Yuu/Ayuumu a ostatné možné kombinácie. Ending podľa mňa veľmi dobrý, 90% S odstupom času a po niekoľkých iných anime to už nie je také úžasné ale proste je to srdcovka :) ()

Five By Five

Už ani neviem prečo som prvej sérii dal také vysoké hodnotenie, ale no tak asi som nejaký ten dôvod mal... V tejto ma už neotravovali prehnanými bojmi z príšerkami (boli iba dva - obria krakatica a gorila - porazili ich v priebehu pár minútok), úroveň "úchylností" zase naopak stúpla (hodnotím to však pozitívne - bolo to celkom veselé) - proste komédia... Opening ani ending ma ale tentoraz vôbec nezaujali a celkový dojem zodpovedá priemeru... No ak ste to pozerali iba kvôli dievčatám - sklamaní určite nebudete... ()

• Na začátku epizody Ayumu skládá mecha (Arbalest), který pochází ze seriálu Full Metal Panic! (od r. 2002). (RnK)