Malý kluk a boháč v letech se sblíží díky knihám i svým prvním iPhonům. Jejich záhadné přátelství pak přetrvá i po starcově smrti. (Netflix)

Anderton

Je to viac príbeh o mladom chlapcovi, než o tom, že by sme mali byť kvôli nadprirodzeným prvkom v napätí. Ale vzhľadom na super atmosféru amerického malomesta to nevadí. Tvorcovia však nevedia, ako inak, než onou atmosférou diváka zaujať, a tak film naťahujú bez toho, aby zhutnili dej. Poviedka asi viac toho neponúka, adaptovať sa potom mohla radšej do Twilight Zone, kde by celkom slušne zapadla. Takto tu máme ďalšiu kingovku, ktorá málokoho ohúri, ale je nakrútená tak príjemne (navzdory námetu), že aj málokoho naštve. Ide skôr o materiál pre víkendové popoludnie, než na hrôzostrašný večer. ()

silentname

Myslím, že môj postoj k "Mr. Harrigan's Phone" bude trošku iný, ako v prípade väčšiny. Dôvod je ale hlavne ten, že pre mňa film kompletne splnil moje očakávania. Neviem koľkí z vás čítali poviedku, no podľa mňa to nikdy nebol nejaký výrazne silný horor s veľkou dávkou strašidelných momentov. Myslím si, že "If It Bleeds" je už menej kolekcia klasických hororov, no viac King dramatik. Možno s výnimkou "Rat" ale to je na inú debatu. Pre mňa je tento príbeh vnímaný ako dráma. A v tom smere funguje absolútne skvele. Donald Sutherland je excelentnou voľbou do role postavy pána Harrigana. Jaeden Martell je rovnako skvelý a kedykoľvek spolu majú dialógy alebo len scénky, príbeh mi absolútne ožival pred očami. Celkovo nemám pocit, že by John Lee Hancock niečo odflákol. Spracoval príbeh presne tak, ako som to očakával. Držal sa predlohy a priniesol nám ju. Pokiaľ niekto čakal niečo iné, tak mi je ľúto. Takže sklamanie sa v mojom ponímaní nekonalo. Naopak si myslím, že ide o kvalitne spracovanú adaptáciu, ktorá sa dotýka presne tých istých tém, ktoré sme mali možnosť si aj prečítať. A to je pre mňa skutočne dôsledne odvedená práca. Viem, že so mnou bude málo ľudí súhlasiť, ale na tom nezáleží. Hodnotenie: A- ()

Chrustyn

Další z řady zapomenutelných Kingových adaptací, která překvapivě funguje v první půlce, kdy nemá strašit. Ve chvíli kdy se dojde do mysteriózna a hororu, film absolutně selhává a neděsí ani vteřinu. ()

Marze

Radsi bych si pribeh od Stephena Kinga precetl, nez videl takto nafilmovany. Moderni technologie slouzi ke komunikaci s mrtvymi. Socialni media se skutecne jevi nadprirozenymi podle toho jak uhranuly mladou generaci. Tento teen pribeh je depresivni alegorie naseho vnitrniho odmitnuti se vzdat veci, ktere jsou pohodlne, ale pro nas spatne. Hlavni duvod sledovani pomalu plynouciho pribehu je Sutherland. S Martellem navazali uveritelne hluboke pratelstvi. ()

marhoul

Takový telefon chci! Taky Slovensku by se aktuálně minimálně pěti rodinám hodil. A když ne jim, tak většina národa by s chutí zavolala, čemuž naprosro rozumím. Výborná adaptace. Na Kingovi si cením zrovna takových dílek. ()

Morholt

Ten horor bych asi vyškrtnul. Víc než cokoliv jiného je to film o dospívání na maloměstě kdesi v Maine, kde místní kluk udržuje přátelství s místním samotářským miliardářem. Nadstavba je v telefonu, skrze kterého klučina udržuje kontakt s mrtvým starcem. Proti poklidnému tempu vyprávění bych nic neměl. Ani by mi nevadilo, že chybí explicitní scény, které jsou výsledkem kontaktu se záhrobím. Co mi ale chybělo byla odpovídající atmosféra ve chvílích, kdy k tomu kontaktu dochází. Stačil by temnější hudební doprovod či nějaký filtr. Jenže nezaznamenal jsem tu ani náznak. A bez toho se adaptace Kingových knih točit nedají. Dívat se na to dalo, to zase jo, herecky to bylo také fajn, ale celkově je to další z řady zfilmovaných kingovek, která skončí zapomenutelném průměru. 50% ()

argenson

Trochu se to táhne, ale díky tomu vynikne geneze zvláštního přátelství mezi starým boháčem a mladým klukem doplněná luxusním interiérem domu pana Harrigana. Duchařská zápletka je soft, ale jako celek moc fajn film. ()

Dale

Do filmu som išiel s tým, že som netušil, že je to z pera môjho najobľúbenejšieho spisovateľa, no už po pár minútach som z toho vycítil tú kingovinu a nielen preto, že sa to odohráva v Maine. Veľa hororového tu nie je, ale atmosféra je taká správne tajomná a znekľudňujúca, ako je to u Kinga zvykom. ()

corpsy

Od tohto sfilmovania krátkej poviedky od S. Kinga, som nečakal nijaké zázraky. Tušil som, že ako kniha, tak aj jeho podoba z pohyblivých obrázkov, nieje nič výnimočné a určite si to zadá z každou druhou priemernou ducharinou. Síce sú paranormálne úkazy upozadené na úkor charakterov, to že sa snímok vydal touto cestou, nemožno odsudzovať. ()

Bordoshut

6/10 – Velice svérázná záležitost, která sází výhradně na tíživou atmosféru a od začátku až do samého konce si nadmíru schopně pohrává s psychikou diváka. Snímek se navíc překvapivě hladce obešel bez jakékoli akce či strašení, protože většina hrůzy plyne z ponurého pojetí filmu, do kterého navíc vyhrává perfektně zneklidňující hudba, a o zbytek se hravě postará naše představivost – John Lee Hancock nevynechá jedinou příležitost ji poškádlit. Bohužel, právě to prostinké strašení zřejmě většina lidí čekala, když do snímku Telefon pana Harrigana šla, a z toho pramení také jejich zklamání zrcadlící se na zdejším skomírajícím hodnocením. Psychologický horor je to přitom náramný a v dnešní záplavě "bezduchých duchařin" jasně vyniká svou jinakostí. Tomu nahrává i nevšedně pomalé tempo, režisér si skutečně dává na čas, aby nám důkladně vykreslil Craigův prazvláštní vztah panem Harriganem a pouto, které si ti dva vytvořili. Celou dobu při sledování jejich interakcí však divák uvnitř cítí jakýsi neklid, hlásek v hlavě mu šeptem napovídá, že něco není zcela v pořádku. I po starcově smrti, kdy se začne naplno odvíjet hlavní "strašidelná" zápletka, si navíc divák není jistý, jestli pro to vše ve skutečnosti neexistuje nějaké logické, racionální vysvětlení, a to ho nutí uvažovat, pochybovat, domýšlet si, ... čímž se vracíme k tomu, že podstatná část výsledného zážitku nepoplyne ze snímku samotného, nýbrž z vás a z toho, jak se vaše představivost bude chytat nejrůznějších nuancí a vytvářet z nich vlastní dohady. Pěkná kamera dojem jen podpoří. Velká pochvala ode mě patří i Jaedenu Martellovi, který mne svým hereckým výkonem velmi mile překvapil a ze značné míry můžu za tento nevšední hororový zážitek děkovat právě jemu, neboť si ho z 80 % utahal na vlastních bedrech. Je vidět, že od natáčení IT Kapitoly 1 výrazně dospěl. Jsem na něj zvědavý, co podnikne do budoucna. Vtípek na dlouhé večery: "P-p-pane H-h-harig-gane?" "Ano, Bille?" ()

Gorehound

Pomalé, náladové, melancholické. V podstate coming of age story s duchárskym podtextom, ponaučením.  Krásne natočené, zahrané, po technickej stránke, stránke výpravy, tomu v podstate nie je čo vytknúť. Dokáže to vtiahnuť. Jeden Martell pravdepodobne podáva svoj životný výkon, klobúk dole. Myslím, že z Kingovej novely sa viac vyťažiť nedalo, čo rozhodne nie je mínus, práve naopak, jedno pekne doplňuje druhé, a naopak. ()

AffectedFace

K tomuhle nejde ani nic moc, co napsat... To musíte vyloženě vidět! Ale pouze na vlastní riziko. Máme zde totiž dalšího adepta na nejhorší film od John Lee Hancocka, kterej už až neskutečným způsobem dává najevo stupiditu svoji mysli. Tohle totiž dokáže sepsat přes volnou ruku Netflixu pouze zakomplexovaný dement hledící pouze do oprášených knih starých dědků v důchoďáku. Hlavní pointou filmu je sledovat mladého kluka, který se stará od starce. Ten náhle zemře a začíná "napětí" ve stylu jak mi mrtvola může napsat SMS, volat a dokonce i zabíjet pokud ho o to poprosím?. Jenže bohužel tak to vůbec ve skutečnosti není a tak pouze slyšíme "střípky" dementní mysli mladého kluka namísto vážnějšího horor tématu. Při zmínce horor se mi ještě ke všemu chce totálně blejt, protože snímek zmíněnému žánru nesahá ani na palec na noze. Jednu hvězdu dávám snad už jenom čistě z lítosti a za jednu off-screen vraždu (vlastně... hm... ona byla jenom jedna!)... ()

Trevor

Toto proste Netflixu vychádza. Spracovanie krátkych kKngových poviedok (1922, In the tall grass, Mr. Harrigan´s phone) patria určite k tomu najlepšiemu čo dokázal vyprodukovať v posledných rokoch. Tú poslednú Netflix pochopiteľne zameral na svojich väčšinových predplatiteľov a užívateľ, deti rodičovských účtov. Pozvoľné rozprávanie príbehu v podaní Grega ako vidieť tunjajších užívateľov príliš nenadchlo, ale presne tak tomu bolo aj v prípade dvoch ostatných spomínaných poviedok a aj oni boli spracované rovnako dobre. Kým Kingov Strašiak nedokázal svojou atmosférou zaujať z môjho pohľadu, ktorý sa od väčšiny užívateľov líši, Harriganov telefón práva vďaka nenútenej atmosfére celého príbehu podčiarknutou solídnym výkonom Jaedena Martella patrí k veľmi príjemným prekvapeniam, ktoré som, úplne zbytočne, na základe tunajšieho hodnotenia odkladal. Raz darmo, riadiť sa hodnotením na čsfd je ako vyberať obchod či reštauráciu na základe recenzií ľudí na google play. ()

BoredSeal

Filmařsky impotentní nuda. Byl jsem zvědavý, jak celkem fajn povídku převedli do filmu, tak jsem si tím zničil celý večer - přestože jsem měl nastavenou rychlost na 1,2x, trauma přetrvalo. Scénárista, režisér a lempl v jedné osobě opsal z povídku kostru, tu velice nenápaditě a ploše převedl do filmu a pokusil se nalákat na Sutherlanda (zas tak dlouho tu není) a na nudného potomka ze společné noci Macaulaye Culkina a Daniela Radcliffe plné vášně, díky kterému jsem vůbec nechápal, proč by si ho nechal pracháč pár let číst knihy - ten nebožák neumí atmosféricky přečíst fotrovi ani dopis na rozloučenou v autě, natož knihu. Párkrát jsem se pobavil na režisérskými "inovativními" nápady typu "klukovi dojde, kdo mu volá, tak na něj nazoomuje kamera" nebo "postava zemřela šťastná, takže jí necháme šklebit se minutu za sklem a pak jen udělat udivený ksicht z toho, co se blíží". Film vlastně nic nerozjede, jen nás otravuje s pocity nudného patrona a nedává to vůbec smysl, ledaže by to celé zacáloval Apple. ()

M.i.k.e

ačkoliv sem Kingovu ne zrovna dlouhou povídku četl a dost se mi líbila, trochu sem se obával jak si tvůrci poradí s jejím převedením na plátno, navíc v ne úplně krátký film. Moje obavy se naštěstí ukázaly být liché a filmové zpracování Telefonu pana Harrigana se povídky drží dost věrně, nevymýšlí v ní žádná zbytečná cingrlátka navíc a zachovává její původní kouzlo, které tkví hlavně v přátelství malého chlapce/mladého muže s navenek nerudným starcem (bez dvojsmyslů). Navíc je tu i něco málo k zamyšlení okolo mobilních telefonů, které můžou být dobrým sluhou, ale zlým pánem. Onen nadpřirozeným prvek sem stejně jako v povídce slušně zapadá, nicméně kdo by snad očekával horor v pravém slova smyslu, bude zklamán...75% ()

bourec

Příznivci vytříbenýho herectví budou u vytržení. Ovšem pro mě byl pan Harrigan obrovskou nudou. Komorní drama s prvky nadpřirozena. Dost ubíjející. 40%. ()

Streeper

Určitě bych to nenazývala hororem a to je možná ten důvod, proč je většina diváků, tak zklamaná. Není to totiž typický Kingův horor, na který je většina zvyklá. Tady není žádná krev nebo lekačky, duchové, klauni. Nic takového. Jde o mysteriozní a psychologický film, který pokud ho neberete jako horor, funguje naprosto skvěle. Byla jsem napjatá, příběh krásně gradoval, smsky byly svým způsobem trochu děsivé a měla jsem husí kůži. Za mě je to hodně povedený mysteriózní film, neočekávejte od toho horor, protože jinak budete opravdu zklamaní. ()

Lenka.Vilka

Neskutečně příjemný film, který byl navíc dobře natočený a zahraný taky skvěle. Tenhle příběh táhne především atmosféra, která se povedla především kvůli score. V určitých momentech jsem byla vtažená právě pomocí tohohle. A potom je tam ta druhá věc. Ta k zamyšlení. Jenom varování pro ty, kteří nečetli povídkovou předlohu. Tenhle film není horor, stejně jako ani není předloha. Tak to nehodnoťte jako "horor, u kterého jste se nebáli" jenom proto, že je tady špatně žánr. (Takže jsou u údajů k filmu hned dvě chyby, mmch.) Dík. Vy ostatní si film užijte :) Edit: 28.10: novidíte, že to jde! Z knihy je povídka. Tak už jenom opravit žánr horor a bude spokojená :) ()

Juto

Film napriek svojej zaujímavej premise, chýba potrebná ingrediencia, aby bol skutočne nezabudnuteľný. Jednoducho nie je veľmi strašidelný, čo by mi tak ani nevadilo, len je nudný bez napätia. 3/10 ()

NiWi

Relativně hezky natočený poetický příběh o přátelství chlapce a starého boháče. A to je vše co tenhle film nabízí. Neskutečná nuda, u které 100 minut čekáte až se nějak rozjede, - spoiler - což se nikdy nestane. Ten film se šíleně táhne, nenabízí jakoukoliv gradaci, ani náznak napětí nebo snad něčeho co se dá nazývat hororovým prvkem, když už to v té kategorii nějakým omylem je (asi protože to je Kingovka?). Identita tohohle filmu je mi obecně záhadou, protože to není ani mysteriózně zajímavé, ani dramatické, ani thrillerově napínavé.. je to žánrové vakuum. Herecky únosné, ústřední dvojka funguje, ale k čemu to je, když vás zbytek unudí k smrti. Možná jako kniha tenhle příběh funguje, ale jako film je to bída. Není jediný důvod, proč byste měli téhle šedi dát přednost například před letošním Černým telefonem. 4/10 ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem