Malý kluk a boháč v letech se sblíží díky knihám i svým prvním iPhonům. Jejich záhadné přátelství pak přetrvá i po starcově smrti. (Netflix)

Ironhead

Já se po delší době u filmu bavil královsky, aneb kvalitní scénář plus napětí a strach z neviděného fungují vždy nejlépe. "Kingoviny" prostě můžu a sedí mi. Krom toho, Jaeden Martell je sympaťák, co opravdu umí hrát a po Metal Lords je to další film, který stál z velké části na něm a on ho i ve svém věku utáhl *respect*. Toho chlapce čeká hvězdná budoucnost. A ano, akce tu není žádná, a já říkám díky bohu za to! Na to tu máme barevné skopičiny od studia Disney, které mě osobně dávno míjí velikým obloukem :P ()

Draconian

Je to pěkný film. Proč? Protože i samotná předloha S.Kinga je pěkným příběhem. Není dějově opulentní, ale vypráví citlivě, a o důležitých věcech. Filmu se to povedlo převést na obrazovky. Přátelství, křehkost života, zločin a trest. Snímek stejně jako povídka je poměrně pomalý a prakticky bez výraznější akce. Je zamyšlený, melancholický a ...asi i neštastně zařazený jako horor. Příběh má bez debat hororové motivy (však aby vám psal sms mrtvý kamarád není úplně v pohodě), ale je především dramatem a nemá ambice nějak "strašit". I v tom se film drží předlohy. Štítek "horor" tak může spoustu lidí nalákat na něco, co zkrátka nedostanou. To by bylo ale i na debatu nad tím, co vlastně horor je a není. Film je to pomalý...to už jsem říkal. V dnešní uspěchané době a v době, kdy je skoro "povinností" točit více než dvouhodinové filmy, kde neustále něco bliká, vybuchuje, CGI je na každém kroku a hlavní hrdinové jsou často docela zmetci, je "Telefon..." zcela jiný. Na jednu stranu mnohá hodnocení chápu, na stranu druhou mě mrzí, že příběh s myšlenkou není ohodnocen lépe. Není to film na běžnou náladu, nic na veselý večer, kdy byste raději "energičtější" a lehčí snímek. Ale pokud se chcete podívat na pěkný příběh o přátelství, které přesáhlo i hranici smrti, pak určitě doporučuji. Je to povedená adaptace Kingovo povídky. 85% ()

Grázl83

Na horor nuda. Spíše takové malo uvěřitelné drama pro teenagery. To je tak, když se krátká Kingova povídka natáhne na 105min film. ()

Emperor1

Adaptace Kingových románů či povídek mám rád a většinou jsem s jejich provedením spokojen, toto bohužel není ten případ. Povídku samotnou neznám, ale předpokládám, že bude minimálně čtivá, Stephen svoje řemeslo zvládá pořád ještě docela obstojně, i když nápady už nejsou, co bývaly. Ale tahle povídka měla asi zůstat jen na papíře, protože její potenciál nejspíš není dostatečně silný na filmové provedení, navíc o takové stopáži. Co je teoreticky na povídce dobré a zajímavé (námět, postavy), se ve filmu rozředí a rozmělní, takže ve výsledku koukáme na mdlý a roztahaný film, ve kterém sice toho našeho Kinga poznáme, ale celé je to prostě nuda. A nejde o to, že se vlastně nejedná o horor, na což někteří poukazují, Zelená míle, Vykoupení z věznice Shawshank nebo Stůj při mně mají také do hororu daleko a přesto je bereme jako typického Kinga a jsou skvělé i ve své filmové podobě. Jak jsem psal, povídku jsem nečetl, takže nedokážu posoudit její kvality, ale film mě i přes řemeslně dobře odvedenou práci nijak zvlášť nezaujal. ()

Ace.A.T.L.

Knižní předlohu od Kinga jsem nečetl a tak soudím jen podle filmu a to bylo slabý, až drobátko zbytečný. Je pravda, že knížka vždycky mnohem víc rozšíří informace o příběhu a to je asi ono. Tady se člověk rozkoukává a když se do toho drobet dostává, je konec. Čeká se nějakej větší zvrat nebo tak a ono to nepřijde. Asi jsme už dost zhejčkaný jinýma filmama a tak nám to přijde málo. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

swenyx

Na to že jsem viděl to hodnocení jsem celkem překvapenej, mladý kluk co se spřátelí se starým chlapem, kterej po něm chce předčítat knížky, to až tak moc, že se "kamarádí" i po jeho smrti. Jsou tu i narážky na dnešní generaci, která je už na mobilech a celkově elektronice závislá (nevyjímaje mě). Sice by mohla být příběhová linka mimo starce trošku lepší, ale já se i tak bavil. ()

Kushina

Takový zajímavý film ne o duchařině, ale o pocitech mladého kluka, který se snaží pochopit život. Avšak natočené takových nezáživným dojmem..... Ne bral bych to jako ukolébavku an dobrou noc, napětí a strach zde nečekejte. 50% ()

Easykill

Ani v nejmenším se nejedná o horor, ale o temné, mysteriózní drama. Nečekal jsem od toho vlastně nic a dostal dost. I když se ve filmu nic moc neděje, tak zároveň děje a mě to bavilo po celou dobu. Film co má smysl a chvílemi dokáže i chytit za "srdíčko". Navíc v něm padne spousta pravd a dobrých životních rad. ()

Dechman

Vynikajúca psychologická dráma, originálne prepojená z ducharinou a modernou elektronikou! Myslím, že niektorí nepochopili tento film a ich hodnotenia by som vymazal, pretože naozaj nepochopili...Nevadí, mne sa film páčil a ubehol úplne v pohode a zaujal niečím novým. Herecké výkony výborné, hlavný predstaviteľ sa už presúva do dospelosti a tom so rád, pretože jeho výkon v nemenovanom seriály bol bravúrny. Odkaz pre všetkých, všímajte si detaily, otvorte svoje filmové srde...chce to kľud, nie je to bondovka. ()

POETA.KNO

Něco mi říkalo už po 5 minutách, ať ten film vypnu .. docela lituji, že jsem to neudělal a dokoukal .. zdlouhavé "drama" ()

LadyLokiLili

Čekala jsem, že se tam alespoň časem rozběhne nějaké tajemno/ napětí nebo vlastně cokoli. A ono nic. První polovinu jsem tomu dávala šanci a myslela si, že nás jen “uvádí do děje”. Ale teda nic dál nepřišlo. Tento film by u mě neobstál ani jako nějaké béčkové drama. Chybělo tomu nějaké grády. Celé se to tak nějak ve svém tempu dotáhlo až do konce. Nevím, jestli jsem půlku filmu zaspala (čemuž bych se upřímně nedivila :D) nebo jestli tam teda nebyla ani žádná kloudná pointa… Skoro nic se tam nedělo, a to málo co se tam dělo bylo prakticky neodůvodněné. Nemám ani chuť nějak hodnotit herecké výkony… při tomto obsazení jsem čekala MNOHEM víc, ať už od herců samotných, tak i od filmu jako celku.  Vážně velmi slabých 4/10 ()

Sopholojong

Old Fart's Book Club. Prva, silne stvorhviezdickova polovica, ktorej ta druha, mysteriozna, vacsinou nedostoji. Citanie knih, takmer vyludnene panske sidlo, tajomne miestnosti (closet), este tajomnejsi miliardar Sutherland a jeden charizmaticky teenager (Jaeden Martell mi pripomina DiCapria v mladych rokoch a pojde hore). Po "funerali" sa to vsak preklopi do typicky priemernej kingoviny o pomyselnom zahrobnom zivote a jednej zaujimavej, ale samoucelnej havarii, ktora nezostane nepomstena. Moja slabost pre sychravu atmosferu americkeho zapadakova tomu pridava nejaky ten bod navyse. 7/10 ()

Miroslav.Zac

To si takhle v Applu řekli, že by potřebovali dostat mobily i mezi starší generace. Vzali Kingovu předlohu a natočili hodinu a třičtvrtě (!) trvající nudnou reklamu na iphony, obalenou do filozofických úvah a duchovna. To i ta malá mistička čipsů, kterou jsem u toho jedl, byla mastnější a slanější, než celý tento film. Dvě hvězdy dávám jen za Donalda Sutherlanda a Jaedena Martella. ()

Baru.Class

Všechno od Stephena Kinga žeru, jelikož každá povídka je naprosto unikátní a originální, Mr. Harrigan's Phone není vyjímkou. Ikdyž pro někoho může bejt styl vyprávění lehce pomalejší, ta neustálá přítomnost "něčeho" je prostě bravurní. Jediný, co mohlo bejt krapet vymakanější, je konec, ale zase to nechává prostor fantazii. Mě se to líbilo. ()

SkeeveTulp

Z velmi dobré povídky se určitě dalo vytěžit mnohem víc, ale i tak se jedná o jedno z těch lepších zpracování Kinga. ()

Sly_Izer

Za mne hodně slušný film se skvělými hereckými výkony, kde se objevují zajímavé informace jako, že většinou kyslíku produkuje mořský plankton... atmosféra a tempo jsou na podzimní večer jak dělané. Shlédnuto bez očekávání potěšilo. Ještě, že jsem se nepodívala na hodnocení před sledováním:)). ()

Fibonacci

nerozumiem. aj to malo to mystično a nábehy do atmosfery, ale v konečnikovom dôsledku ten film je potrebný asi ako Romana Tabak v parlamente. nemožete povedať že ten film neexistuje. ale aby mal nejaký prínos, o tom silne pochybujem. ak to premeníme na drobné, zapáchalo to ako šmerdzuška na chodbe, ako to nedávalo smysel. fakt ako take vyvrcholenie že režisérovi nasrať do rúk a nepustiť k vode. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem