Ruslan je bývalý gangster, který se nyní živí psaním knih. Nyní jede do (pravděpodobně) New Yorku na svatbu své dcery. Tam se nejprve setká se starým známým, se kterým byl v Gulagu. V baru se o něj otřou dva rusové a chtějí se prát. Ruslan je vyřídí a jde dál. Poté jede za svou dcerou. Ta se bude vdávat za Stefana, syna ruského mafiána Michaila. Ruslan s ním (Stefanem) chvíli mluví a poté řekne dceři, že se svatbou souhlasí, protože jí věří. Ruslan jde pak na hotel, ale druhý den, když volá do domu, tak se ozve policie. Jeho bývalá manželka je mrtvá a dcera v kritickém stavu. Někdo se vloupal do bytu a obě dvě ženy chtěl zabít. Ruslan se dohodne s policií, že zatím nikomu neřeknou, že jeho dcera přežila. Pak se vydá po stopách vrahů. Manžel jeho bývalé ženy mu nabídne kontakt na překupníka zbraní, který by mu mohl nějakou prodat. Ruslan jde k němu, ale překupníkovi se moc nelíbí a nakonec ho napadne se svými kumpány. Ruslan všechny zabije. Poté se v baru setká se Stefanem. Tam přijde i Stefanův otec Michail a později další mafián Ilja, který Ruslanovi, říká, že se neměl vracet. Michail se Ruslana zastane a nechá svého syna, aby pátral s Ruslanem po vrazích. Když Ruslan odejde, řekne ale Michail překvapivě Iljovi, že chce Ruslana zabít. Ruslan jde do zastavárny, kde hledá prsten své dcery, který byl ukraden. Člověk mu nejdřív nechce nic říct, ale Ruslan ho zmlátí a on pak vyklopí adresu. Na adrese najde lidi, kteří zabili jeho manželku a pokusili se zabít i jeho dceru. Ruslan jednoho zneškodní, ale zbytek uteče. V kapse gangstera najde kartičku nočního klubu, kam chodí. Michail. Gangster, který unikl, jde za Michailem. Michail mu řekne, že Ruslan za nimi přijde do klubu a že ho tam musí vyřídit. Michail chtěl, aby se z jeho syna stal taky gangster a toho mohl docílit pomocí pomsty. Michail je také spojen s manželem Ruslanovy bývalé ženy Terrym. Ten měl dluhy a nechal zabít svou ženu, protože uzavřel velkou životní pojistku. Navíc ho chtěla udat za podvody, které dělal. Ruslan jde pak za Stefanem do klubu. Tam přijdou gangsteři a dojde k rvačce. Ruslan všechny vyřídí až na jednoho, který opět uteče. Do klubu pak přijede policie a Ruslana zatkne. Nemá ale důkazy a tak ho musí pustit... (TV Prima)

zdenny

Mé hodnocení je velké dilema, a to mezi dvěma nebo třemi hvězdičkami. Pro dvě hovoří nejasné záběry při akčních scénách, závěrečná béčková akce v nemocnici, akční scény navržené tak, aby je celkem pomalý Steven zvládl. Pro tři hovoří atmosféra filmu a dá se říci, že i děj, ve kterém Steven jakoby se vracel ke svým pradávným filmům. Jsou tam některé "frajerské" scény typu: tři kelímky, nebo úvodní velice krátká bitka v baru. Já dám tři, třebaže vím, že starý Steven snad už nikdy nepůjde oživit, nostalgie mě ale nutí se takto rozhodnout. Myslím, že v novém tisíciletí je to Stevenův rozhodně lepší film. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o bývalom ruskom gangstrovi, ktorý svoju minulosť už nechal za sebou a práve prichádza na svadbu svojej dcéry so synom svojho úhlavného nepriateľa zo zločinnej minulosti. Lenže skupina gangstrov pod vedením práve otca ženícha zabije jeho bývalú ženu a ťažko zraní dcéru a tak musí opäť využiť všetky svoje schopnosti z násilníckej minulosti, aby sa pomstil a svojich nepriateľov už navždy zničil. Spracovanie je celkom slušné, ale stále sa to dalo ešte vylepšiť. Ešte spočiatku to až na scény, ktoré prezentujú povahu hlavnej postavy pôsobí skôr len takým priemerným dojmom a to vrátane útoku na rodinu, ale keď už príde na rad pomsta, tak sa to už vylepší, hluchých častí je minimum a navyše sú krátke, už sa je stále na čo pozerať. Veľkým plusom je samotný návrat ku koreňom a tým nemám na mysli výhradne klasickú mnohokrát videnú zápletku, aj keď pár nových prvkov sa tu predsa len nájde, ale hlavne tu po celý čas cítiť snahu natočiť slušný drsný akčný film s klasickým drsným hrdinom a množstvom typických situácií, ako to bývalo v prvej polovici deväťdesiatych rokov. Samozrejme to ani zďaleka nevyšlo tak, ako kedysi, hlavne vidno, že tvorcovia na to nemajú potrebné schopnosti, ale snaha sa cení a fanúšika tu má čo potešiť. Akcie je tu dosť a je aj celkom vydarená. Súboje sú až prekvapivo dlhé, Seagal v nich robí takmer všetko, takže dabléra vidno len minimálne, pôsobia pomerne rozmanito a chválim aj ich drsnosť, ale strihu je opäť zbytočne moc, väčšinou v zábere vidno len jedného bojovníka a navyše aj choreografia mohla byť o niečo lepšia, keďže Seagal tu miesto svojich chvatov väčšinou využíva skôr päste, ale aj tak sa na ne pozerá dobre. Prestrelky sú už slabšie, sadol mi výber zbraní, ale je tu málo lepších momentov, za zmienku stojí prakticky len krátka sekvencia s brokovnicou. A poteší aj jedna pešia naháňačka. Najviac sa mi páči finálny súboj, ale aj celkovo mi to celkom sadlo, hlavne chválim množstvo typických Seagalových prvkov, ktoré už v poslednej dobe moc nevyužíval, takže opäť sa používajú nože, poteší niekoľko odkazov na jeho klasiky, samozrejme drsné likvidácie a podobne. Herecké obsadenie je na tom dobre, Steven Seagal si zaslúži pochvalu, tu predviedol jeden zo svojich najlepších výkonov novodobej éry, nielen v akcii, v ktorej pôsobí omnoho aktívnejšie, ale aj v herectve, opäť je tu ten správny drsniak. Poteší aj hlavný záporák Igor Jijikine a viacero vedľajších postáv, len ten budúci zať mi moc nesadol. Réžia a technická stránka sú také zvláštne, na prvý pohľad pôsobia veľmi dobrým dojmom, v rámci svojej kategórie za výrazný nadpriemer, ale tie najdôležitejšie situácie už nie sú dobre zvládnuté a je tu množstvo zbytočných a hlúpo pôsobiach vizuálnych prvkov, hlavne tie detailné zábery na tvár, prestrihy pri pohybe a podobne. A o hudbe ani neviem, čo si mám myslieť, síce je na pomery žánru originálna, ale moc sa sem nehodí. Ruslan patrí určite medzi to lepšie, čo Seagal natočil za posledné roky, stále je tu plno prvkov, ktoré sa dajú skritizovať, ale aj tak mi to až na nejaké detaily sadlo, ideálna akčná oddychovka. Objektívna kvalita filmu-59%, film sa páči mne na 75%. () (méně) (více)

Ilhan

Po traileru a po všem co se o tomto filmu namluvilo, jsem se opravdu těšil. Jako mnozí jsem doufal v Seagalův comeback, ale kdeže. Seagal by měl vážně zhubnout nebo to už pověsit na hřebík, protože tohle přestává být už i sranda. Souboje, až na ten poslední, celkem tragikomické. Někdo tu psal, že se Seagal po dlouhé době ukázal ve filmu v tričku a musím říct, že on věděl, proč se v něm neukazoval. Vypadal jako velkej tlustej supergangsta černoch s řetězem kolem krku. Už mu chyběla jen raperská kšiltovka a černý brejle. Ten už se nevzpamatuje. ()

Dubro

Tak Števko S. nám neschudol (schudol akurát jeho dablér) a ani výkonostne si oproti jeho nedávnym cirkusovým číslam nepolepšil. Zlepšili sa však postavy, čo sa tam okolo neho mocú a ktoré on postupne s kamenným ksichtom likviduje. Len kvôli nim sa táto recyklácia, počas ktorej sa partička okolo Igora Jijikina musí bohovsky pretvarovať, aby vzbudila dojem, že je len tlupou babrákov a že Števko je schopný ich všetkých nakopať, rozkopať a rozrezať či nedajbože zastreliť, dá pozrieť celá. Víťazom súťaže o najväčšieho trpáka v tomto filme sa stal nehorázne zle hrajúci budúci Štefanov zaťko, ktorému by som do rúk zveril skôr odistený granát ako vlastnú dcéru. Števko sa zase stal víťazom súťaže v prezliekaní sa v taxíku, do ktorého nastúpi v saku, oblečie si koženú bundu a nakoniec vystúpi z toho taxíka opäť v saku. Podivuhodné. ()

Ded@M@tes

Po čase jsem si řekl, že bych se mohl podívat na nový film se Segalem. A po zhlédnutí nového filmu musím přiznat, že mi většina Segalovek přijde na stejný brdo. Akce opět nic moc povedené, někdy až přehnané a trapné. To samé boje, příběh nezáživný. Musím říct: víc jsem stejně nečekal. ( Hodnocení: 2/10 ) ()

• Natáčeno od 12.května do 16.června 2008 v Kanadě. (Stocki)
  • Pracovní název: Ruslan. (Stocki)