Reklama

Reklama

Sisi

(seriál)
Německo / Rakousko, (2021–2023), 15 h (Minutáž: 45–55 min)

Tvůrci:

Andreas Gutzeit

Hrají:

Dominique Devenport, Jannik Schümann, Désirée Nosbusch, David Korbmann, Tanja Schleiff, Julia Stemberger, Marcus Grüsser, Pauline Rénevier (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Je ikonou, císařovnou a legendární kráskou: Sisi, první evropská superstar. Její láska ke svobodě a příslib, že dá habsburské monarchii něžnější tvář, uchvátily Evropu. Jde o skutečný příběh plný intrik a touhy. Bezstarostná dospívající dívka Sisi se bezhlavě zamiluje do mocného a žádoucího muže, ale ten má utajovanou temnou a nebezpečnou stránku. Taková láska je nežádoucí. Sisi si musí vybrat a výzvu přijímá. Příběh vypráví o dospívání, o uličnici, z níž se stává sebevědomá moderní žena, která bude muset učinit těžká rozhodnutí, vyrovnat se se ztrátou a nakonec naplnit nezávislou roli císařovny. Nejedná se o historický kostýmní epos, ale univerzální a nadčasový příběh o lásce, svobodě, rodině, sebeurčení a povinnosti, oděný do půvabu dvorské módy 19. století. (Viasat)

(více)

Recenze (28)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Šokujúce a nedôstojné poňatie, priam zahanbujúce, vyšla len jedna časť a to piata prvej série. Hneď prvý záber seriálu a Sisi onanuje. Potom Sisi chodí po bordeloch a učí sa sexuálnym praktikám, lebo to bolo vtedy v polovici 19. storočia úplne bežné, najmä v silne katolíckom a prudérnom Rakúsku. Ešte si aj za komornú vezme kurvu, úplne normálne, jasné, že by to prešlo! Sú tu aj trápne scény, keď sa cisárovná necháva unášať fanúšikmi na rukách ako nejaká rocková hviezda. Dominique Devenport bola inak výborne zvolená, hoci som bol spočiatku skeptický, výzorovo ale sedí. No ale keď už človek po štvrtej-piatej časti má pocit, že seriál sa dostáva do normálu, tak Sisi si nechá vylízať šušku slúžkou, pretože jej zomrelo dieťa. To je až na pľuvanec do tváre úchylákov, čo toto stvorili. Iná výtka sa týka aj dabingu za čo pôvodné znenie nemôže, ale nerozumiem, prečo naši "kvalitní" prekladatelia Uhorsko preložili rovno ako Maďarsko, keď u nás je historicky jasne zaužívaný názov do roku 1918. Ale tak tu by som vzdelanosť asi márne hľadal a scenáre prekladá zrejme google translate. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Historizující seriál se má k realitě jako jitrnice z Lidlu k zabijačkové pochoutce. 1)  Historické okénko. Když si 16,5letá po uši zamilovaná Alžběta Amálie Evženie Bavorská brala 24. 4. 1854 svého rovněž zamilovaného o 8 let staršího bratrance, čekala ji zářná budoucnost, přinejmenším pro nejbližších 15 - 20 let. S milujícím manželem, pravda, trávila jen velmi omezený čas, zato však hodně cestovala. Později jejich vztah silně ochladl a císař si opatřil milenky. Nicméně se svou chotí udržoval i nadále přátelský vztah._____ 2)  Podstatně zajímavější než poněkud suchopárný seriál je česká Wiki s informacemi o Sisiině životě, zálibách, oblečení a smrti._____ 3)  Seriál s viditelně omezeným rozpočtem ukazuje pěkné detaily dvorského života a ceremoniálů. Děj je šťavnatý, telenovelový s velkou dávkou současného glutamátu v podobně absurdních sexuálních scén i nesmyslů o emancipované moderní ženě. Kouká se na to pěkně, ale s historií to má společného snad jen ta jména._____ 4)  A to doslova. Vídeň nahradila Riga, hudbu nahrál Slovenský národní orchestr a i v dalších ohledech cítím, že jsem krmen náhražkami - něco jako kávou z cikorky či kakaem z karobu. Nechutná to špatně, ale tohle jsem si neobjednal._____ 5)  Arsenal83*** a mnozí jiní uvádějí další výhrady, které bych ve většině podepsal také. I když Vídeň podle tvůrců filmu působí dost děsivě ve dne i v noci, císařovna se prochází městem s doprovodem dvou vojáků nebo i tajně sama._____ 6)  Nabízí se srovnání s rakouskou Sissi. Vlastně není moc co srovnávat, jsou tu jen jiné náhražky v jiné době._____ 7)  A tak to nejzajímavější pro mne je přitažlivý 29letý Jannik Schümann (císař) s parádní postavou._____ 8)  Psáno po první řadě. ()

Reklama

Trixinka 

všechny recenze uživatele

Ano, takto nějak si představuji reálnější ztvárnění příběhu rakouské císařovny Sisi oproti původní třídílné filmové sérii. Co mi ovšem nesedlo byl výběr herců (až na Dominique Devenport - té se císařovna postupem času dala i věřit), způsob pojetí osudů hlavních postav (císař naprosté jelito na facku, císařovna si vybere jako dvorní dámu prostitutku, před svatbou pobíhá v jedněch šatech x dnů - cesta do Ischlu, projížďka na koni, hledání šatů na ples, žádost u matky císaře...). Těch nevhodných, hloupých a místy až moc moderních momentů tam bylo bohužel hodně, takže víc jak 3* dát nemohu. Ale snaha se cení. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rakouský seriál o císařovně Sisi tentokrát v modernějším provedení, které ukáže realistické vztahy, syrovost a atmosféru doby  víc než Sissi (1955) se Schneiderovou, nicméně autorská licence se odchyluje o historie úplně stejně, jako když Angličani točili o Ludvíku XIV. Versailles  (2015) , což bylo trochu propracovanější, ale cílilo to na stejné publikum zbraněmi sex, vztahy a akce alá akční béčko a to vše podpořeno solidní výpravou, krásnými kostými a úžasnými exteriéry. Výsledkem je taková koukatelná telenovela, která počítá s druhou řadou, protože šestý díl končí uprostřed děje. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nový německo-rakouský seriál na téma Sisi je výjimečný tím, že si předsevzal převyprávět život císařovny Alžběty (1837-1898) konečně jako celek. Samozřejmě spadá do nové vlny obliby tohoto fenoménu společně s dalšími filmy a seriály: Die Kaiserin (2022), Corsage (2022) a Sisi & Ich (2023). Navíc všechny dosavadní filmy, televizní inscenace, divadelní hry, muzikály, cokoli vás napadne, si vždycky vybíraly jen něco. Stejně tak zdramatizované osudy jiných členů rodiny této wittelsbachské princezny. Na seznam hereček, které se kdy staly Sisi, by rozsah tohoto komentáře skutečně nestačil, proto zmíním jen svoje nejoblíbenější počiny - Elisabeth von Österreich (1931), Sissi (1955), Kronprinz Rudolfs letzte Liebe (1956) a Záskok pro Sissi (1995). ()

Galerie (488)

Zajímavosti (19)

  • Rakúsky cisár František Jozef I. (Jannik Schümann) sa bitky pri Königgrätz osobne nezúčastnil a nebol v bitke zranený. Do bitky nezasiahli ani maďarské jednotky, a preto tam nebol zranený ani gróf Gyula Andrássy (Giovanni Funiati). (Arsenal83)
  • Scény, ktoré sa odohrávajú v historickej Viedni, sa z nákladových dôvodov natáčali vo Vilniuse a Rige. Pre exteriérové ​​a interiérové ​​zábery sa viedenským Hofburgom stala Litovská národná filharmónia a Vilniuská univerzita. (Arsenal83)

Reklama

Reklama