Narušitel

• USA Intruder (více)

Nebezpečný zabiják zůstává se zaměstnanci samoobsluhy po uzavírací době a začíná se odvíjet napínavé drama. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mlock

Zas jednou dost přehnané hodnocení. Banální scénář, žádné napětí a ukrutně amatérské triky - gumové hlavy na 1. pohled, oběti se vůbec nebrání, občas někdo pomůže padouchovi výskokem apod. No a samozřejmě padouch má asi několik dvojníků, protože stíhá být všude a taky je samozřejmě nesmrtelný. ()

uprchlice

"Narušitel" je pekelná a "řeznická" brutalita, která se odehrává mezi regály obyčejného krámku, co zrovna upadl do tmy a má právě po zavírací době. Myslím, že nápad na takovéto prostředí byl přímo fantastický. Režisér Scott Spiegel si s "Narušitelem" dokonale pohrál a jako zboží dodal skvělé herce. Sam Raimi se v roli řezníka Randyho neztratil a i když ho většinou před kamerou nevidíme, tak herecký talent mu upřít rozhodně nemůžeme. To platí i o jeho bratrovi. Ted Raimi v "Narušiteli" ztvárnil pouze nevýraznou roli a to v podobě trsajícího blbečka, který na smrt dlouho nečekal. "Narušitel" je krvavá podívaná a o krev tu rozhodně není nouze, jelikož hlavním cílem zabijáka je všechny povraždit a to co nejbrutálnějším způsobem. Zajímavé na tomto filmu je, že vrah nepoužívá na každou vraždu stejnou zbraň, ale využívá vše, co má po ruce. Řeznický nůž, řeznický hák, speciální nůž na krájení masa, ostrou tyč na papír... apod. Také "Narušiteli" musím pochválit, že se snaží diváka úplně zmást a chce jen aby věřil tomu, co vidí a co se ve filmu právě děje. Mladík v obchodě napadl pracující zaměstnance, takže je údajně tím vrahem. K tomu režisér chtěl diváky dovést. Na první pohled k pravdě, aby nepodezřívali někoho ze zaměstnanců a jen sledovali brutalitu, která poté nastane a přitom si nelámali hlavu tím, kdo vraždí, protože je to údajně už jasné Do toho všeho nádherně mrazivá hudba Basila Poledourisa. Chválím. Zkrátka "Narušitel" je horror, ke kterému se vždy ráda vracím ;-) :-) ()

AmunRa

První půlhodina je nuda k ukousání, ale pak se rozjede krvavá jízda. Tradiční schéma maniaka vyvražďujícího noční směnu velkého supermarketu roztodivnými způsoby okořenil černý humor navazující na Evil Dead. V menších rolích nemohou chybět Sam a Ted Raimi a Bruce Campbell. Samozřejmě nejde o žádné umění ani vysokou školu kinematografie, ale zábavné splatterové béčko z konce osmdesátek. Dalo by se říci, že jde přímo o učebnicový příklad, jak udělat odlehčený zábavný krvák s většinou tradičních postupů a klišé. ()

Anstoss

Pokud máte rádi slasher filmy tak je tento snímek povinností. Jsou jen dvě věcí které vás tu mohou zklamat. 1. Pokud hledáte nějaký děj, tady ho těžko najdete. 2. Jest-li jste fanouškem Bruce Campbella, tak toho tu v podstatě taky nenajdete. Objeví se až v závěru filmu na cca. minutu. 8/10 ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Tam uvnitř jsou hotový jatka. Lidi rozsekaný na kusy, všude po obchoďáku." Vizuální kvalitně zpracovaný slasher s ječící sexy blondýnou v hlavní roli. Co více si jako fanda hororového žánru přát? Dal bych klidně i 4*, ovšem kdyby netrvalo 50 minut než se vůbec něco začne dít. "Máte právo nevypovídat. Všechno, co řeknete, bude u soudu použito proti vám." - "Ale to byl on! Já nic neudělala." Bruce Campbell tam je pár vteřin. - 60%. ()

Nikol45

Ale jo dalo se. Na tu dobu docela slušná vyvražďovačka. V té době mi bylo 12 let. Kdybych se na to koukala tehdy, tak se určitě podělám strachy. Dnes mi to přišlo spíše komické. Tím nechci toto dílo nikterak podhodnocovat. Je to zkrátka kultovní ()