Phantasm II (1988)

Stejně jako první díl je dvojka rozporuplná a nevyvážená, ale taky naprosto jiná. S mysteriózního hororu se stal akční biják, což vesměs znamená, že děj je druhořadý a na efektech jsou vidět větší investice. Mě osobně se tato změna líbila, kdyby jen té akce bylo o něco více. Jako by se Don Coscarelli nemohl rozloučit s původní myšlenkou a dává tak plytkému ději více prostoru než je zdrávo. Film tak zachrání skvělí finále, rozhodně nejlepší část celé série, kdy dojde na velký souboj mezi Mikem, Reggiem a Dlouhánem. 6/10

Phantasm (1979)

Divný film, kterému ovšem určitě nejde upřít atmosféra a přes veškeré nedostatky člověk má chuť na víc. 5/10

Phantasm IV: Oblivion (1998) odpad!

Nic víc než "cash grabe" a výstavní příklad jak pohřbít sérií. I když... ne tak docela. Letos (2015) přichází, soudě podle traileru rovnou na DVD, pátý a a tak "skutečně" finální díl této fanchise. Podle hodnocení všech dílu to asi dost lidí potěší. V každém případě, je zajímavější psát o film který jsem ještě neviděl než o tomhle tom vraku. 0/10

Chapadla (1977) odpad!

4 hvězdičky?!?! Už to nehulte!!!

Fall Of The Republic: The Presidency Of Barack H. Obama (2009)

Skvělí dokument, který dokazuje, že elitářská společnost ovládá svět. Bohužel semnou spousta lidí nebude souhlasit, protože je fakta asi nezajímají. Tento dokument určitě neodpoví na všechny otázky které po shlédnutí budete mýt a tím se dostanu k tomu úplně nejhoršímu. Budete si je muset najít samy. Vaším nejhorším nepřítelem bude asi lenost a ignorantství. 10/10

Válka, kterou nevidíte (2010)

Skvělí dokument o tom, jak dnes vypadá žurnalistika. Jak jsou ovlivněné mainstreamove zpravodajství a proč. 10/10

Bowling for Columbine (2002)

Dokument je velmi působiví a v mnoho ohledech donutí člověka se zamyslet nad otázkou, proč by člověk měl mýt doma střelnou zbraň. Jediné co bych namítal Mooreovy v jeho bezesporu nejlepším filmu je, že je hodně jednostranný a tak mnohem víc než dokumentem se stává propagandou. Tím se Moore, jak dokazuje ve svém filmu Captain Mike Across America, ani netají. Pro ty co mají po shlédnutí BfC jasno a souhlasí se statistikou vražd v Americe střelnou zbraní jen namítám, že ve Švýcarsku má téměř každý občan doma zbraň. Statistika vražd je ovšem nejnižších v Evropě. 7/10

Fahrenheit 9/11 (2004)

Pro všechny, který si myslí, že tento „dokument“ je kontroverzní a že poukazuje na druhou stránku 11. Září ať se proberou. Raděj se podívejte na dokument Zero: An Investigation Into 9/11 nebo na dokumenty Alexe Jonese. To co dělá Michael Moore je možná zábavné, ale informativní hodnota je téměř nula. I Charlie Sheen je ve svých otázkách který chce předložit panu prezidentovy Obamovy sto krát odvážnější než Moore a to není zrovna známí tím, že by byl investigativní žurnalista. Mooreova odpověd na otázku Alexe Jonese v dokumentu Martial Law 911 Rise of the Police State: Jones:“ Proč nemluvíte ve svém dokumentu o NORAD?“ Moore:“To by nebylo americke!“ Konspirační teorie sem nebo tam, zkuste si sami odpovědět na otázky položené v dokumentech typu Zero: An Investigation Into 9/11 nebo Loosing Change The final Cut. Jestli máte jasno, spěte klidně dál. 2/10

Dark Secrets: Inside Bohemian Grove (2000)

Odpověď pro Flippera: Trochu pozdě ale přece jen. První co chci psát je, že jsem tento dokument neviděl a tak ho nehodnotím. Nicméně co se týče toho videa o společenstva Bohemian Grove, se Alex vyjadřuje i ve svém dokumentu Martial Law 9/11: Rise of the Police State. Hlavně rozhovor s panem Davidem Gargenem dokazuje pravost tohoto tajně natočeného snímku. Souhlasil bych s tím, že pan Jones má někdy tendenci vystupovat trochu paranoidně a používá dosti extremních metod. Je to ovšem lepší způsob projevení kontra než mlčet. David Richmond Gergen (born May 9, 1942) is an American political consultant and presidential advisor during the administrations of Nixon, Ford, Reagan, and Clinton. He is currently Director of the Center for Public Leadership and a professor of public service at Harvard Kennedy School. Gergen is the Editor-at-large for U.S. News and World Report and the Senior Political Analyst for CNN.