Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Recenze uživatele johnsnow k tomuto seriálu (141)

Přízraky minulosti (2007) (S11E03)

Naozaj slušná epizóda kde sa opäť dozvieme niečo viac z minulosti Rytiara ktorý v Afrike zažil nie práve najkrajšie chvíle. Záver je teda riadne napínavý a zatiaľ mi táto novšia kobra a Rytiar ako parťák sedí. ()

Hodina pravdy (2007) (S11E04)

Semir stretáva starého známeho a neskôr zisťuje, že sa kurevsky zmenil. Musím uznať, že jeho nápad ako osrať systém bol fajn, akcia dobrá a vtipná vsuvka o demolovaní áut potešila. ()

Státní návladní (2007) (S11E05)

Prokurátor chce dostať do basy mafoša ale ten nechce, respektíve chce ale nie aj za vraždy za ktoré by asi dostal doživotie. A tak sa ho pokúsi zastrašiť, keď to nevyjde najmä si mladého "pičo parkúr" zabijaka a ten sa to rozhodne poriešiť. Avšak náš nekebabár a Rytiar sú v pohotovosti. Slušná epizóda kde síce záverečná honička nie je nič extra, tak zvyšok to vynahradí. A humor v akčnej scéne v polke, joj to bolo cool. ()

V moci únosců (2007) (S11E06)

Plány sa menia, aj tu náš hošan plánoval a miesto zamastenej kapsy skončil v hrobe. Slušná epizóda s rukojemníckym dodatkom. ()

Parťáci (2007) (S11E07)

Záporák pre tento part síce slabší, ale inak to má pár nekompromisných usmrtení a slušné autonaháňačky. A funny vsuvka s XXL plienkami to len doťahuje. ()

Vina a trest (2007) (S11E08)

Naozaj slušná epizóda s fakt nečakaným zvratom. Záverečná akčná pasáž delená na autohoničku a súboj (krátky ale predsa) skvelá a humor ohľadom formule tiež stojí za to. ()

Rodinná záležitost (2007) (S11E09)

Pri chytaní autičkárov dôjde k havárii väzenského transportu a unikne týpek ktorý chce dokázať svoju nevinu. Naša dvojica ho teda musí chytiť a zároveň zistiť či má oprávnený nárok na očistu.  Síce záporák slabší, zvrat dosť ľahko čitelný, ale inak na pohodu diel kde v závere som čakal, že sa náš rytiar zgrcá jak prasa. ()

Smrtelní nepřátelé (2007) (S11E10)

Dobrá epizoda s fajn naháňačkami, dobrými hláškami, trošku slabším, ale obstojným záporákom a skrytým krtkom ktorého ale strašne rýchlo odtajnia a nechápem prečo. Ale inak spokojnosť. P.S. Harthmut bude potrebovať kvalitnú PTSD. ()

Proti všem pravidlům (2007) (S11E11)

Opäť kurvy v policajnej šóre a tentokrát v zásahovke. náš nekebababár a Rytiar sa kvôli tomu pekne pochytia, ale potom prídu na kĺb a sú fajn. Síce záverečná akčná pasáž nemá až také grády ale inak som spokojný. ()

Série 12 (2007) (S12)

12 séria síce priniesla pár horších a jeden úplne na hovno diel, zároveň dávala dvojici čo najmenej priestoru keďže sa nepohodli, no napriek tomu stále slušný seroš (v rámci toho o čo ide). Takže slabšie 4* ale stále spokojnosť a som zvedavý na nového parťáka. ()

Město v ohrožení (2008) (S12E01)

Akože ja neviem, tento diel bol až extra ustrelený, ja síce chápem, že tie úvodníky sa robia veľkolepejšie ale totok nebol môj šálok kávy. Hold keď chceš vykrádať Smrtonosná pasca 4.0  musíš na to mať. Na druhú stranu to má celkom nečakaný zvrat, len s tým napätím okolo rodiny to nefungovalo, proste bolo jasné, že umrieť nemôžu. ()

Stará škola (2007) (S12E02)

Epizóda kde Rytiar zláme paprču, ale má sa jak v porne(kto pozrie pochopí, kto videl chápe). Náš Nekebabbár teda ide vyšetrovať s Bonrathom ktorý mal mať dovolenku a  je to celkom funny. Akcia slušná, síce identitu jedného dílera som odhalil dopredu, ale toho druhého som teda nečakal. A príjemne poteší aj záver ktorý nám nedoručí klasickú autohoničku, ale prestrelku a Bonrathov 1 by 1 súboj s naozaj funny zakončením. ()

Infarkt (2007) (S12E03) odpad!

Po dlhej dobe epizóda ktorá stála za vylížric. ()

Únos (2007) (S12E04)

Slušná a napínavá epizóda jak trencle v gaťoch, navyše po dlhšej dobe diel kde nie je žiadny náznak toho kto je záporák a tak si musíme počkať. Záverečná pasáž opäť poteší keďže znova nezvolí autohoničku ale lov na strechách. Akurát Rytiarova dcéra chodí často na plastiku :). Zároveň po dlhšej dobe diel bez humornej vsuvky. ()

Krysí hnízdo (2007) (S12E05)

Príbeh možno nie až tak zaujímavý avšak čo získava plusové body pre túto epizódu je, že tu nemáme žiadnu autohoničku i keď klasickú devastačnú havárku na začiatku dostaneme tak inakším spôsobom ako obvykle. V strede máme zásah proti požiaru a v závere prestrelku na strechách ruskej ambasády, akurát ma zarazilo, že ambasáda nemá žiadnu ochranku. ()

Stoprocentní ztráta (2008) (S12E06)

Úvod kde dedko v slowme postupuje diaľnicou a tam sa roztrieskavajú autá parádna. Poteší, že tentokrát nemáme ako záporáka korumpcajta či mafoša ale podnikateľa. Síce stredná časť je trošku slabšia a lovenie týpka na bicykli nič moc, tak opäť poteší jeden zvrat a záver kde opäť nemáme autohoničku ale súboj na stavbe. ()

Vymahač (2008) (S12E07)

Tentokrát na scéne máme hošana z Lipska s outfitom Aidena Pearca z Watch Dogs (škoda že iba na začiatku). Na druhú stranu hošan sa z ničím nesere akurát sa vyhýba killu, avšak teraz to pokurví a naši hošani po ňom idú. Síce po akčnej stránke slabšia epizóda tak záporák to ťahá hore. ()

Oko za oko (2008) (S12E09)

Prípady ktoré sa prepájajú s minulosťou našej dvojice mám rád a teraz sa opäť rieši náš nekebabár ktorý kedysi zabil hošana a jeho potomstvo má naňho nerva. Navyše makajú pre pašeráka luxusných autiakov. Akcia tentokrát fajná a v závere slušne napínavá, pasáž ako rytiar vletí do domu úsmevná. A má to i jeden celkom príjemný zvrat, je síce s ranku tých slabších ale pohoda. ()

Exodus (2008) (S12E09)

Rytiarovi zateká byt a tak náš nekebabár ide s tlustoprdom do akcie. Príbehovo opäť slabšie ale príjemne prekvapil zvrat i jedna smrť a v závere opäť nemáme honičku ale podarený 1 by 1 súboj. ()

Žít a nechat žít (2008) (S12E10)

Všimol som si (a podľa komentárov nie som jediný), že Burkhard a Atalay zrejme nebudú mať dobré vzťahy pretože v tejto sérii buď to Rytiar je mimo plátno alebo náš nekebabár a keď sú spolu tak väčšinou sa rozdelia a spolu sú iba v akčných pasážach. Odhliadnuc od toho ale dostaneme slušný diel kde nie je núdza o akciu, nejaký ten humor od tlustoprda ktorý teraz supluje nekebabára, stretneme Rytiarovu šumnú sestru a tak. ()