Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

Han22

Geniální, víc se napsat nedá, tohle se musí vidět. Pro všechny fandy Star Wars, Star Treku, Planet opic a Vetřelců povinnost!! ()

see_sawandrew

Moranis v roli Dark Helmeta byl fajn, a pár povedených gagů by se našlo. Bohužel většina vtípků přestává být vtipná, jakmile cílová skupina překročí patnáct let. Spaceballs tak trochu promarnila svůj potenciál. 55% ()

Silwer

Jako pro dnesni decka to musi byt obycejne a nebo tezko uchopitrlne..Ale pro nas,prave filmove matadory a znalce klasik je tohle jeden z nejbajecnejsich snimku drivejsi doby… Skvele uvolnene herectvi,skvela hudba a vtipky.. Kazdy kdo rozumi kinematografii ma tohle mezi 4-5*.. Nelze hodnotit jinak, tak pojď Schwartzi😁 ()

Hopper

Ak ničim iným, tak týmto Brooks boduje naplno. Neuveriteľné gagy na adresu SW a ST, ktoré takmer dosiahli kultovosti. Geniálne. ()

DocBrown

Vyborna parodie na spoustu sci-fi, ale predevsim na Starwars. Paradoxne jsem to videl jeste pred SW. Nejlepsi je rozhodne Rick Moranis jako straslivy Lord Helmet. Light speed is too slow. Prepare to ludicrous speed. ()

noby

What the hell am I looking at? When does this happen? | Now. You're looking at now, sir. Everything that happens now, is happening now. | What happened to then? | We passed then. | When? | Just now. We're at now, now. | Go back to then. | When? | Now. | Now? | Now. | I can't. | Why? | We missed it. | When? | Just now. | When will then be now? | Soon. | How soon? ||| Pitomost. Přesně tak akorát. Pokud jste od toho čekali víc, nejste víc než bývalí spolubydlící bratrance synovce bratra mého otce. A vy víte, co to z nás dělá. ()

Junglista

Milovníci Hvězdných Válek, vyhněte se tomu obloukem :-))) Já naštěstí nejsem tak ortodoxní, proto s chutí sleduju od svejch dvanácti let (ne v kuse) a pokaždý skončim v křečích. Už jenom představa, že Rick Moranis je "tmavá helma" je tak šílená, že se nejde nesmát... a princ Valium s jeho "vrať seeeeeeeuaaaaaauaauaaa..." Proto tvrdím stejně jako u kolegů v punčocháčích, že Brooks je génius :-) A tenhle komentář radši končim, protože se mi začaly vybavovat některý scény a neni moc vhodný budit ve 3 ráno celej barák záchvatem smíchu... ()

farfalla

Četla jsem velmi pochvalný článek o ´Spaceballs´, který mě nalákal. I když mám filmy Mela Brookse ráda, tento mi až tak vtipný nepřišel. Dokáži však pochopit, že překroucené věty nebo jejich doslovné zobrazení může pobavit. Tvůrci se inspirovali hlavně ´Hvězdnými válkami´. George Lucas dokonce posvětil tuto parodii na jeho filmy i tím, že filmařům propůjčil své studio a dovolil využití známých triků a efektů. Mezi dalšími citovanými filmy byly - ´Transformers´ (proměna Spaceball One na obrovskou uklízečku s vysavačem), ´Vetřelec´ (scéna v baru, kde se z Johna Hurta po požití speciality dne vyklube malé monstrum), ´Planeta opic´ (scéna na pláži po explozy služky). Líbily se mi takové blbinky jako, když princezna Vespa odložila sluchátka. ()

Paity

Ani jsem nevěděl, že jsem to už kdysi viděl. Je to prostě pokus o parodii především na Hvězdné války. Dvě hvězdy spíše z nostalgie. ()

pjotr76

Vetřelec okamžité po opuštění břícha svého hostitele tančící kankán na barovém stole a půvabně při tom mávající paraplíčkem....tak tenhle gag mě odrovnal. ()

Arach.No

Skvost všech parodií! Dokonalá "Broosovka"! Chci víc takových filmů!Na Lorda Tmavou helmu a jeho hlášku "Vždycky musím pít kafe, když se dívám na radar." asi nikdy nezapomenu.Jenom je škoda, že tenhle film je u nás míň známý, než třeba Bláznivý příběh Robina Hooda, nebo Drákuloviny.Určitě by si zasloužil větší pozornost. Ať Vás Schwartz provází! ()

kwoky

Po shlednuti teto parodie se uz budete do smrti koukat na vesmirna sci-fi jinak. Treba pri vypjate scene "I am your father" si proste pokazde predstavim "I am your father´s brother´s nephew´s cousin´s roommate" :D A toho uz se nezbavim. Hodne jsem se pri sledovani nasmal. Takze cista "petka" :) ()

Moskoe

Když jsem byl malej, viděl jsem konec toho filmu a moc se mi to líbilo. Tak jsem si to sehnal a ... byl jsem tenkrát asi fakt hodně malej... ()

BuddyO

Tuhle parodii na hvězdné války jsem viděl kdysi dávno, ještě v dětském věku, a vzpomínám si, že jsem z ní byl uplně hotový. Miloval jsem Star Wars a Spaceballs pro mě byla taková třešnička na dortu. Lepší 3* - 65% ()