Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

Vojcl

Dokonalá zábava od začátku do konce, která potěší zejména fanoušky Star Wars (upřímně řečeno, neznalým kultovní trilogie asi tenhle film moc neřekne).. Mel Brooks je prostě král parodie!!! ()

blackrain

Ztřeštěná a ujetá parodie na Star Wars. Parodie všech parodií.Už jenom ta postava padoucha Černé Helmy je k smíchu. Doporučuji se nejdříve podívat na Star Wars. Ať víte, z čeho vychází. ()

kaylin

Už je to přece jen trochu zastaralé, ale dobrý vtip nikdy nepřestane být dobrým vtipem. V tomhle případě tu jsou výborné gagy, bohužel jsou doplněny i celkem obyčejnými vtípky, které vyznívají docela trapně. Jako parodie na "Star Wars" však snímek funguje dostatečně dobře. U některých scén jsem se skutečně pořádně zasmál, takže body ku prospěchu. Navíc, tohle není parodie, kterou si užijí jen fanoušci "Star Wars", zasmějí se i ostatní. ()

movieband

To je prostě bombá ! Nejlepší parodie jakou jsem kdy viděl.Mel Brooks má svůj styl a na jeho parodie nemá v současné době žádní jiná. ()

Katzenklo

"Co se to děje?" - "No, buďto je 4. července, nebo se nás někdo snaží zabít!" Jde pochopitelně o film poněkud hloupý, v rámci parodií se naštěstí jedná kvalitní počin. Snímek je chvílemi velmi vtipný a jindy téměř trapný, avšak rozhodně nenudí. Palec hore. ()

PogoJoe

Klenot mezi parodiemi. (myslím verzi dabingu s p. Postráneckým v roli Helmy, nikoli šíleně přeložená a namluvená verze p. Mahdala) ()

Toyotomi

Opravdu dokonalá parodie na Hvězdné valky, šílení Spaceballové, Lone Starr a Fňuk...pardon...Blaf v akci, mistr Yogurt, zpívajíci vetřelec a další obyvatelé komického vesmíru. Tento film má prostě šťávu a můj non-stop smích při každém zhlédnutí této dokanalosti je dostačujícím důkazem. ()

stration

Chvílemi to může připomínat Bláznivé střely, Připoutejte se, prosím a podobně, ale těch nápadů je tam míň. ()

thommas

Nic osobního proti panu Brooksovi, ale myslím, že kdykoli udělá geniální vtípek, je zřejmě vnitřně nucen ho v následujících vteřinách sepsout něčím tak neskutečně trapným, že se stydíte za to, že se na jeho film vůbec díváte. ()

L_O_U_S

Skvělá parodie ještě skvělejších Hvězdných válek. Lord Helma srkající kafe přes mřížku nemá chybu. Čím to, že BLÁZNIVÝ PŘÍBĚH ROBINA HOODA od stejného režiséra mi přijde extrémně trapný, zatímco na tenhle film se můžu dívat pořád a smát se? "Doktore Šmatkine, konejte svou práci." ... "Jste vynikající, šéfe!" (110.) ()

Colonist

Náhodou jsem na tento film narazil v TV a slibné herecké obsazení mě nalákalo ke sledování. Humor Mela Brookse sice moc nemusím, ale v tomto filmu to dopadlo ještě celkem dobře, i když to pro mě tak úplně nebylo to pravé ořechové. Některé fóry jsou trapné, jiné zase povedené. Rick Moranis je výborný. Jako parodie je to slabší kousek, s Bláznivými střelami či Žhavými výstřely se to nedá srovnávat, ale člověk se chvílemi dobře pobaví, ačkoliv se zde najdou i trapné vtipy. Co se týká parodií na Star Wars, tak je tento film tou nejpovedenější. Jenže nijak zvlášť mě to nezasáhlo. Prostě tři hvězdičky, třeba tomu časem přijdu na chuť, protože kvality to určitě má. ()

easaque

-2* s chutí na vesmírnou parodii se dostalo i na tento kousek, který jsem už kdysi viděl. Hvězdné války a další parodované dílka jsem znal, ale nepřišlo mi to extra vtipné - většinou spíš trapné a tak není divu té nízké známky. Většinovou masu diváků to, ale určitě potěší a já si snad už budu pamatovat, že se k němu už vracet nemusím. Howgh! [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Jonash87

Pro mě klasika a jedna z nejlepších bláznivých komedií. Spousta zábavných scén, často si dělajících srandu z hollywoodských velkofilmů, nezapomenutelné hlášky... Každému to sednout nemusí, ale já to právě dneska viděl tak pošesté a stejně se při tom bavil. Nejspíše nejlepší film, jenž M. Brooks režíroval. ()