Reklama

Reklama

Willy Fog na cestě kolem světa

(seriál)
  • Španělsko La vuelta al mundo de Willy Fog (více)

Obsahy(1)

Španělský animovaný seriál na motivy románu Julese Verna. (oficiální text distributora)

Recenze (234)

D1705 

všechny recenze uživatele

Tak nehľadím na otváranie úst, ktoré len hovoria alebo sú ticho a desať minút pozerajú postavy rovnakou grimasou, sme v osemdesiatych rokoch, v Európe. No vytknem dabing-slovenský dabing sa českému nevyrovná. A to z toho dôvodu, že hlas pána Durdíka absolútne nesedel na postavu Willyho Foga a spravil z neho nudnú, tuctovú a mentálne zaostalú postavu. Vytknem aj pozmenenie postáv, ale uvedomím si, že pre efektívnosť deťom to bolo nutné, ale i premenovanie či bolo nutné-Willy Fog-Philleas Fog, Barnabáš-Paspartou-i keď tu sa v slovenskom dabingu Paspartou skutočne volá Paspartou, Romy-Pani Auda-tu sa mení aj jej postavenie-nebola v predlohe princeznou, ale rádžovnou. Zo Sullivana spravili podliaka, v románe to bol však len jeden z členov reformného klubu, ale postava Dixa, v knihe Fixa je v poriadku s knižnou predlohou. Tak 90%. ()

Darth Revan 

všechny recenze uživatele

Když jsem byl malým dítětem, seriál jsem naprosto zbožňoval hlavně kvůli Chidlingovi. V současné době se Willy Fog vrátil v repríze na obrazovky a já jej sleduji se svým mladším bratrem. Naprosto úžasný dabing všech postav, zejména Dixe a Barnabáše je největším plusem našeho vydání. Opravdu dobrý seriál. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Pekne animovaná verzia románu "Cesta okolo sveta za 80 dní" francúzskeho spisovateľa, priekopníka dobrodružnej sci-fi literatúry, Julesa Gabriela Vernea (8.2.1828 - 24.3.1905) . Španielski tvorcovia upravili tento jeho príbeh do podoby dvadsaťšesť dielneho kresleného seriálu, určeného predovšetkým pre malých divákov. Mne osobne sa to celkom páčilo, ale vždy som sa musel pozastavovať nad bizarnosťou zvieracích postavičiek, ktoré sa správajú, rozprávajú, pohybujú, obliekajú ako ľudia. Divné zvery. *** ()

HateBreeder 

všechny recenze uživatele

Muj nejoblibenejsi kresleny serial na ktery sem (v dobe kdyz jeste nechodili Simpsoni) se tak rad dival. Narozdil od dnesnich kravin typu Telletubyys, nebo blejblejd a dalsich se serial nesnazil delat z deti pitomce a docela zabavnym zpusobem je ucil poznavani sveta, ruznym kulturam, nabozenstvim, take trochu technice no proste vsemu uzitecnemu. Z mnozstvi epizod bych spomenul tu v Egypte, ktera patrila k mym nejoblibenejsim, jelikoz mam Egypt rad a v serialu byl perfektne vylicen, nebo epizoda na divokem zapade a v Kanade, to byly nezapomenutelne dily. Ceskemu brilantnimu dabingu se podarilo jeste hloubeji vryt jednotlive zvireci hrdiny do me mysli a kdyz sem se na tento serial pred nedavnem podival, ani sem nechtel uverit tomu, ze je to jiz vice nez 10 let co sem jej naposled videl. Pisu tady jen o Willy fogovi na ceste kolem sveta, totiz to pokracovani Willy fog na ceste za dobrodruzstvim bylo znatelne horsi a bohuzel cisty prumer, a serial u me degradoval na uroven stupidni destke zabavy, jelikoz se v kazdem druhem dile zpivalo, a skoro kazde druhe slovo opakovalo, dej byl nezazivny a i na daberech bylo videt, co si o tomhle nepovedenem pokracovani mysli. Nevim proc tak zprznili takovou animovanou legendu, jestli kvuli modnim trendum, ktere se v tech letech zacali objevovat, a nebo to uz tvurce nebavilo, tak to takhle odflakli, ja proste nevim. Kazdopadne tech 5* je za ten prvni serial, ktery miluji a stale ho povazuji za jeden z nejlepsich kreslenych serialu vsech dob. ()

A.L.E.S. 

všechny recenze uživatele

Skvělý animovaný seriál, na který se dá stále koukat, a do toho ještě hudba bratří de Angelisů. Jóóó, tehdy to byly hity. Navíc přináší i trochu poučení a člověk získá představu o světě, kde třeba ještě nebyl. Ovšem je nutno to brát s rezervou, jelikož víme, ve kterých letech se příběh odehrává. A je pojat tak, aby se dětem líbil a pochopily jednoduchou cestu zvířátek kolem zeměkoule. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (9)

  • 16. epizóda s prestávkou na Havaji nie je založená na knižnej predlohe. (D1705)
  • Willy Fof se se Vernově románu jmenuje Phileas, Barnabáš je Passepartout, Dix je Fix a Romy je Aouda. (Kmotr76)
  • Česká verze se od španělského originálu podstatně liší. Do úvodní znělky byly vloženy některé scény a z 2., 3., 10., 11. a 24. epizody byly vystřiženy výstupy s písničkami. Druhá řada s názvem Willy Fog na cestě za dobrodružstvím (od r. 1993) zůstala těchto zásahů ušetřena. (L_O_U_S)

Reklama

Reklama