Inspektor Callahan se podílel na odsouzení vlivného gangstera Loua Janera a jeho muži se ho vzápětí pokusí zabít. Harrymu se však podaří z noční přestřelky vyváznout bez zranění. Další den je mu přidělen nový parťák, Číňan Quan. Společně jsou pověřeni vyšetřováním vraždy zpěváka Johnnyho Squarese, který pravě dokončil natáčení hororu Hotel Satan pod vedením režiséra Petera Swana. Televizní reportérka Samantha Walkerová zveřejní zprávu o podivné hře, kterou hrál režisér Swan a někteří lidé z jeho štábu. Každý z nich vypracoval seznam lidí, kteří prý zemřou. Vítězem je ten, kdo uhádne nejvíce mrtvých. Na Swanově seznamu Harry najde nejen zpěváka Squerese, ale i sebe. Po dalším útoku Janerových zabijáků Harry pohrozí uvězněnému gangsterovi, že přijde o život, pokud se mu něco stane. Po dalších vraždách, jejichž oběti byly na seznamech podivné hry, si Harry uvědomí, že jde o někoho, kdo se chce režisérovi pomstít. (TV Nova)

ClintEastwood

Clintova Križovatka smrti. Když pominu skvělé herecké obsazení, nabízí Sázka na smrt i tu nejšílenější automobilovou honičku v dějinách filmu (Bullitův případ promine) a stylovou závěrečnou scénu s vystřelující harpunou. Rozloučení s legendou jménem Harry Callahan, je důstojné a povedené a i když je poslední díl série zřejmě tím nejslabším, stále se jedná o nadprůměrný akční krimi film. Nemůžu jinak. ()

*CARNIFEX*

Jeden z najslabších filmov s Eastwood-om. Darmo sa najlepší z najlepších snaží, keď zo všetkého naokolo srší hlúpota scenára. ()

MM_Ramone

V sedemdesiatych rokoch minulého storočia sa americký herec Clint Eastwood štylizoval do postavy svojrázneho policajného inšpektora Harryho Callahana, ktorého pre jeho nekompromisnú povahu a cynický humor volali Drsný Harry. Začalo to rovnomenným filmom z roku 1971 (Dirty Harry). O dva roky neskôr bolo vyprodukované pokračovanie s názvom "Magnum Force". Oba som ocenil plným počtom hviezdičiek. V roku 1976 sa do kín dostal snímok "Násilník". Štvrtá časť, ktorá sa volá "Náhly úder", bola natočená až v roku 1983. Tie odo mňa dostali po štyri hviezdičky. Záverečný diel zo série týchto krimi thrillerov sa objavil v roku 1988 pod názvom "Stávka na smrť". Je to posledný film, v ktorom sa Clint Eastwood objavil ako Harry Callahan. Aj keď mu už pomaly dochádzal dych a tak trocha vymäkkol, i tak je to dôstojná trojhviezdičková rozlúčka s touto kultovou filmovou postavou. *** ()

Wacoslav1

Tohle uz se tak nepovedlo Eastwood starne originalita se vytraci tenhle film z Drsnym Harrym je holt nejslabsi coz ale zase neznamena ze by se na to nedalo v pohode kouknout je to takova jednohubka bez vetsiho smyslu a tentokrat nastesti i bez prepalene stopaze takze ciry prumer ale kultovni je urcite ta scena kdy Harry a jeho partak ujizdeji autem pred malym autickem na dalkovy ovladani nalozenym trhavinou takze sem tam originalni napad se jeste najde no nastesti tahle serie vcas skoncila dalsi filmy by byly uz jen umelym natahovanim takze tohle je urcite jeste celkem dustojnej konec ()

Xmilden

Hodně se již vaří z vody, tomu odpovídá i stopáž, která svou délkou 85 minut, prostě nedovolí odvyprávět do hloubky příběh. Ten je ovšem slabší, takže delší čas není opravdu potřeba. Celá zápletka se sázkami na smrt mi příjde nešťastná, nezajímavá a nedotažená. Jim Carrey nepřehlédnutelný, jeho podání Welcome to the Jungle je dokonalé. Díky herecké sestavě se z filmu stává koukatelná záležitost. 60% ()

Fiftis

Clint Eastwood v piatom prípade policajta Harryho Callahana, prezývaného Drsný Harry. Ako v predchádzajúcich filmoch aj tu je nepriestrelný, zatiaľ čo jemu neunikne žiadny zločinec. Aj keď jeho parťáci vedľa neho umierajú, okolo neho lietajú guľky ako by boli odpudzované nejakým silným magnetom. Harry Callahan tu stratil všetko svoje kúzlo, ktoré mal v minulých filmoch. Je to skrátka taký mdlý akčniak so zlými akčnými scénami. A Jim Carrey je skvelý komik, ale čo do pekla robil v tomto filme a ešte s takou bláznivou a šialenou postavou? Však ten film okamžite stratil súdnosť. Absolútne sa tam nechodila jeho postava, nemám pocit, že by to bola komédia. Každopádne je to posledná mozaika príbehu o Harrym Callahanovi, pretože 90 ročný Clint už asi ďalšie pokračovanie nenatočí. ()

Shakers

Lepšie ako predošlý diel. Neviem čím to je. Možno aj vekom, ale tu ma Clint viac bavil ako v predošlom diely. Príbeh nič moc, ale ušlo to. Bavil ma Clint a Patricia. 75% - 4* ()

JohnnyD

Zaokrúhľujem nahor za fenomenálne cameo Jima Carreyho ako rockového speváka/feťáka/herca hrajúceho satanistu spievajúceho Welcome to the Jungle. Zápletka je ale úplne smiešna a jednoznačne najhoršia z celej ságy. ()

Satan

It says..."You're shit outta luck!" Šedivý Clint už na rozběhlé série se Slyem a Arnoldem nestačí a ve světě, kde se rozjíždí "smrtonosné" série již nemá místo. Pátý díl série ničím nepřekvapí a tudíž se čeká jen na nějakou scénu přepadení a povedenou hlášku. To, že se dočkala automobilová honička pěkného ozvláštnění a z repráků občas zaburácí Guns n' Roses je sice fajn, ale už toho bylo dost. Clint se k této postavě ještě vrátil a v Gran Torino jí složil poklonu a teprve tam se důstojně rozloučil. [Přesná stopáž: 87 min] ()

Goldbeater

Poslední díl z Callahanovské série není vůbec špatný. Není to už sice taková pecka jako Magnum Force, ale stále se na to dá pěkně dívat. Od prvního Dirty Harryho už tvůrci urazili pěkný kus cesty a je to vidět. Zápletka není nijak extra zajímavá, což je pro Harryho docela škoda. Mohlo být trochu víc popřemýšleno nad scénářem. V každém případě je zde pár zapamatování hodných scén, jako například ty s autíčkem. Podobně jako v předchozím díle někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

mzss1

(52%) Sázka na smrt, nebo spíš sázka na to, jestli to bude stále funkční filmový počin o naší oblíbené filmové postavě. A výsledek? No, tak půl na půl. Už to prostě není ono, ale na druhou stranu z toho alespoň nevznikl žádný velký průser nebo nuda typu slabého, druhého dílu. Clint Eastwood zde už viditelně zestárl, ještě tak v předchozím a nejlepším dílu mi jeho věk kolem padesátky nevadil. Zde také ne, ale už to bylo vidět, že se mu blíží šedesátka. Takže jeho roli „drsného Harryho“ zvládl jen tak tak. Neříkám, že zle, ale už to nebylo ono včetně přestřelek, které byly jednak hůře natočeny a jednak ta v bistru byla už vsunutá tak nějak na sílu. Přesto měl Easwood pár dobrých hlášek, ostrých pohledů apod. Jen záporák mi moc nesedl a scéna s pronásledujícím autíčkem na dálkové ovládání? To bylo trochu moc. Po detektivní linii to nebylo nehorší, není to nudné jako dvojka, ale celkovou kvalitou se to k ní docela blíží. Vtipné je, že to má zde dost známých postav. Liam Neeson se zde párkrát objevil, sice nenadchl, ale pobavil. Stejně tak úvodní a krátká role Jima Carreyho. Takže do druhého dne na to asi zapomenu, ale stále se tam něco dělo, sice nic významného, tak ty slabší 3/5* nakonec dávám, ale na víc jak na obyčejný průměr to nemá. ()

Anderton

Stávka na smrť dosť možno ponúka najbizarnejšiu automobilovú naháňačku v kinematografii. Zároveň ide ale o tak bizarnú záležitosť, že ju možno budete vnímať ako totálny fail, alebo aj ako niečo, čo u vás predčí aj Bullitov prípad, či Matrix Reloaded. Posolstvo je podávané dosť kostrbato, až naivne, ale v ktorom inom filme vidíte dialóg medzi Jimom Carreym ako feťákom a Liamom Neesonom ako režisérom heavy metalových klipov. Už len kvôli spomínaným sekvenciám sa oplatí film vidieť. A Callahanovi opäť vyjde zopár slušných hlášok. ()

nash.

Zřejmě nejslabší případ Drsného Harryho. Snaha o akci, drsné postoje tu je, ale všechno to tak nějak podivně stojí na vodě a nedokázalo mě to strhnout. Ani příliš pobavit. Možná byl kdysi Dirty Harry na špici, ale v roce 1988, kdy do kin vtrhl Die Hard, už na to prostě neměl. ()

PetrPan

Původní atmosféra se vytratila definitivně, nastupuje zcela prachobyčejná kriminální story a s asi nejhorším antagonistou, který kdy proti Harrymu stál. Sám Callahan to sice pořád ještě jakž takž dává, ale jeho postava je už spíš takovým ozdobným panákem sloužícím jen pro pobavení diváků než čímkoliv jiným. Každou chvíli mu někdo naběhne na mušku, on ho s grácií odbouchne a sem tam utrousí nějakou tu hlášku. Kolovrátek, který se rychle omrzí a nenašel jsem prakticky nic jiného, čeho by se dalo chytnout. Tři, ale vcelku z milosti. ()

Rocky62

Závěrečný díl Drsného Harryho se myslím slušně vydařil, opět skvělá dávka kvalitního humoru a vydařených přestřelek, dalším plusem je herecké zpestření L. Neesona a J. Carreyho, který se sice objevil jen na chvíli, ale potěšil , bohužel velkým minusem je autíčko na ovládání s přidělanou bombou pronásledující osobní auto Harryho, no nebudu se o tomhle rozepisovat, to se musí vidět. Jeden známý mi jednou řekl ,,u akčních filmů nesmíš přemýšlet'' a přesně tuto frázi bych dopručil zapamatovat si každému kdo se bude chtít podívat na tento film ()

SeBig

Docela mě prekvapilo obsazení (budoucích) hvězd který se ve filmu objevily jako Liam Neeson a Jim Carrey! Co se týče příběhu je to lepší než předchozí Náhlý uder a má to pár dobrých akčních scén jako například honička s autíčkem na dálkové ovládání. Magnum 44 vystřílena Harry Callahan konči! :) ()

Chrustyn

Poslední a zároveň nejslabší ze série kriminálek s drsným Harrym. Příběhově slabé a Eastwood už také nepůsobil tak drsným dojmem, jak by se slušelo. Na druhou stranu, honička s autíčkem na ovládání je kultovní. ()