Inspektor Callahan se podílel na odsouzení vlivného gangstera Loua Janera a jeho muži se ho vzápětí pokusí zabít. Harrymu se však podaří z noční přestřelky vyváznout bez zranění. Další den je mu přidělen nový parťák, Číňan Quan. Společně jsou pověřeni vyšetřováním vraždy zpěváka Johnnyho Squarese, který pravě dokončil natáčení hororu Hotel Satan pod vedením režiséra Petera Swana. Televizní reportérka Samantha Walkerová zveřejní zprávu o podivné hře, kterou hrál režisér Swan a někteří lidé z jeho štábu. Každý z nich vypracoval seznam lidí, kteří prý zemřou. Vítězem je ten, kdo uhádne nejvíce mrtvých. Na Swanově seznamu Harry najde nejen zpěváka Squerese, ale i sebe. Po dalším útoku Janerových zabijáků Harry pohrozí uvězněnému gangsterovi, že přijde o život, pokud se mu něco stane. Po dalších vraždách, jejichž oběti byly na seznamech podivné hry, si Harry uvědomí, že jde o někoho, kdo se chce režisérovi pomstít. (TV Nova)

Cedr

Podle mého názoru důstojné zakončení Dirty Harry série. Skvělý Jim Carrey, který se dokázal předvést i se svou malou rolí nebo třeba Liam Neeson s rolí už poněkud větší. Téměř šedesátiletý Clint Eastwood stále budí stejný respekt a všechny ostatní herce (pochopitelně) svým výkonem a drsnými hláškami bezpochyb převyšuje. Honička s RC autíčkem také stále za to. ()

hans500

Sázka na smrt je důstojným zakončením série Drsný Harry. Slušný námět byl velmi dobře zužitkován. Scénář je o trošku slabší než dříve, ale stále dobrý a Harry má i tentokrát v zásobě své typické hlášky. Tentokrát nechybí ani pár originálních nápadů (honička). Sázka na smrt má velice svižné tempo a krátkou stopáž a samozřejmě hodně akce. Eastwood je v roli Harryho i naposledy vynikající, vedlejší role jsou také výborně hazrané, především Liam Neeson, v malé roličce zaujme mladý Jim Carrey. Režie dobrá, avšak nejslabší z celé série, což platí i o filmu samotném. Přesto si zaslouží minimálně 3,5*. ()

Jizni Tlapa

"Máte děti,poručíku?Ne,....ty maj kliku".... Poslední drsňák Harry, který oproti předchozím dílům jemně pokulhává. Svoji drsnost nechal , jaksi stranou a rozhodně mu to škodí. Skvěle obsazený šikmoočko parťák a Carrey v roli guns and roses zpívající smažky, dávají Sázce punc nadprůměrnosti...šíleně nepovedený záporák a dobrý scénář....... poctivých 70% ()

JohnSmith

Rozhodně lepší než předchozí Sudden Impact. Bylo to svižné, nenáročné a vskutku mě pobavila honička s autíčkem na dálkové ovládání. ()

J-o-k-e-r

Tak tady už se to moc nepovedlo. Celkem už i nezáživný a zbytečný díl. Nebýt účasti L. Neesona a klipovému výstupu J. Carreyho, asi bych šel ještě níž. Drsný Harry se nezapře nikde, a nikdy...ale tohle už bylo asi přes pomyslnou čáru. Zápletka se seznamem obětí nezní úplně špatně, ale zřejmě to měli tvůrci více rozvést... ()

Ichabod

Strašná parodie celá tahle série, ale poslední tři díly jsou opravdu k smíchu. Nejlepší je jak tam běží s tím asiatem o dvacet let mladším a ten ho zastaví že už má dost a Clint pak ještě dál v pohodě běží v těc teplákách... Jako Žeru Heartbreak Ridge a jiné Clientovo role, ale většina filmů kde je hlavním hrdinou je prostě komická a přehnaná a jestli to někdo bere vážně tak je cvok. I ten Clint si z nás dělá srandu i když pomrkává jen výjimečně. Jinak závěr filmu kdy Harry zastřelí obří harpunou hlavního záporáka se do celé té série i přes značnou absurdnost všech dílů moc nehodí. ()

R1CH1E

Sázka na smrt se povedla a zabila jednu z nejdrsnějších ikon 70. let tím, že z ní udělala přiblblý akční film s dementním scénářem a Liamem Neesonem s úchylným culíkem. ()

zigíš

Příběh stejně matný a nezajímavý jako role Liama Neesona (snad jen ten mladý Carrey zaujme). Velmi nedůstojná rozlučka s Harry Callahanem. ()

jatamansi

Večerní zprávy, poděkování Callahanovi a rázem je na tajemném seznamu další oběť. K tomu třetí rozmlácené auto za měsíc, to každý šéf fakt nevydýchá. I v USA mají daňové poplatníky. Harry – to jsou filmy, které mají jakž takž děj, scénář si drží určité téma a věci by tak klidně mohly být. Pokud ještě v netypické netradiční roli oblíbený Liam Neeson, režisér a vykradač Exorcisty, je to jako bonus. Neeson si role pečlivě vybírá, není jen Schindler, ale také Rob Roy, Kinsey a nemohu zapomenout na Misii či Gangy New Yorku. I když ten copánek i v reálu nosil jaksi dlouho… Zde ovšem mladý a s jemnou broskvovou neposkvrněnou pletí. K věci – „osobnosti vždycky kapou po třech“. Pro mne Liam jasně zastiňuje Clinta. Drogy nemohou chybět, zbraně nezbytnou nutností, náhoda vítaným zpestřením. Etika jak kdy a jak u koho. Atraktivní filmové prostředí snese větší nadsázku, nápady a humor než ta běžná. Snad poprvé tady zazní Warholových „15 minut slávy“. Zločinci pálí dávky ze samopalů a Harry natáhne ruku a jednoho po druhém odbouchne. Film se točí dál a po herci a účetním přijde na řadu filmová kritička. Výbuch auta – jasně, Amíci to nemohou vynechat, víc to bouchá snad jen v Kobře 11. Jogguje se stále stejně, ale brusle na čtyřech kolečkách už dnes skoro nikdo nezná. Stejně jako stoly bez monitorů, jen poctivá ruční práce a dopisy psané na stroji. Honička s řízeným autíčkem pověstná, stejně jako ulice ve Frisku. Nakonec funguje klasická vějička a do hry se vloží Harry, jak jinak. S harpunou. ()

Dromed

TÁÁÁK...tímto snímkem jsem konečně završil pentalogii o drsném Harrym Callahanovi. Konečně říkám proto, že krimi obecně moc nemusím a Clintovi rozhodně víc sluší klobouk a pončo nežli oblek. Musím ale uznat, že si celá série držela po celou dobu docela slušnou úroveň. Jednotlivé filmy se od sebe rozlišovaly jenom přibývajícím počtem vrásek na obličeji našeho drsného hrdiny. Shrnutí na závěr: Detektiv Harry Callahan se může svým drsoňstvím a hláškami klidně postavit vedle kolegů jako je Martin Rigs či John McClane (nebo spíš oni vedle něho:). ()

borec999

Stávka na istotu. Clint je tu už regulérny starec a záporák je nepriznaná kópia Scorpia z jednotky. Pár nápadov či nový parťák ujde, dĺžka je tak akurát a v tej dobe mladí herci ako Patricia Clarkson, Liam Neeson, či JIm Carrey (s jeho nezabudnuteľným tancom na Welcome to the Jungle od Guns n Roses) film príjemne osviežili. Stále však film nemá taký drajv ako jednotka, dvojka či trojka a na viac ako jemný nadpriemer a mierne zlepšenie oproti 4ke to nevidím. Aj keď záverečná, štýlová likvidácia protivníka bola určite veľmi dôstojnou bodkou pre Harryho Callahana aj celú sériu. 65% ()

Paity

Patrně největší slabota z fiulmů s Drsným Harrym. Tohle by slušelo spíše Columbovi, než nekonvenčnímu policajtovi, který nejprve střílí a potom se ptá. ()

Vaklaf

Zhruba do půlky jsem si říkal, že je to úžasný, že Drsnej Harry je první série, která nemá žádnej slabej díl. Respektive, u který nejsem schopnej vybrat nejslabší a kupodivu ani nejlepší, že každej díl má svoje. No, nakonec musím s politováním říct, že jeden nejslabší díl je, a je to tenhle poslední (očekávatelně). Ale zase na druhou stranu rozhodně není špatnej, je prostě jen dobrej. Zábavná kriminálka která nemá moc dalších výraznějších kvalit. Kromě Clinta. A to mi vlastně v zásadě ke spokojenosti stačí. ()