Chronos Corporation je firma, ktorá pomocou genetických operácii mení ľudí na Zoanoidov - monstrá s nadludskou silou. Jej cielom je nastolenie nového rádu, kde Zoanoidi prevezmú vládu nad svetom. Posledným krokom je získanie špeciálnej mimozemskej zbrane zvanej Guyver, ktorá svomu nositeľovi dáva obrovskú silu. Tá sa však náhodou dostáva do rúk nič netušiacemu mladému mužovi, ktorý sa stáva poslednou nádejou ľudstva.

Film vychádza z japonskej komiksovej predlohy Yoshiki Takaya - "Bio-booster Armor Guyver", podla ktorej bol natocený aj 12-dielny anime seriál. (kitano)

cariada

Tohle nemělo hlavu ani patu, k tomu neskutečně stupidný kostýmy a triky. Jediný co je na celým filmu pěkný je Vivian Wu, ale ta to celé neutáhne, jedna nekonečná bitka, která asi tak po dvou minutách je stereotypní a nudí. Dost mě překvapuje jak nda tím každý slintá blahem, silně mě to připomíná jistý seriál http://www.csfd.cz/film/105766-strazci-vesmiru/ ()

majo25

Mierne uletené sci-fi céčko, ktoré miesto špeciálnych efektov ponúta hráčkárske masky, miesto zápletky nudu, miesto akčných súbojov balet, a miesto vtipných hlášok trápnotu. Mierne potešil Berryman, ktorý dostal dokonca hovoriacu rolu. ()

t_gon

I malé děcka jsou pořádně nakrknuté, když jim někdo sahá na oblíbené hračky. Co má pak řvát fanda původního OVA seriálu, potažmo druhého dílu, když se mu dostaví takový škvár do pracek? Místo brutálních Zoanoidů dostane rapujícího "Jar-Jara" s korálky na krku a z Balcuse, jako Zoalorda zůstane směšně gumové monstrum, jež si odskočilo z dotáček 16. série Power Rangers! Tudy cesta nevede a seč se tvůrci snažily dodržet děj manga předlohy, tak převedení pro US publikum a celkové zpracování to zazdilo perfektně. Ty 2* jsou ze soucitu a hlavně za Guyvera, který jako jediný stojí za něco. Alespoň do pokračování... ()

A.L.E.S.

Na tenhle film jsem se dlouho těšil a nezklamal mě. Ovšem od pěti hvězdiček ho dělí místy až neuvěřitelné tupé dialogy a nelogické scény. V některých mě ale naopak překvapil. Michael Berryman, aniž bych se mu chtěl nějak vysmívat, kostým mít ani nemusel, je děsivý už od nátury. Masky mají výbornou koncepci, mohly být lepší a více "organičtější", pokud jsou Zoanoidi mutanti. I přes to všechno mám zkrátka dojem, že se z toho dalo vytřískat víc, ovšem na to bych musel znát celý komiks. ()

demented

Krásny film.Ako malý som ho miloval, čo sa v podstate do dnes nezemnilo :) Ale Guyvera (rozumej dvojku) mám ešte predsa o trošku radšej ... ()

Luksa

Pro mně VHS klasika a kdysi dávno můj nejoblíbenější film. Dnes už sice vidím spoustu slabin jako slabou akci či místy připitomnělý humor, ale stále mám tento film hodně rád, už jen za ten finální souboj s hlavním šéfem a za morfujícího Marka Hamilla. ()

iXtr3m3

Power Rangers vo filmovej podobe. Omnoho slabšie ako pokračovanie. Tu ma nalákal Mark Hamill, ale bola to škoda času. ()

Ilhan

Minimálně o třídu níž než druhý díl, který jsem bohužel (nebo bohudík?) viděl jako první. Zatímco druhý díl staví na mnohem temnější atmosféře, tento film se snaží spíš zacházet do funny prvků, což se mu však hrubě nedaří a člověk nad těmi někdy až trapnými pokusy o vtip musí kroutit hlavou. Na druhou stranu je to ale taky pěkně béčkoidní a to pod tři prostě jí nemůžu. Druhý díl je velice stylový a Guyver tam působí vysoce cool, zato na jedničce je bohužel nejlepší to, že díky tomu vznikl druhý díl. 50 % ()

Corpsegrinder

Béčko s vůní osmdesátek kde se mísí kung-fu bitky, sci-fi monstra, nechutný masky při transformacích a naprosto ujetý hlášky všech postav. Je to prakticky japonská šílenost s americkejma hercema. ()

Haymar odpad!

To vysoký hodocení zde (k 24-8-2010 = 65%) je mi vskutku záhadou!! A Mark Hamill? Ten teda dopad (chudák)! Ale možná sem prostě jenom divnej (Nebo že by byli divní Japonci a lidi na csfd?! :-)) ()

TERRORDROME

No jasné, keď som bol ešte žiak základnej školy a uvidel tie úžasné obludy na obale, nebolo mi viac treba. A keď sa tam potom začali všetky tie zmutované držky márovať tak som bol vo vytržení. Po rokoch je mi už jasné aká je to blbina, ale môj postoj sa inak nezmenil. Zlá fuj-fuj apoločnosť Chruňos sa snaží ovládnuť svet pomocou Zoanoidov a zastaviť ich môže ibať superzbraň Guyver ktorá sa pricucne na ksich jedného nie príliš šikovného chalana. Z toho sa tak stáva morfujúci supermlátič. Najväčším tromfom filmu sú samozrejme roztodivný mutanti ktorých môže Guyver využívať ako fackovacích panákov a boxovacie vrecia. Choreografia akčných scén je typická pre americké bojové béčka tej doby, teda dosť príšerná, ale bojový um si vynahradzuje srandou ( ako keď tá japonka majzne mutanta po gebuli a on sa zvalí na zem so zvukom padajúceho stromu ). Ono, celý ten film je pojatý dosť parodicky, tvorcovia sa snažia všetky nedostatky prebiť dementnými fórmi a záleží len na divákovi či sa bude spokojne tlemiť( ako ja ), alebo tú strašnú chobotinu zaraz vypne. Nasieracie tendencie má samozrejme hlavne ten rapujúci černoch ovešaný reťazami. Mark Skywalker Hamill je v titulkoch uvedený hneď na začiatku, ale má tu len vedľajšiu rolu a skončí ako zmutovaná kobylka. Zato taký Berryman nesklame, ten chlap vyzerá ako Zoanoid aj bez masky takže je ideálnou voľbou pre šéfa gagu mutantov. Ukričaný štek tu má aj Linnea Quigley ktorá bohužaľ netradične neukáže kozy a Jeffrey Combs sa objaví ako dr. East, čo ma teda dostalo. A zmení sa na kozla. Celý ten mutantský manga nezmysel si pekne frčí a sklamal ma jedine záverečný boss ktorý je nezmyselne veľká a komicky neohrabaná bandaska pozliepaná z častí rôznych živočíchov ktoré k sebe vôbec nepasujú. Pôvodný japonský anime seriál som nevidel, ale na túto lahôdkovo brakovú chobotovinu určite nemá. ()

rsimonyi

Zábavný komediálně akční sci-fi počin, který má i své pokračování ve filmu Guyver: Temný hrdina (1994) . Film plný mutantů (Zoanoidů) proti kterým bojuje hrdina, který má na sobě simbiotický ochranný biooblek. V roli detektiva se tu mihne i starý známý Mark Hamill. ()

drankeryth

Ohhoooo, to co malo byt? Preco tento film dostal az take vysoke hodnotenie? Ved podla mna to bola slabota a nic tam nebolo hororove, ako tu pisu. Vo filme sa aj objavili dvaja herci, ktori hrali v lepsich filmoch ako je tento. Prvy z nich hral v Star Wars a druhy v Hory maju oci, ale original, nie ten novsi remake. Film skor vyzera ako nejaka blba parodia na dobre natoceny film. Tie mizerne zmutovane tvory roznych zvierat vyzerali dost trapne a vobec nevyzerali ze by ste sa ich mali bat, ako si mozno tvorcovia filmu mozno mysleli. Ani hlavny zaporak nevyzeral o nic lepsie ako jeho podriadeni. Ani vobec neviem, co to akoze malo byt. Malo to na hlave nejake parohy ako jelen, telo bolo obrovske, ktore nedavalo ziadny zmysel a bol extremne pomaly az hroza. Hlavny kladas s nim nemal velke problemy a bez vacsich problemov ho zdolal velmi rychlo. Dej filmu bol fakt primitivny a nie moc putavy. O dialogoch ani nehovorim, najtrapnejsi bol z nich ten mutant raper. Ten mi fakt liezol na nervy, ako aj vsetko v nom. O bojoch sa len da povedat, ze tu boli nejake, ale take umele a nezazivne. Jeden bod mu len davam za to, ze som sa aj na filme zasmial, ale nie aky je smiesny, ale aky je trapny:))) ()

igirazor

V dnešnej modernej dobe, kinematografických zázrakov, sa zdajú efekty tu použité, priam smiešne. No určite to v roku '91 musel byť trhák. Remake ala Batman by určite tomu famóznemu dielu nezaškodil. ()

Aywes

Nějak nerozumím jak mohla tato nechutná slátanina dostat 67%. Pouze další vize USA amerického hrdiny. Dávám 1* za to, že jsem to kdysi viděl jako malý. Scénář prostě upadá a tímto u mě snímek končí. ()

Virusman666

Sci-fi žánr přímo zbožňuju, ale tohle je panečku pěkná sračka. Jednu hvězdičku navíc uděluji za to, že to není přímo romantická komedie... ()