Soft & Quiet

Tento film sa odohráva v reálnom čase. Sleduje partiu žien, ktorá sa vo voľnom čase stretáva a diskutuje o témach, ktoré sú na verejnosti tabu. Pri návšteve obchodu zažijú nepríjemnú udalosť, ktorá navždy zmení ich životy. (Marceloo)

PeterFLJilek

Film presne o osôbkach, ktoré na tomto webe často v komentároch vyjadrujú svoju nenávisť k ľuďom inej farby pleti alebo rodovo-sexuálnej identity. Ani sa však veľmi nečudujem, veď ide o česko-slovenskú platformu... Ale bolo by na čase, aby ČSFD začalo väčšmi kontrolovať xenofóbne drísty, ktoré sa tu zamieňajú za divácke hodnotenia. Mimochodom, tento režisérsky debut je veľmi vydarený a trefný – formou i témou. ()

Marceloo

Tento film sa odohráva v reálnom čase. Sleduje partiu žien, ktorá sa vo volnom čase stretáva a diskutuje o témach, ktoré sú na verejnosti tabu. Pri návšteve obchodu zažijú nepríjemnú udalosť, ktorá navždy zmení ich životy. - Jason Blum sa zase vyznamenal. Síce je ten film opäť misgenred a hororom je tu tak maximálne gigantická medzera medzi prednými zubami Olivie Luccardi, ale už dlho sa mi nestalo, že by ma celovečerný debut tak uchvátil a znechutil zároveň. Režisérke ide stavanie napätia v scénach úplne na jednotku, ale všetko zabíjajú naprosto debilné charaktery, ktoré sa správajú ako deti na prvom stupni základnej školy. Ale aj sama režisérka bude tak trochu decko, keďže v rozhovoroch priznáva, že informácie o krajnej pravici čerpala z Instagramu a pod. Keďže išlo režisérke o to, aby reagovala na udalosti medzi májom 2020 (George Floyd / Amy Cooper) a januárom 2021 (''útok'' na kapitol), hodnotím film ako zlyhanie. Takýto typ filmu nikoho zmýšlanie nezmení, maximálne tak nahnevá pár autistov z 4Chanu. A keby boli tie ženské v kuchyni, kam patria, tak by takéto pochybné klubíky určite nevznikali (joke, ne že tady bude nejaký genderman triggered). ()

J*A*S*M

Odporný film o odporných lidech. Intenzivní, ale na žádné úrovni příjemný zážitek, vlastně si ani nepamatuju, kdy naposled jsem měl z filmu tak hnusný pocit. Určitě to nikdy nechci vidět znova. Tohle real-time dobrodružství se "slušnými lidmi" je zkrátka moc reálné, dejte mi moje démony, duchy a vlkodlaky. Každopádně řada uživatelů se v tom asi pozná, heh. ()

warrenur

Na to, ze tento film je rezisersky a zaroven scenaristicky prvy "dlhy" film Beth de Araujo (podla IMDB uz ma za sebou par "kratasov"), vyjadrujem uznanie pred paradnym snimkom o Female White Supremacy. Vykreslila spolok zien a charakterov, kde by som so ziadnou nechcel ani len prehodit par viet. :) Rozhovory a prezentovane nazory boli obcas az mrazive. Ako to nakoniec eskalovalo, bolo uz poriadne popustenie uzdy fantazii, ale rozhodne to malo atmosferu a clovek uz len cakal, co sa este zomelie a nemal cas sa nadychnut. Ked vnimate tie naznaky, reci, alkohol, zbran, presvedcenie, nenavist, vazenie, tak viete, ze sa k "niecomu chysta". Inak, samozrejme ze zavisi od situacie, ale, damy, pouzit na svojho chlapa frazu, "bud chlap" a hecovat v nespravnu chvilu, sa nemusi vzdy vyplatit.  Pre zaujimavost, jednou z inspiracii Beth de Araújo pre vznik tohoto filmu bola i nedavna udalost, ked beloska, Amy Cooper, zavolala policiu v Central Parku na cernocha, kde klamala, ze ju mal ohrozovat, hoci len pozoroval vtactvo. Zaujimala by ma miera tych nizkych hodnoteni, ktore su tomuto filmu udelene z dovodu stotoznenia sa s nazormi prezetovanymi hereckami v tom filme. Zaujimavy a originalny kusok. Odporucam. 65% Nie vsak uplne "horor". ()

ink flo

Několik žen se odpoledne potká v podkroví kostela u koláče zdobeného hákovým křížem na dalším sezení jejich árijského spolku. Následný výlet pro víno do večerky se jim trochu zvrhne a následuje hodně intenzivní a nepříjemnej home invasion thriller postavenej hlavně na absolutní nesympatičnosti a psychopatičnosti většiny zůčastněných. Dokumentární ruční roztřesená kamera a děj v reálným čase tomu dodávají na naléhavosti a přímosti. ()