Série(3) / Epizody(24)

Charlie a Nick řeší to samé co většina puberťáků. Jsou každý z jiného těsta, ale i tak se spřátelí a brzo zjistí, že k sobě možná cítí něco víc. (Netflix)

marhoul

Sympatická, civilní, citlivá, nevtíravá a důležitá záležitost, kterých je jako šafránu. Moc se mi to líbilo. A-Z. Kéž by se všem mladým, kteří doma přiznají, s kým chtějí žít, dostalo stejně láskyplné reakce, jako od Olivie Colman. Pohádkové, milé pohlazení pro duši, nic pro homofobní konzervy, které by své dítě raději zavrhly, než by dokázaly přijmout jejich přirozenost. Edukativní příležitost pro mnohé rodiče, kterým téma ještě v dnešní době dělá potíže.. ()

Vajonek

Hodnocení po 1. sérii - Tak jsem tak jednou narazila při brouzdání Netflixem na seriál, který mě trochu odrazoval svým názvem (opravdu se mi chce dívat na nějakou "ždímačku" citů?). Ale řekla jsem si, že jeden nebo dva díly zkusím a uvidíme. A ono to bylo tak strašně příjemné, že jsem to nakonec dala celé na jeden zátah! Ti dva kluci byli každý zvlášť i dohromady tak roztomilí, celý ten příběh plynul přirozeně, až na úplné výjimky (jako třeba tu scénu se stopnutím ragbyového zápasu v závěru) velmi nenuceně, s doprovodnou hudbou, která mi způsobila nejeden moment příjemného samovolného pohupování a vrtění se do rytmu. Ve výsledku byli Srdcerváči vlastně ve spoustě míst "srdcervoucí", ale v žádném případě ne nějakým vyděračským způsobem. A taky je třeba dodat, že ač tahle série poukazuje mimo jiné na množství útrap lidí, kteří jsou v něčem "jiní", zároveň milým nenuceným způsobem zobrazuje, jak to může být hezké, když jejich okolí (kamarád, rodič) tu jinakost přijímá "jako kdyby se nechumelilo". Bylo by fajn, kdybychom se do takové zatím trošku sci-fi fáze jednou dostali i v reálu... 90 % a v aktuálním mírném "srdcerozervání" se docela těším na další řadu (doufám, že si po jejím zhlédnutí nebudu říkat, že by bývalo bylo lepší skončit jedničkou, která rozhodně obstojí se závěrem, jaký měla, i sama o sobě). - Hodnocení 2. série - Na dvojku jsem se v mezidobí začala těšit moc. A musím říct, že mě nezklamala. Sice už nejsem tak očarovaná jako u jedničky, přece jen to oťukávání Nicka a Charlieho se mi tak nějak líbilo víc, mělo to trochu větší jiskru, kouzlo. A také mi ve dvojce některé věci připadaly už trošku překombinované, hůře uvěřitelné, naivní. Jde např. o zpracování coming outu, který se tu řeší minimálně polovinu času - pořád jsem si říkala, že vzhledem k tomu, jak se ti dva k sobě chovají, stejně všichni v okolí musí vědět, jak to mezi sebou mají a že tím pádem není nutné se v tom pořád tak babrat. I když rozumím, že vyslovit, jak se věci mají, přede všemi, je něco jiného a asi (pro daného člověka) hodně důležitého. Coming out je sice jistě věc nesnadná, ale vzhledem k okolnostem, kdy Nick Charlieho stále ubezpečuje, jak mu nechce ubližovat a Charlieho historii, kdy ho jeho první "přítel" zapírá a on z toho je zraněný doposud, mi dále také připadalo, že si Nick trošku (moc dlouho) protiřečí, resp. "káže vodu a pije víno". A Charlie ho zase až moc adoruje, ať (ne)udělá cokoli. A pak jsem si také nějak více než při sledování jedničky všímala toho, kolik postav včetně všech učitelů ze školy, s nimiž přijdeme do kontaktu, patří pod nějakou sexuální menšinu a připadalo mi to už chvílemi možná trošku moc na sílu... Ale i přes uvedené drobné "nedostatky" (moc silné slovo) mě Srdcerváči stále v komplexu moc bavili. Jde z nich velice příjemná atmosféra a velkou zásluhu na tom mají výborné uvěřitelné herecké výkony - ne jen ústředního páru, i když ti dva jsou opravdu výjimeční, mají skutečně úžasnou chemii a i když se pořád naculují jako "měsíček na hnoji" a u lecjakého jiného zamilovaného hereckého páru bych řekla, že už je to přehnaně zalité sluncem, umělé, Nickovi a Charliemu (Kitovi a Joeovi) to žeru, nasmívám se s nimi a trošku jim to jejich (první) poblouznění i závidím:) 80 %. A zase se těším, jak milo mi bude s třetí řadou, jak se budu s postavami dojímat, usmívat, fandit jim (i když přiznávám, že se tentokrát i trochu bojím, aby se to už moc nerozplizlo a kouzlo téhle podařené milé záležitosti se třeba nevytratilo úplně). () (méně) (více)

M.i.k.e

antieuforie a tak trochu něco jako Sex Education, akorát přímočařejší a v mnoha ohledech naivnější. Samozřejmě i tady se nakousnou vážnější témata jako šikana, ale jde spíš o náznaky a celý seriál se zaměřuje primárně na partičku kamarádů okolo Charlieho, kteří se všichni snaží najít svoje místo a svojí spřízněnou duši. Charlie, který je gay a neskrývá to jí po zvláštním polovzathu najde v Nickovi, který se naopak hledá a sám si není jistý svojí orientací. Jejich poznávání samozřejmě přináší řadu situací, kde nechybí nějaká ta romantika i humor a jako celek je Heartstopper poměrně slušnou feel good jednohubkou. Úplně sice nesdílím obecné nadšení, protože si nemyslím, že by Srdcerváči nějak extrémně vybočovali v rámci žánru indie romantických komedií/dramatů, ale o ztrátu času určitě nejde...65% ()

biglion

Nejsem velkým fanouškem Netflixu a až na pár výjimek ani jejich originální produkce. Srdcerváči ovšem tuto výjimku naprosto rozdrtili. Dostal jsem se k nim vlastně úplnou náhodou díky podcastu na novinky.cz a nedával jim moc velkou šanci. Po pár minutách prvního dílu bylo ale všechno úplně jinak a najednou končil poslední díl. Ještě se mi nikdy nestalo, že bych nějaký seriál zhlédl úplně celý v kuse za jedno odpoledne. Naprosto mě to pohltilo, naprosto mě to dostalo. Přitom příběh je naprosto jednoduchý, ale herecké výkony jsou tak reálné a vynikající, že s hlavními postavami nelze jinak než soucítit. Samotná postava Charlieho je něco dokonale ryzího, snad až pohádkového. Pro někoho poznamenaného sérií Eufórie tohle jako pohádka skutečně vypadat může. Srdcerváči vám srdce opravdu rozervou, ale nikdy vás nenechají na pochybách, že to brzo bude dobrý a vlastně ještě lepší. Hluboce smekám před všemi, kdo se na tomto seriálu podíleli a velice se těším na další série, které už byli ohlášeny. Dobrých věcí není nikdy dost. "Ahoj." "Ahoj." :3 ()

novoten

1. série - 85% - Bezelstná podívaná, která nepotřebuje vzdělávat, objevovat ani nikomu nic dokazovat. Je právě taková, jakou jsem si ji představil při prvním pohledu na plakát. Milá, sladká a v zhmotňování památných motýlků v břiše neuvěřitelně přesná. I na minimálním prostoru s miniaturním rozpočtem (který stejně nejspíš padl na animované lístky a honorář Olivie Colman) se zadařilo snad úplně všechno. Při opodstatnění (nebo naopak vymazání) protivného Bena je šance i na nejvyšší hodnocení. Taův humor, Charlieho roztomilost i neodolatelná chemie mezi libovolnou přátelskou či zamilovanou dvojicí má za následek extra nečekaný hit, který srdce rvát nechce, protože to naštěstí ani neumí. 2. série - 75% - Většinu času opakování již viděného, nekonfliktního a nenásilného řešení všeho, co dospívání přináší. Snad každý potenciální nebo skutečný pár má jednu linku veselou a druhou o něco vážnější, každý dojde k většímu či menšímu životnímu zlomu. Co mě ale na pár místech vyhodilo z tempa, je překvapivě nekompromisní chování hlavních hrdinů, kteří neodpouští staré prohřešky, ať už se jejich "pachatelé" kají sebevíc. To mi k podobnému životabudiči ani trochu nesedí a snad tenhle neduh brzy zmizí, protože mi onu láskyplnou svítivost, na které si očividně zakládá, dost kalí. ()

• Během bowlingu čte Isaac (Tobie Donovan) knížku „Radio Silence“ od autorky komiksové předlohy i scénáře Alice Oseman. Kniha „Radio Silence“ vypráví příběh Charlieho kamaráda Aleda, který se objevuje v původním komiksu a jehož v seriálu nahradil právě Isaac. Důvodem bylo, že Alice chtěla mít v seriálu postavu, která se bude moct vyvíjet, a to by u Aleda, vzhledem k tomu, že jeho příběh je velice komplexní, nebylo možné. (Priaxxa)
  • V 11. minutě, během rozmluvy s Taem (William Gao) u oběda, čte Isaac (Tobie Donovan) thriller „Návod na vraždu pro hodné holky“ od autorky Holly Jackson. (veverrka11)