Mumínci

• Japonsko Tanošii Múmin ikka (více)
Animovaný / Fantasy / Rodinný
Japonsko / Finsko / Nizozemsko, (1990–1992)

Předloha:

Tove Jansson (kniha), Lars-Magnus Jansson (komiks) (více)

Leena Uotila (vypravěč), Vivi-Ann Sjögren (vypravěč), Minami Takajama, Rabbe Smedlund, Sixten Lundberg, Akio Ócuka, Matti Ruohola, Johan Simberg, Ikuko Tani (více)

Série(2) / Epizody(104)

Čáry a kouzla v údolí Mumínků! Mumínci a jejich prátelé žijí spokojeně ve velkém údolí. Každý den jim přináší nové radosti, ale i starosti, a hlavně nová dobrodružství. Jejich příhody jsou plné laskavého humoru i tajemství a nebude nouze ani o napětí! (oficiální text distributora)

IsaacNewton

Mumínci, hrdinové mého dětství. Osobně nechápu tak nízké hodnocení, protože ty příběhy byly prostě skvělé, prostě lidi mají různý vkus, já zase nikdy nemusela Čipa a Daila, Kačera Donalda a Micky Mouse. Moc už si na seriál ovšem nevzpomínám, jenom vím, že to byla opravdu legrace, příběhy byly napínavé, někdy končily smutně, jindy vesele. Skvělý byl díl s Moranou, Hatifnati nebo vzducholodí, tohle je prostě Kouzlo Muminků! ()

Yaan

Když jsem zadával do vyhledávače jeden z oblíbených seriálů mého dětství, nečekal jsem "modré" hodnocení. Upřímě? - nechápu... Roztomilé abstraktní příšerky, rodiná pohoda, romantický hippy Šňupálek... to vše v prostředí údolí, která snad ani nemůže být skandinávštější! - Podle krásné předlohy. Co může být lepšího na seriálu pro děti? ()

pisvejc

Ach... Jak já ty malá roztomilá stvoření miluji. Je to jedna z nejlepsích pohádek co jsem kdy viděl... Je třeba uznat, že tento film má celkem depresivní nádech. Takže teď v patnácti letech jsem se rozhodl, že si pustím úplně všechny díly od zacátku až do konce. Mé rozhodnutí záviselo na tom, že jsem si ani jeden díl nepamatoval. A jsem velice rád, že jsem si na tuto nádhernou pohádku vzpomněl a jsem velice rád za to, že tato pohádku vůbec existuje. Je to přesně styl pohádky který já zbožňuji. Za mě by to bylo takových... 100%. Ano, možná se vám to zdá moc, ale pro mě má tato pohádka velký význam. Já to považuji za mistrovské dílo. A rozhodně patří k mím nejoblíbenějším seriálům vůbec. Díly na sebe navazují... Takže si to budete muset pustit od začátku až do konce. ()

Melios

Rozprávka ,ktorá moje 5 ročné "ja" desila a zároveň fascinovala. Seriál milujem a nenechám ,aby zapadol časom. Toto budem raz púšťať svojím deťom! Za nezabudnuteľný soundtrack dávam 100% a žiadny seriál to už neprekoná...A takto to dopadne keď sa rozprávky robia v temnom severskom prostredí a dáte ich robiť Japoncom. Krása. :) ()

Valkyria

Jako malá jsem milovala Mumínky... hlavně Šňupálka... je to úplně jiná animovaná pohádka... I když jako knížka jsou mnohem lepší... originální pohádka... Navíc postavičky jsou vážně roztomilé a pěkně nakreslené... český dabing se mi také moc líbil, což není zrovna obvyklé... 85% :) A to jen proto, že knížka.. je prostě knížka! ()

• Alicie a její babička čarodějnice byly vytvořeny speciálně pro seriál a v knize ani v komiksech se nevyskytují. (Kmotr76)
  • Seriál se s knižní předlohou v mnohém rozchází. Například Majka, v originále Little My, se objevuje už na začátku seriálu, zatímco v knize až v pozdějších svazcích. (Kmotr76)