Takže, pokud pohodlně sedíte, můžeme začít. Takto nás do příběhu vtáhne Liam Neeson, který v životopisném filmu Kinsey ztvárnil profesora Alfreda Kinseyho. Ten se v první polovině 20. století proslavil otevřenou studií lidského chování při té nejoblíbenější činnosti a lidské sexuality vůbec. Kinsey za svůj život vydal několik uznávaných publikací , které mezi tehdejší veřejností způsobily poprask svojí otevřeností a jednoduše tím, že všechno kolem sexu bylo v oné době velké tabu.

Kinsey: Jaká je Vaše nejoblíbenější poloha při milování ?
Dívka kolem dvaceti let: Ono jich je více?

Režisérem a scenáristou filmu je Bill Condon, známý díky filmu Bohové A Monstra (Condon za něj dostal Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář). Je také autorem scénáře k muzikálu Chicago. Kinsey si vás získá skvělým suchým humorem, neopakovatelným hereckým výkonem Liama Neesona, sugestivní hudbou a... Let´s talk about sex. Film už stačil získat po světě desítky ocenění a nominací na Globy, Bafta, Oscary, Golden Satelite Awards, Los Angeles Film Critics Association atd. (oficiální text distributora)

xylofonka

Čert vem všechen sex, teorie o sexu a vědecké studie o sexu. Tohle je film o nejúžasnější a nejobětavější manželce na světě a Laura Linney ji ztvárnila naprosto neopakovatelně. ()

Shitonit

Jo tak věřím, že zdejším intelektíkom se to líbilo, má to jistě hloubku, smysl a tak něco. Aber fur mich es bleibt nur ein leer pferd scheis. Jo, jako že to nebylo úplně blbý.. :-) ale podruhý bych do toho hamtnout fakt nechtěl. ()

ikilledjenny

Kinsey bořil předsudky a tabu tehdejší doby. Řekla bych, že byl mírně obsesivní, nejdříve to byla fascinace žlabatkami a poté sexem. Ale byl to vědec, který se jako každý jiný snaží, aby jeho výzkum měl nějaký smysl pro život lidí, bojuje tak s tehdejší prudérní, konzervativní a neinformovanou společností, ve které je každá zmínka o sexu zametena pod koberec. Jeho život je v tomto filmu zpracován civilně a na výbornou. Liam Neeson je skvělý a přesvědčivý. ()

Mr.nachos

Film o osvětě sexu a šíření správnosti faktů mezi obyčejný lid. Nemůžu se zbavit dojmu, že ve filmu chybí spousta faktů o životě tohoto vědeckýho šulína, o kterém stále kolují dost šťavnaté historky o jeho výzkumech a pokusech, kterými chtěl pochopit devianty. Mám problém věřit té čistotě, s jakou se do toho ponořil. ()

sans.sourire

Film celá naše třída sledovala v rámci dvoudenní sexuální výchovy a rozhodně k němu nebyly kladné reakce. Ale teď za mě: Film to rozhodně nebyl špatný. Téma, kterým se zabývá, je nadmíru zajímavé. Řekl bych, že jej však zpracovalo až moc explicitně a otevřeně, že bylo až moc náročné se z toho nezkazit. Mimoto jsem se ale dozvěděl plno zajímavých informací a nějaký obraz o dřívější době v Americe. Film mě zaujal, často však ne v kladných směrech. Zápletka mezi třemi hlavními postavami mi přišla už celkem dost a absurdní, ale co se dá dělat, zajímavé to však bylo. Nemůžu říct, že se mi film nelíbil, ovšem usoudil jsem, že pro mě ještě nebyl úplně vhodný. Nechci jej vidět znovu, avšak myslím si, že jako starší bych mohl změnit aspoň trochu svůj názor. ()

PlysovyMacko

Kinsey je tu popisovany ako zakladateľ sexualnej výchovy, vedec ktorý skúmal do hĺbky ľudskú sexualitu v dobách, kedy boli tieto témy na verejnosti zakázané. Kinseyho postava mi bola veľmi nesympaticka a film je sled reči a scen o sexe, nema v podstate dej. Kinseyho teória, že základom spokojneho života je nesputany sex s rôznymi partnermi u mňa nenasla pochopenie a výsledku výskumu, že tretina ľudí má homosexuálne styky, tomu neverím. ()

Anitta

Jako každý génius, byl i Kinsey zároveň šílenec. Nabádat svou ženu k nevěře nebo si propichovat předkožku, jen aby zjistil, jaké pocity to v něm vyvolá, mě tedy přijde šílené. ()

swell

"Jak jste se dozvěděla o masturbaci?" "Vynalezla jsem ji, mladíku..." Ten člověk byl machr, dovolit si v té době to, do čeho se pustil on, nemusela být zrovna pohádka... Nezávidím sice ty společné rodinné večeře věnované pocitům při protržení blány, ale osvěta je osvěta... Pochybuju, že to někomu ublížilo a nepochybuju, že hodně lidem pomohl... 75% ()

Kaculka1995

Film o tom jak neuvěřitený poprask mohou znamenat slova sex a masturbace. Pro mě se to zdá až neuvěřitelné jaké to mohlo být, otevřeně mluvit o sexu se nedalo a... prostě úplně nepochopitelné. Díky bohu za tuhle revoluci. ()

megajalec

Veľmi dobrý námet, sex v období, keď bolo ešte tabu všetko okolo neho. Podanie je však trochu slabšie, film má dosť slabých miest, najmä začiatok sa vlečie. Každopádne, nie je to zbytočný film. ()

Luccy007

75% Pojďme to dělat všichni se všema v zájmu vědy:-) L.Neeson jako profesor, který když se do něčeho pustí, tak to dělá na plno.. Nechce se mi ani věřit, že byla taková doba, kdy nikdo naprosto nic nevěděl, ale přesto se děti rodili:-) Film byl občas i vtipný a zásluha publikací o lidské sexualitě určitě nezaplatitelná. Ale já osobně bych do takového "párového" experimentu (ani v zájmu vědy) nešla:-) ()

Luckyboy

Lidi mimo hlavní proud to mají těžké. Obzvlášť, když se ještě snaží jít proti proudu. A pokud jdou proti proudu v sexuální tématice, je zázrak, že profesor Kinsey vůbec přežil. Společnost jako celek je často hloupá a tmářská a naštěstí tu máme vědu a vědce. A jelikož se mezi ně také počítám, tak jsem si na filmu našel spoustu drobných maličkostí, které z něj v mých očích dělají "výživné" dílo po všech stranách. -------- Odbočka - jsem zvědavý na tématicky podobný seriál Masters of Sex. ()

garry

Úžasný film o statečném člověku. Neeson je skvělý herec. Kinseyho otec byl náboženská panoptikální příšera. Masturbace způsobuje slepotu. Cizoložství může způsobovat zemětřesení. A to se psala 50. léta 20. století! Synové takových otců bývají revolucionáři. V lepším případě ve vědě. Kinsey, přes některé přešlapy, byl Mikulášem Koperníkem v sexuologii. ()

veverysiak

Zaujímavý príbeh o zvláštnom chlapíkovi, ktorý predbehol dobu a s pár podobne nadšenými, tvrdohlavými a vytrvalými kolegami sa pustil do búrania stien, ktoré ešte aj dnes majú obstojné základy a hrúbku, tvorcovia veľmi citlivo spracovali dráždivú tému a to takým spôsobom, že aj tie najintímnejšie zábery a dialógy pôsobia úplne prirodzene, nerušivo a nevyvolávajúc rozpaky, veľmi široké zastúpenie hereckých hviezd odviedlo očakávanú kvalitu a prispelo tak k výbornj úrovni tohoto životopisu, takže 80%. ()

Chase

Výborný životopisný film. O tom jak se člověk musí celý život rvát s lidskou omezeností a hloupostí, aby pak slyšel třeba jen jedno "děkuji" a i tak si po tomhle slůvku mohl říct, že to stálo za to. Jinak je tenhle snímek až nebezpečně účinný a inspirativní. V kině jsem na něm byl s kamarádkou, ze který se tu samou noc stala moje první. Celkem se obávám co se stane tu noc co se vrátím z kina z "Machete". ()

vancho

Začiatok filmu bol dosť dokumentárny, ale potom sa popri faktoch začal pre mňa prekvapujúco rozvíjať aj celkom zaujímavý filmový príbeh, ktorý popisoval milostný trojuholník manželov Kinseyovcov a jedného z jeho žiakov. Tiež je veľmi dobre vykreslená posadnutosť výskumom typická pre niektorých vedcov. Z historického hľadiska je pekne ukázané, ako šokovali výsledky výskumov sexuálneho správania puritánsku Ameriku. Nakoniec, ako každý výskumník, ktorý priniesol prevratné poznatky v svojej oblasti, bol aj Kinsey trocha zajatcom svojich teórií a podceňoval psychologickú stránku sexuality. ()

confuoco

Film o mužovi, ktorého problém v manželskej posteli priviedol od entomológie k základom modernej sexuológie, je napriek tomu, že Kinseyho život prebiehal bez dramatických peripetií a scénaristicky vďačných zvratov, vynikajúco a pútavo nakrútený. S tým sexom je to naozaj ošemetné - aj tak vedecky založenému bádateľovi, akým bol Kinsey, sa to nakoniec trochu vymklo z rúk :-). ()

fafejt001

OPRAVDU FAKTICKY ZVLÁÁŠTNÍ . TO JSOU VZTAHY . BEZ NEESONA BY TO ASI NEBYLO ONO . TAK JEDNU HVĚZDU ZA NĚJ . A V TÉ DOBĚ ASI AŽ REVOLUČNÍ . JAJA . ()

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)