Thanksgiving Prayer

všechny plakáty
Muzikál / Krátkometrážní
USA, 1991, 3 min

showxman

Stroze a suše odrecitovaná tvrdá báseň o všem co se ve státech nepovedlo. Čistý sarkasmus za čtyři hvězdičky. ()

Morien

Teď jen přemýšlím, jak výraznou časovou výseč strávím dumáním, jestli existuje ideální (nebo ideálnější) forma, jak vizuálně zpracovat/doprovodit báseň, než se uchýlím ke svému starému názoru, že báseň nemá být vyslovena nahlas, že báseň má být čtena v hlavě čtenářem a případný doprovodný film by měl tím pádem asi vznikat tamtéž. ()

Wallas

Sice bylo výrazně slyšet jenom to první Thanks, ale výrazný ironický nádech z toho byl cítit i před tím, než sem si přečetl titulky. ()

gjjm

Zestárlý beatnik přednáší svou báseň Thanksgiving Prayer, v podstatě o tom, za co všechno neděkuje Americe. Ve spoustě věcí má pravdu a recituje to hezky, ale nevím, proč je tu normální autorský přednes básně, ke kterému bylo v podstatě náhodou natočeno i video. ()

bierce

Spisovatel, básník, feťák, homosexuál a bohém William Seward Burroughs děkuje své zemi za prohibici, vyvražďování indiánů, ku-klux-klan atd. To všechno se stoickým výrazem v očích a svým jedinečným, nenapodobitelným hlasem... ()

faish

Strašne sa mi páčilo spracovanie, len v 1:20 mi tam nesedelo to prekrytie tvárí. Ale 4* si to jednoznačne zaslúži. ()