Série(2) / Epizody(4)

Recenze uživatele PeteBuck k tomuto seriálu (4)

Maigret klade past (2016) (S01E01)

Maigret naháňa magora, čo zabíja ženy v uličkách Montmartru. A nedarí sa mu. Ubiehajú mesiace a obetí pribúda. A tak rozohrá vlastnú hru. A aby toho nebolo málo, tlačia na neho nadriadení a hrozí, že prípad zoberú a zrovna v dobe, kedy sa objavujú prvé sľubné stopy. Dobrá kriminálka, dej napreduje celkom rýchlo, je to väčšinou bez nejakej akcie, Rowan Atkinson si zahral Maigreta, ktorý je vždy pánom situácie, nedá sa vytočiť, hrá s minimálnou mimikou, je proste úplne v pohode. Je vidieť, že sa od Mr. Beana vie odosobniť a je to slušný herec. Za mňa pohoda. Do dokonalosti tomu niečo chýba, ale za mňa pohoda. ()

Maigret a případ mrtvého muže (2016) (S01E02)

Za mňa dobré. Nie je to Sherlock Holmes, či nejaký Columbo, ale je to taká celkom schopná kriminálka. Maigreta nemám nejako extra v merku, veľmi hmlisto si pamätám, že som od tohto komisára nejaké tie prípady videl, ale to bolo pekne dávno. Musím povedať, že som bol zvedavý, ako sa s tým popasuje Rowan Atkinson a bol som príjemne prekvapený. Dej ušiel, neustále sa niečo dialo, zaujímavý príbeh, natočené dobre. ()

Maigret a noc na křižovatce (2017) (S02E01)

Teda tejto časti dám plný počet. Treba povedať, že o dejové zvraty nebola núdza, rovnako tak o mŕtvoly a trochu to už začalo pripomínať nejakú detektívku od Agathy Christie, kde som už len čakal, kedy sa objaví scéna v knižnici, kde Maigret ukáže na viníka a povie J´accuse. Ale nič také, postupne rozplieta celkom zamotanú záhadu a vinníkov je teda požehnane. Zaujímavý koniec, škoda, že nebolo viac častí. Asi najlepšia časť z tejto inkarnácie Maigreta. ()

Maigret a drahoušek z Montmartru (2017) (S02E02)

Pekne natočená kriminálka. Nevidím nejaký výrazný posun oproti ostatným častiam, myslím, že príbeh nebol tuctový, celkovo sa tvorcovia seriálu snažili o to, aby sa jednotlivé príbehy trochu odlišovali a nespadli do nejakého žánrového klišé. Za mňa sa to celkom podarilo. ()