The Short Films of David Lynch

všechny plakáty

Ak patríte k obľúbencom svojského tvorcu, ktorý svojimi filmami vzbudzuje u divákov nechápavosť, napätie a odpor, určite by ste si nemali nechať újsť túto snímku, ktorá vás zoznámi s päticou krátometrážnych filmov Davida Lyncha. Môžete tu vidieť jeho prvé filmy, jemu známe osobité nápady a ako sa s nimi popasoval. (ScarPoul)

maverick10

Tak jako vetsina Lynchovi tvorby, tak i toto me nejak minulo. Sest zvracejicich muzu, kteri sestkrat zvraceji???? Jsem docela rad ze me tohle minulo, protoze si nedokazu predstavit, kdyby me to trefilo. ()

MarekT

Jednotlivá hodnocení: Six Figures Getting Sick 9/10, Abeceda 10/10, Babička 9/10, The Amputee 1/10, The Cowboy Frenchman 6/10, Lumiére a spol. 8/10. Více k jednotlivým filmům, pokud je to možné, u každého profilu zvlášť. ()

Kaferano

U těchhle kraťasů je zapotřebí opravdová vášeň pro osobnost Davida Lynche a také jistá snaha dozvědět se něco bližšího. Osobně tyto dva atributy vlastním a vytvořila jsem si k těmto snímkům pozitivní vztah. Jinak celkem chápu rozpaky a zklamání ostatních nezaujatých diváků a z toho důvodu také hodnotím na tři ( a půl ) hvězdy. Jsou to hlavně studentské filmy a ukazujou spíš postupnou metamorfózu výtvarné invence na filmovou. Zajímavá je práce se zvukem, která se později projeví naplno v Mazací hlavě. Také pokusy o uchopení nevědomí jako důležité součásti vnímání tu nabírá grady. Babičku už považuju za suverénní a silný počin. Je to prostě hodně specifická záležitost... ()

Elementál

Tak tady nemůže být o nižším hodnocení ani vůbec řeč - sled vynikajících Lynchových "kraťasů" s jeho osobitým komentářem. Dozvíme se různé zajímavosti ze zákulisí a navíc taky fakt, že Lynch je v osobním životě stejný, jako jeho příběhy :-) Co se týče jednotlivých kousků - některé jsou lepší, některé horší ale celkově na velice, velice dobré úrovni - mimochodem o snímku The Cowboy and the Frenchman jsem se poprvé dozvěděl až z tohohle filmu - takže o to byla moje radost větší, když jsem objevil existenci nového Lynchova kousku. A druhé překvapení na závěr - když už jsem čekal jenom závěrečné titulky, tak ještě parádní "Lumiere film". Prostě paráda... .-) ()

Beer Ceps

Když jsem viděl svůj první film od Lynche (Dune), tak mě příliš nenadchnul. Řekl jsem si, že pokud budu chtít pochopit Lynchovu tvorbu, budu muset začít hezky od začátku. A Short films of David Lynch je přesně ta startovní čára. Snímek nehodnotím jako výsledný dojem z krátkých filmů (ty jsem hodnotil zvlášť), ale jako vstupní dveře do surrealistické hlavy pana Lynche. ()

solskjaer

Nejspíš nejdivnější dílko od Lynche co jsem kdy viděl (teda mimo ERASERHEAD). I přesto mě toto dílo nadchlo , hlavně Babička. Perfektní ()

!Borec!

Lynchův styl je zvláštní, místy až zvrhlý, ale přesto v sobě má něco zvláštního. Jeho díla nelze sledovat jen jednou, ale musí se v nich prostudovat každý detail a právě v těchto krátkých filmečcích je plno detailů, které jsou skvostně zachycené a se spojením jeho komentářů je to vynikající plejáda jeho miniděl zakončeným až sucharsky vtipným Kovbojem a francouzem ()

Lenarek

Ze všech krátkomentážních filmů jsem si udělala průměr. Dopadlo to na 4,5*, ale vzhledem ke komentářům od Lynche musím dát o 1* víc. Tudíž plný počet a jsem ráda, že jsem tohle dílo shlédla :-) Samostatné krátkomentážní filmíky by mně asi nic neříkaly, ale díky komentáři, který vedl sám velký D. Lynch jsem si je zamilovala. Děkuji :-) ()

bari68

Pre fanúšikov Davida Lyncha ,,povinné čítanie,, , pre nezainteresovaných zaujímavý údiv a pre tých ,ktorým je tŕňom v oku znovu tá istá magorina....Ľahká matematika... ()

Kracken

Byl jsem na projekci v Paříži, která byla součástí výstavy Lynchových abstraktních kreseb. Moc se mi to líbilo. ()

kri.tino

Tú poslednú hviezdičku pridám, keď Lynch ukojí svojím komentárom moju túžbu po poznaní jeho myslenia - to jediné mi tam vlastne chýbalo. ()

xmy

Dokument obsahuje Lynchovy krátké filmy a jeho komentáře. Nejzajímavější krátkometrážáky jsou určitě The Grandmother, The Cowboy and the Frenchman a samozřejmě Premonition Following An Evil Deed. Na The Short Films of David Lynch by se měl kouknout každý Lynchův fanoušek. ()

Biopler

David sa potreboval podeliť so svojimi myšlienkami a pocitmi aké pociťoval pri jeho rannej tvorbe. Ranná tvorba zabrala asi hodinu dokumentu, zvyšok sú úvahy, ktoré vám len minimálne napovedia, kde sa v tej hlave berú také šialené nápady na námety filmov. David Lynch je neskutočná neprebádaná záhada. ()

pabelito

Ak ste doteraz pochybovali o tom, či mal David Lynch skutočne bezstarostné detsvo, pozrite si túto sériu mini-psycho-dokumentov :) ()