Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dramatický příběh inspirovaný skutečným životním osudem záchranáře Carla Brasheara vypráví o statečném a čestném muži, jehož životní krédo znělo: Nikdy se nevzdávej! Už jako malý chlapec se Carl Brashear na otcově malé farmě v Kentucky přesvědčil o tom, že život je těžký a nikomu nedá nic zadarmo. Když po letech jako mladý muž opouští rodiče, aby vstoupil do námořnictva, otec mu nařizuje, aby byl ze všech nejlepší a nikdy neskončil jako on, udřený rolník, který nemá chvíli oddechu. Carl slouží na lodi jako kuchař, touží ale stát se něčím víc. Po nehodě vrtulníku se pro zraněného muže potápí vrchní velitel Billy Sunday a vzhledem k jeho potížím při vynoření se zdá, že už nikdy nebude moci sestupovat do větších hloubek. Carl se v té chvíli rozhodne, že i on se chce stát potápěčem. Jelikož je ale první černoch, který o něco podobného usiluje, do výcvikového tábora se dostane jen s velkými obtížemi. Velitelem výcviku je tam právě Sunday. Ten nikomu nic nedaruje a s námořníky se nemazlí. Carl navíc naráží na projevy rasismu a nenávisti. S jedinou výjimkou se všichni bílí námořníci odstěhují z jeho ubikace. Když pak při nebezpečném ponoru zůstane jeden voják pod vodou a zachrání ho právě Carl, medaili dostane vojín Rourke, přestože právě ten tam svého kolegu nechal. Carl má ale před očima jen jedno: uspět tak, jak si to přál jeho otec, a to navzdory tomu, že se zanedlouho dozvídá, že otec zemřel… Při závěrečných zkouškách se zdá, že nemá šanci. Velitel výcvikového střediska, rasisticky založený senilní stařec, kterého sem armáda poslala, protože nevěděla co s ním, nechce, aby právě za jeho velení se stal námořním potápěčem černoch. Když Carl pod vodou plní zadaný úkol a žádá nářadí, jeden z námořníků mu prořízne pytel, takže musí na dně pracně všechno hledat. Stráví v ledové vodě devět hodin, ale nevzdá se. Nakonec se ocitá v nebezpečí života a velitel Sunday dává na vlastní zodpovědnost povel, aby byl vytažen. Senilní stařík si může plíce vykřičet, nikdo už ho neposlouchá. Carl si získal úctu i svých bývalých nepřátel… Před složením zkoušek se Carl v knihovně seznámí s Gwen, která právě dokončuje studia medicíny. Díkva mu pomůže s učením a nakonec se oba rozhodnou, že se vezmou. Carl pokračuje v úspěšné kariéře námořního potápěče a je povolán také v závažném případě, kdy se nad oceánem zřítil americký bombardér, který měl na palubě jadernou bombu. Ta skončila na dně moře a je třeba ji co nejrychleji najít. V okolí se navíc vyskytují i ruské ponorky, které po ní také pátrají... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (170)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Nebyť DeNira tak neviem, či by som do toho išiel. Film plný patriotizmu a salutovania v istých momentoch ide riadne na nervy, samozrejme záver v súdnej sieni tomuto celému dal korunu. Salutovať aj vtedy, ak to nie je potrebné, to asi k námorníctvu patrí. Niekedy sa zdá, že nemajú nič dôležitejšie na práci...Niekoľko scén je dobrých, i tá „amputačná“,v ktorej by sa asi každý zachoval tak ako náš „hrdina“, ale celkovo veľký priemer, hlavne vďaka záverečnej fraške, ktorá mi pripomína ešte väčšiu zo Scottovho filmu Biela smršť... „Vy ste ten, čo vydržal na 4 minúty zadržať dych?“ ...“Nie, bolo to na 5 minút, pane!“... Ci boha, námorník USA, hotový vtákopysk!.. 50%. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Zajímavý pohled na život Carla Brasheara, který to v něm určitě neměl lehké. Narodil se do rasistické povrchní ameriky let předválečných, kde devadesát procent američanů bylo rasisty jako poleno a se zbylými deseti procenty bylo nakládáno téměř jako s černochy. Název celého snímku Ten nejlepší nevystihuje samotné kvality filmu, ale hlavní postavu, který opravdu působí jako ten nejlepší ze všech, jako člověk, který v životě ani jednou nechyboval. To zní trochu nerealisticky, sice je film založen na životě skutečného Carla Brasheara, těžko ale uvěřit tomu, že se všechno odehrálo tak jako ve filmu. Cuba Gooding Jr. se hodně snaží ze sebe vytáhnout životní výkon, což se mu však nedaří a pro mě tak jeho životní rolí zůstává Frank Sachs z Lepší už to nebude. Bobby De Niro už hraje to svoje a na všechny ostatní to bohatě stačí. Zbytek herecké sestavy je trochu vyšachován díky tomu, že film se až příliš drží jediné postavy, moc to ale nezamrzí neboť ostatní herci ani za tu zmínku nestojí. Čekal jsem něco lepšího, něco ve stylu Annapolis. Ten je však o třídu výše, bohužel. ()

Reklama

Langy10 

všechny recenze uživatele

No co k tomu mám napsat... Snad jen, že to byl další životopisný film, který popisuje, "co člověk neudělá pro svou práci" Robert De Niro zde hrál nejprve zlého, ale později hodného, což bylo fantastický. Robert De Niro zde opět dokázal, že patří mezi absolutní jedničky světové filmařiny!. Cuba Gooding Jr jako hlavní postava mě taky ohromila už jen proto, že to je znamí herec a opravdu hodně dobrý! A tady to potvrdil. Já opravdu k tomuto filmu nemám nic jinýho co dodat, než-li ríct, že to byl FANTASTICK FILM! 100% ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Je to opravdu tak, během sledování jsem si to myslel a teď se mé podezření potvrdilo, režisér JE černoch. Nedokázal bych si jinak vysvětlit tu ukrutnou sílu protlačit jistě hrdinský příběh Carla Brasheara. Ta účelovost byla neskutečně patraná. Naštěstí zde ovšem vedle hereckého dřeva Cuby hraje i jistý Bobby De Niro. A to je panečku zase nádhera. Ten člověk si svou postavu dává naprosto s přehledem. Nebýt něj tak bych Men of Honor viděl jako černošskou odpověď na Pýchu národa. 70% ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Pokud film obsahuje štědrou porci De Nirových nasraných póz a originálních sarkastických projevů, jsem ochoten všechny neduhy odpustit, což jsou v tomto případě nevkusná klišé a tradiční sentiment. Tillman občas zatlačí na pilu i co se týče moralizování o životních úspěších, ale tím u mě zápory končí. Skvěle je vyobrazen kariérní vzestup (Carl Brashear), sestup( Bill Sundy) i rasová segregace mezi těmito postavami. Charlize Theron coby sexsymbol filmu trochu zkrášluje vizuál. Nechybí několik emotivních scén (osobní duel se zadržením dechu, závěr ve skafandru, praktická zkouška pod vodou) a i ty romantické nejsou k zahození. Trochu pateticky působí řeči o životních hodnotách a poctivém vybojování slávy a úspěchu, nicméně i přesto z tohoto hlediska Men of Honor zapůsobí a možná donutí diváka omezit jeden ze sedmi smrtelných hříchů. Lenost :-) ()

Galerie (30)

Zajímavosti (6)

  • Jaderná bojová hlavice byla nalezena po dvou a půl měsících hledání. Za svou službu při hledání bomby byl Brashear později oceněn medailí Navy and Marine Corps Medal, což je nejvyšší námořnické vyznamenání za nebojové hrdinství. (Posheidon)
  • Synovec Carla Brasheara Donald je hokejistou týmu NHL Washington Capitals. (duklak2)
  • Carl Brashear se během svého života třikrát oženil a i třikrát rozvedl a z těchto tří manželství měl 4 děti - Shazanta, DaWayna, Phillipa a Patricka. (Posheidon)

Reklama

Reklama