All the Corners of the World

(TV film)
všechny plakáty
Tchaj-wan, 1989, 74 min

honajz2

A po tomhle filmu si od Tsaie dám nejspíš na dost dlouho pokoj, Není to kvůli tomu, že by mě jeho tvorba omrzela, to vůbec ne. Jde spíš o to, že všechno, co se od něj dalo sehnat, jsem už viděl a to ostatní se mi, zatím, nedaří nikde sehnat. Každopádně k hodnocení tohohle filmu - pokud jste od Tsaie viděli jeden nebo dva filmy, tak vás tenhle nejspíš dost zaskočí, a to právě tím stylem, jakým je natočený. Nejsou tu žádné pomalé hluboké záběry, tohle spíš připomíná jakýsi pilotní díl nějaké asijské telenovely, která však zůstala jen u prvního dílu a byl k ní dotočený i nějaký konec. Vidět to bez znalosti děl režiséra, v životě bych neuhádl, že to natočil zrovna on. I tak na tom ale něco je a to i přesto, že má naprosto jednoduchý příběh, který není zrovna moc hluboký (byť tam je něco málo načrtnuto), tak vzhledem k tomu, že je to nejspíš první Tsaiovo dílo, tak bych to bral celkem dobře, jako první režisérský pokus. Každý nějak začal, i Tsai, který pak po několika letech natočil opravdu umělecká díla, jako třeba Rebely neonového boha, Řeku, nebo (a to především, protože geniálnější film už nikdy nenatočil) Díru. Navíc se mi tu hodně líbila kamera, i když působila televizně. Slabé 3* ()