Mladý student práv si přivydělává v nemocnici, kde pracuje jako noční hlídač. K jeho smůle se jeho nástup do práce kryje se dnem, kdy neznámý sériový vrah začne terorizovat město. Všechny stopy totiž vedou právě k němu. Policie stahuje smyčku a on se stává hlavním podezřelým. Aby očistil své jméno, musí si zachránit život: pravý vrah je mu totiž v patách. (oficiální text distributora)

Arsenal83

Tak trošku neprehľadný film, kde sa čaká na rozuzlenie, ktoré ma ale nenadchlo. Na rozdiel od dejovej línie tu bol ale výborne napísaná postava Josha Brolina, ktorý sa predstavuje naozaj vtipne. Ten ako jediný na mňa zapôsobil, na rozdiel od prekombinovaného záveru. ()

Tommy987

Výborná atmosféra, dobrá hudba a pomerne dobrý Ewan McGregor. Prekombinovaný scenár a nešťastný Nick Nolte. Toť najvýraznejšie klady a zápory tohto filmu a dôvody pre výsledné hodnotenie 6 / 10. ()

korbitch22

Ze začátku nadějný a atmosferický thriller, který totálně pohřbí obyčejná pointa, která navíc ke konci změní film na nesnesitelnou píčovinu, plnou stupidního chování postav a imbecilních dialogů.Začátek za 4*, konec odpad, že bych zvracel v křeči ještě tejden.Diplomaticky 2* a ironický škleb, smíchaný s nepochopením a nasraností.40%. ()

heyda

Hutná atmosféra, fajn herci, dobrý zvrat na jedné straně a na druhé straně příliš klišovitý závěr a na můj vkus trochu pomalé tempo. Celkově mírný nadprůměr a určitě doporučení pro fandy méně krvavých krimi-hororů. ()

poz3n

Naprosto chápu, že film tu nebude mít odpovídající hodnocení, jelikož se jedná o remake. Já jsem si filmu užil po dlouhé době ve stylu pustím televizi, nevím o co se jedná, koukám se a najednou mi dojde, že si to užívám. Po seversku náležitě hutná minimalistická atmosféra a skvělé vyjukaný zelenáč Ewan. 7/10 ()

anderson

Réžia slovenského znenia (MARKÍZA) = JULIANA ĎURIŠOVÁ, McGregora dabuje VLADIMÍR KOBIELSKY, Nolteho dabuje JOZEF HOLEC, Arquetteovú dabuje DIANA MÓROVÁ (10.9.2009) ()

SOLOM.

Vskutku zajímavý námět a především místo kde se odehrává vše důležité – přesně to byli dva hlavní faktory, které mě na tomto filmu lákali asi nejvíce. S výpomocí v márnici mám své vlastní zkušenosti a už bych do toho asi podruhé nešel. Každopádně mě podobná místa coby zarytého hororového fandu vždy fascinují. I proto jsem očekával solidní atmosférickou podívanou, které se mi ovšem dostalo jen v opravdu chudobné míře. Což mě docela zklamalo, protože potenciál k lepší show by se tu určitě našel. Potemnělé chodby nemocnice, mrtvoly, samota a strach: to všechno přímo vybízelo k vytvoření parádní atmosféry, jenže to by museli tvůrci více zapracovat na lekacích scénách a vygradovat napětí. Jenže to se jim moc nedařilo. Za vůbec nejlepší považuju ony hlídačovy pochůzky po nemocnici a jeho zkracování dlouhé chvíle. Chvílemi jsem nevěděl, jestli není hlavní hrdina zhulený, ale McGregor svou roli zvládl na výbornou. S výpomocí hudebního doprovodu se přece jenom objevily i velice solidní pasáže. Navíc, když k tomu tvůrci přidali i několik humorných situací (viz scéna z restaurace), nebo dramatické vsuvky smrti prostitutek, rozhodl jsem se prostě to průměrné hodnocení dát. ()

Hogun

Nebyť (ne)sympaticky smutnotrápne úchylného Nicka Nolteho, tak čistý odpad. Celé to bolo príšerne nudné, otravné, za vlasy pritiahnuté a navyše konanie hlavných hrdinov neskutočne iritujúco blbé. Napínalo maximálne tak môj žalúdok a nervy drásajúce scény ma skoro doviedly ku šialenstvu... ale bohužial z úplne iných dôvodov. Toľko koncentrovanej demencie a neschopnosti v rukách scenáristu a režiséra som už dávno nezažil. Ku koncu som želal smrť všetkým... a najmä režisérovi a spol. 1/10 ()

JASON_X

Není to záběr po záběru navlas stejný remake jako třeba Hanekeho americká verze Funny Games, ale je skoro stejný. Některé scény chybí, něco málo dialogů bylo přizpůsobeno americkému prostředí, ale v podstatě se jedná o naprosto totožný film. A přece se mi líbil o něco víc než "jednička", ani vlastně nevím proč, možná kvůli uvěřitelnějším hercům... McGregora nemusím ale sedl mi víc než Waldau, Brolin určitě nebyl horší než Bodnia, a Patricia jakbysmet. Nejlepší byl ve své roli ovšem Nolte, o tom žádná. Takže dávám o jednu víc... I když jak si teď uvědomuju, v něčem měl originál přece jen navrch, a to v postavě Joyce. Ta dánská nebyla o jednu, ale minimálně o dvě třídy lepší než americká. ()

Lucasion

Ewan McGregor jako mladík co vezme zajímavou práci nočního hlídače v márnici. Zkrátka pořádná práce, na kterou potřebujete koule! On bude upozorněn, že to je velmi náročná práce a je potřeba minimálně rádio a ústní vodu. I přesto se neohroženě s baseballovou pálkou plíží po chodbách márnice za divnými zvuky. Atmosféra v márnici na mě fungovala dobře. Děsivé zvuky a pěkná práce kamery. Mezitím ovšem ve město někdo zabijí šlapky a vyřezává jim oči. Martin (Ewan McGregor) se tak dostává do nebezpečné hry na život a na smrt. Ponurá atmosféra funguje, a napětí taky. Jakmile se, ale jednou kamera odváží poukázat na vraha, stává se z příběhu pouze one killer vyvražďovačka s jediným účelem přežít. Ujetý Josh Brolin, parádní Nick Nolte a mlaďounký Ewan McGregor. Pěkný krimi/horor, který má jednu zásadní chybu a to, že napětí nemá ke konci smysl. (59 %) ()

Gary

Hodně hodně ujeté. Ze začátku napínavé a zajímavé. Druhá polovina se týkala spíš klišovitosti. Ewan McGregor je sympatický. A Nick Nolte ? Tak to opravdu nevím. Jeho výkon byl na hranici opravdového bláznovství a karikatury s přehráváním. Vážně nevím. Spíš ta karikatura. Brad Douriff spíše klasický ve výběru role. A John C.Reilly ? Cha. Tenhle štěk na nic mohl hrát klidně i Vladimír Čech. ()

HateBreeder

Docela solidni prace s McGregorem a Noltem. Atmosfera opustene nocni marnice je skutecne paradni, ale bohuzel to trva jen prvni ctvrtinu filmu, pote uz zacne byt chozeni po chodbach a mezi nabalzamovanymi teli znacne stereotypni. Vykony hercu - nebyly nejhorsi ale ani nejak oslnive, beru vsak na vedomi, ze v takovem filmu ani nelze cekat neco nadprumerneho. Po skonceni sem trochu zapremyslel, jestli u nas taky neshaneji hlidace krematoria, jelikoz tahle prace snad ani nemuze zevsednet :) ()

Kryton

Kdysi v TV jsem na to narazil a celkem mě to mrazilo. Snad jen to je chvílema až moc přeplacané ve smyslu zamotání děje. I tak rozhodně nadprůměrná mrazivá podívaná s parádní hudbou. ()

Maq

Jako by už titulky řvaly: "Bojte sééé, bojte sééé, bude hrůůůza." A hrůza to opravdu je. Bu-bu-bu-bu-bu. ()

slunicko2

Remake je totožný s původním filmem, který (oba filmy) režisér natočil před třemi léty, tentokrát s jinými herci...no toto... 1) 38letý dánský režisér Ole Bornedal by snad uměl natočit jako hrůzyplný thriller i to, jak smažím vajíčka. Ale není divu, vždyť tentýž film dělal už podruhé. 2) 26letý Skot Ewan McGregor (noční hlídač Martin) se mi zamlouvá a víc mi ani netřeba. ()

dyfur

...ten istý režisér,iní herci-napriek známejším menám - výrazne menej presvedčiví....skoro všetko ako dánsky originál - iba menej nahých scén,sexuálnych scén,napätia....dalo sa to pretrpieť ,ale raz stačilo.... ()