Haunt

Evan (Harrison Gilbertson) je introvertný teenager, ktorý sa spoločne so svojimi rodičmi presťahuje do nového domu s temnou minulosťou. Spozná sa s krásnou susedkou Samanthou (Liana Liberato) a začne to medzi nimi iskriť. Spoločne začnú objavovať záhady nového domu a nevedomky sa dostanú do veľkého nebezpečenstva. (kubqo)

misterz

Presťahovať sa do domu s temnou minulosťou je fakt super nápad :). Ale teraz vážne. Podobných ducharín je celá kopa. Máme tu strašidelný dom s tajomstvom a zlého ducha, čo prenasleduje nájomcov. K tomu trocha romantiky, neveriacich rodičov a predvídateľný záver. Šedivé a nezaujímavé, samotný bubák sa mi však celkom páčil, plus 2-3 ľakačky boli fajn. Tak akurát na slabučký priemer. 50/100 ()

Bloody13

Těžko budeme hledat originální prvky v moderním duchařském hororu. Tenhle kus je však smutnou ukázkou marné snahy poslepovat ta nejprovařenější klišé a sjednotit je v důstojný celek. Někomu se to povede s přehledem (třeba Flanaganovi se svou novinkou Oculus), Carter tenhle případ bohužel není. Takže ačkoliv tu máme tajemnou minulost domu, podezřelou ženu, která ví víc, než je zdrávo, holčičku, povídající si s panenkou, skupinu vlezlých duchů a černé kontaktní čočky při posednutí zlým démonem, výsledek působí křečovitě. A i když se konečně objevil digitální (ale povedený) bubák, můj zájem dále stagnoval. Při závěrečném titulku s rudě blikajícím názvem filmu a výraznou smyčcovou hudbou se navíc automaticky vybaví Wan - jasný odkaz na Insidious. ()

TomX2

Nejakým zázrakom som to dopozeral, každopádne aj tak je Haunt veľmi zlý film, pri ktorom vás udržiavajú len ako tak znesiteľní herci a celkom obstojná technická stránka. Atmosféra tu nie je žiadna, jump scare v žiadnom prípade nefunguje a záverečné rozuzlenie je blbé. 3/4 sa nič nedeje, vo finále je neúspešná snaha vydesiť, no vo výsledku to je len ďalší nezáživný horor o nejakom nudnom dome. Prinajlepšom tomu dám 1*. ()

juta

EVP komunikace s mrtvými byla rozhodně dobrá volba. Bylo znát, že Mac Carter jako režisér toho nemá hodně za sebou, ale cením jeho snahy udělat alespoň z části slušnej duchařskej horor. Sice lidé/duchové chodící v záběru z jedné strany na druhou nikoho nemůžou vyděsit, ale dalo se tu tak 2x leknout a atmosféra byla vytvořena také velmi dobře. Ústřední dvojice je také tahounem a tajemství prokletého domu stojí za to, i když převratné také není, prostě je to povedený horor, který vyčnívá z řad průměrných. Jen tak dál Cartere. ()

dr.horrible

Tak po Haunted ďalšie sklamanie. Ducháriny, strašidelné baráky .. moje obľúbené hororové témy, opäť som sa tešil a opäť márne. Haunted bola blbosť, ale aspoň nenudila. Haunt pre zmenu nudí a nezaujímavý a tuctový námet to tiež nevytrhne. Okrem toho, hlas rozprávačky a pocit ktorý by chcel vyvolávať, mi nejak nápadne pripomínal Rosalind Leigh. V podstate strata času (zvlášť ak máte ducháriny radi) ()

• Film se natáčel v Salt Lake City v Utahu. (rafix)

Časové pásmo bylo změněno