Místo k životu

• Kanada This Place
Kanada, 2022, 87 min (Alternativní 83 min)

Dvě ženy - jedna Tamilka, druhá napůl Indka a napůl Íránka - hledají odpovědi na otázky, setkávají se, poznávají Toronto a pomalu se do sebe zamilovávají. Kawenniióhstha, básnířka, která je ve městě nová, hledá otce, jehož nikdy nepoznala. Malai a její starší bratr se snaží vyrovnat s otcovou alkoholickou minulostí a vážnou nemocí. Kulisou jejich příběhu je Toronto, nejrozmanitější město na světě. (Cinemax)

Johnny.ARN odpad!

Takto mixnutú kategóriu nenájdete ani na porhnube, hovorím vám. Mám to prejdené. Inak treba strašne pridávať jas, aby človek videl aspoň niečo. Veľmi tmavé to je. A neboli tam ani cecky. ODPAD! ()

• Ačkoli byl tento film uveden do kin koncem roku 2022, natočen byl v roce 2019 nebo dříve. Torontské tramvaje, které jsou ve filmu vidět, byly vyřazeny z provozu koncem roku 2019. (Johnny.ARN)
  • Knihkupectví Glad Day Bookshop, kde je Kawenniióhstha (Devery Jacobs) několikrát viděna, je nezávislé knihkupectví v Torontu. Funguje od roku 1970 a specializuje se na LGBT literaturu. (Johnny.ARN)