Artran

Pozn./Spoil.: Manželka, které onemocní malý synek a jejíž manžel se ještě nevrátil domů z války, se rozhodne vyřešit těžkou finanční situaci jednorázovou prostitucí. Po návratu manžela však není dost silná na to, aby mu svůj zoufalý prohřešek zatajila... (Na Ozua jsou zde až nezvykle vypjaté, brutální scény) // Herečka Kinujo Tanaka získala za roli hlavní představitelky Tokiko cenu Mainichi Film Concours. ()

radektejkal

Přijel český odborník na trávníky do Anglie a stěžuje si, že u nás nejsou takové jako zde. A provádíte řádně hnojení, sečení, závlahu, vertikutaci, aerifikaci, pískování, přísev atd.?, ptá se Angličan. Samozřejmě!, odpoví Čech. A děláte to už alespoň sto let? - A to je možná i tajemství Ozuových filmů. Jako by byly řádně hnojeny, sečeny atd., a to alespoň sto let. Všechno je významné a vyvážené, jasné, nikoli polopatické, obrazy mluví a slova se zobrazují. A platí to i pro tento film, který řeší jeden z největších problémů společného života dvou osob: vztahu mezi odpuštěním a zapomněním. A protože jsem si zvykl na podporu tvrzení používat citáty (především z Boba Dylana a Jima Morrisona), tak pro tento případ, Bob Dylan: "True love tends to forget". ()