Moment of Contact

všechny plakáty
USA, 2022, 108 min

Režie:

James Fox

V roku 1996 boli občania brazílskej obce Varginha svedkami havárie záhadného objektu UFO. Niekoľko miestnych obyvateľov, vrátane skupiny dievčat vo veku od 14 do 21 rokov, malo blízke stretnutie s bytosťou, ktorá mala byť vysoká len 4 stopy, mala mať hnedú mastnú pokožku, veľkú hlavu a obrovské červené oči. Správy si získali veľkú pozornosť médií, ktoré sa o udalosti začali živo zaujímať. (Arsenal83)

Arsenal83

Dobrý dokument založený na svedectvách, ktoré vzbudzujú zvedavosť. Vymýšľalo by si toľko ľudí, alebo ide len o nejaký masový podvod? Nevieme, znie to, ako by sa niečo udialo a niekto sa to snažil ututlať, ale tých príbehov bolo po celom svete viac než dosť a ani Fox Mulder na to všetko neprišiel. No ak úradom svedčíte, že ste videli čudnú bytosť s veľkou hlavou a dvomi červenými očami, a oni jednoznačne razítkom potvrdia, že muselo ísť o bezdomovcov, ťažko im oponovať. Razítko je razítko a bezdomovci tak predsa naozaj vyzerajú. 🤷‍♂️ ()

Sharlis

Investigativny dokument, ktery predovsetkym obsahuje rozohvory s roznymi ludmi, ktori tvrdia, ze videli ufo a popisuju to, ale dokument neprinasa akekolvek fakty. Nejde sa do hlbky, su len rozhovory a tak teda nic z toho nie je relevantne ani podlozene inak, nez slovne nejakymi random ludmi z brazilskej dediny. Strata casu. ()

Scavo

Je mi záhadou, že tak vyspelá civilizácia, ktorá je schopná lietať medzi hviezdami / galaxiami, by mala ovládať technológiu, ktorej náš rozum nedokáže prisúdiť ani len základnú logiku. Ešte väčšia záhada je, že sa zdá, že takáto civilizácia je stále náchylná na zlyhanie. Jedno UFO sem a druhé tam sa zdá, že neustále havaruje, pričom posledná nehoda sa stala na záhrade u suseda v Brazílii. :-) Je prekvapivé, že napriek ich schopnosti lietať naprieč vesmírom, zjavne preferujú samostatné cestovanie. Prečo? Pretože hromadné UFO cestovanie je očividne problematické - stačí si len predstaviť, aký by to bol chaos, keby všetky tieto stroje naraz zažili poruchu.  Je toto naozaj prípad pokročilej civilizácie? Alebo je tu možnosť, že tieto pozorovania UFO sú len výplodmi nášho myslenia? Možno by sme mali prehodnotiť, či sú tieto neustále príbehy o UFO len dôsledkom našich fantázií a mediálnej manipulácie. Možno je čas skúmať tieto javy s dávkou skepsy a kritického myslenia. ()