Anna ze Zelených vršků

(TV film)
  • Kanada Anne of Green Gables (více)
všechny plakáty

Na prelome storočia sa rozhodnú vziať do svojho domu sirotu. Matthew a jeho sestra Marilla sú však tak trocha zmätení z toho, keď im namiesto chlapca pošlú dievčatko. Jej meno je Anne Shirley a hneď v prvých minútach je celkom zreteľne vidieť, že je to dievča s mimoriadnou fantáziou a netradičným pohľadom na svet. Len náhodou sa Marilla rozhodla nechať si Annu v dome, aj keď Annin spôsob myslenia a snívania je Marille a jej pragmaickému mysleniu vzdialený. Netrvá však dlho, kým sa Anna novom prostredí udomácni a kým si Marilla uvedomí, čo Anna do jej života môže priniesť... (oficiální text distributora)

piskotnik21

Som veľký fanúšik knižnej predlohy o Anne. Musím povedať, že dejovo sa mi páči viac príbeh vykreslený Lucy Maud Montgomery-ovou. Inak tento seriál nemá jedinú chybičku. Megan hrá Annu úžasne, Gilbert je aj v seriály taký, ako som si ho predstavovala v knihách...očarujúci :) Nádherná hudba, krásne scenérie, prepracovaný scenár a najmä Anna a Gilbert robia z tohto seriálu kúzelné dielo, ktoré pre mňa nestratilo niž zo svojej krásy ani po rokoch. Jedinečné! ()

Sofia_Straw

K Anne Shirleyovej sa vraciam roky. Už ako malé dievča som hltala knihy, neskôr i miniseriál. Anna i niektoré ostatné postavy v tomto spracovaní akoby "vyšli" z knihy. Málokedy sa podarí stvárniť knižné dielo s takým citom. Verím, že knihy o Anne Shirleyovej sa v budúcnosti ešte dočkajú "iného" spracovania, pretože táto postava si ho zaslúži presne tak ako knižné predstaviteľky diel Austenovej či Bronteovej. ()

athena07

Tohle jsem poprvé zahlédla v 15 letech a vím, že od té doby mi to leželo v hlavě, ten humor, citlivý příběh, nádherná krajina a hlavně mrkvička Anna. A pak asi po 8 letech jsem znovu zahlédla kousek v televizi a řekla jsem si, to musím mít. Sehnala jsem si všechny díly a koukám na ně každý rok, když dostanu chuť. Annu jsem si tak oblíbila, že jsem si přečetla i knihy, které jsou hezké, ale Megan Follows je ta pravá Anna. ()

Véronique

Ve svém žánru se jedná o nadprůměr. Na první pohled seriál vyvolává dojem "chudé Popelky", když však člověk pronikne do jeho nitra, je okouzlen. A to doslova vším - herci, hudbou, prostředím, a především samotným dějem. Ten, ať může z dnešního pohledu působit naivně, naivní vlastně je - ale v tom nejlepším slova smyslu. 83% ()

hermiona

Jen málokteré knižní předloze se dostane tak věrného televizního zpracování jako tomuto snad neznámějšímu dívčímu románu. Mírný odklon tu a tam nikomu a ničemu neubližuje, jak to někdy bývá. Vynikající výběr herců, postavy téměř identické s tím, jak jsme si je v dětství vysnily. Nejen Anna, ale i ostatní - stačí, když se podíváte na fotky v galerii, nemusíte se dívat na jména a je vám hned jasné, kdo je kdo. Tak jako v knížce, i tady mám nejraději Marillu. Nádherné kanadské scenerie, příjemná hudba, všechno to tak nějak spolu krásně ladí. Ze všeho čiší něha, klid, teplo a pocit domova stejně jako z knížky. Nedovedu si představit, že by kterákoliv vteřina měla být natočena jinak. Která holka nečetla alespoň první díl, neměla plnohodnotné dívčí dětství. Plný počet si přesto nechám pro jinou knížku od stejné autorky, kterou mám ješte o něco raději. Až se ji teda někdy Kevin Sullivan rozhodne přenést na televizní obrazovky. ()

• Boli dni, keď Megan Follows (Anna) musela nosiť korzet aj 14 hodín denne. Preto ho po skončení nakrúcania spálila. Poliala ho benzínom a tancovala okolo ohňa. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)