V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

Slartibarkfast

Jako atheista posuzuji tento notoricky známý příběh čistě po filmové stránce. Nemám v oblibě muzikály a toto dílo bylo dost uzpívané. Na druhou stranu bylo vše pojato poutavou formou a i lidé bez vyznání by v tomto mohli nalézt zalíbení. Jelikož jsem navíc fanda animáků, a tento se mi velice líbil, musím krotit svůj odpor k náboženským výtvorům a dávám vysoké hodnocení. 75% ()

korbitch22

Mnou naprosto opomíjená Disneyovka staré školy a to jsem v době vzniku na ní věk určitě ještě měl a na všechny tyhle filmy sme chodili, buď mě z toho chtěla vynechat matka, nebo už jsem tenkrát věděl, že náboženství je sračka. Naše malá to vzdala po dvaceti minutách a já jsem to tak nějak s mladou přetrpěl do konce. Příběh o Mojžíšovi to vzalo rychlíkem jako vzdělání členové SPD a díky 88 minutám se tam fakt nic nestane. Rány boží jsou vzatý fofrem a to samý celý Mojžíšův příběh. Asi to mělo fungovat jen jako lehký seznámení s náboženstvím pro děti, který to paradoxně nemůže oslovit a už vůbec ne v roce 2017 a všichni dospělí co nevěří v boha u toho zívnou, mávnou a usnou. Animace je skvělá, dabing podařený, vše kolem zbytečnost za těžký prachy a to hodnocení tady nedává sebemenší smysl.50%. ()

HoneyBunny

Normálně nesnáším takové ty dlouhé a nudné filmy s biblickou tématikou, které v televizi běží na Vánoce a Velikonoce. Princ egyptský je ale jiný. Je to v podstatě animovaná (skvostně!) pohádka s velice dobrými písničkami, které ani při opakovaném shlédnutí nebudete přetáčet (ne jako u Disneyho). Postavy jsou jasně vykreslené, chápete jejich motivace, stejně jako celý příběh. A některé scény jsou naprosto úchvatné a pamatuju si je dodnes (hořící keř, odchod židů z Egypta, celá sekvence se smrtí prvorozených atd.) Církev by si měla zaplatit další díly, třeba Noemovu archu, O potopě světa a tak. (A mimochodem, tenhle film má skvělý český dabing!) ()

venison

Pamatuji si, když jsem na tomto animáku byla v kině. Trošku se strachem jsem si jej pustila po letech. Neprávem! Film je i po tolika letech kvalitní, animace neotřelá a stále koukatelná, písničky skvělé. Vlastně jediná slabina filmu je to, že příběh je všeobecně známý a tudíž diváka nemá jak překvapit. Tedy krom perfektního zpracování. ()

T2

Rozpočet $70miliónovTržby USA $101,413,188Tržby Celosvetovo $218,613,188║ DreamWorks dokázali už pri svojich začiatkoch v kreslenej animácii zaujať. Vďaka šikovným tvorcom vznikla pekná rozprávka čo sa animácie týka, príbeh je sám o sebe dosť drsný až krvavý, hlavne v poslednej tretine sa to všetko zomelie, čo už biblia je taká skoro celá likvidačná, aspoň že to je obohatené o príjemnú hudbu. /80%/ ()

• Na filmu pracovalo mimo jiné 600 odborníků na náboženství. (Karlos80)
  • Šlo o první animovaný film ještě novotou vonícího studia DreamWorks. Jeden z jeho spoluzakladatelů, dřívější prezident Walt Disney Company (z níž neodešel v dobrém) Jeffrey Katzenberg to tehdy komentoval: "Ten nápad měl Steven Spielberg ještě před tím, než jsme společně založili DreamWorks. Svého času jsme spolu s Davidem Geffenem diskutovali o tom, jaké projekty bychom rádi dělali. Já jsem mluvil o své vizi moderního kresleného filmu a o tom, jak bych nově definoval hranice daného žánru. Napadlo mě, že by nebylo špatné natočil velké, monumentální filmy jako Indiana Jones, Terminátor 2 a Lawrence z Arábie v kreslené verzi a Steven na základě toho navrhl, abychom udělali Desatero přikázání. Což nás okamžitě nadchlo." (NIRO)
  • Jen čtyři herci namluvili i nazpívali své postavy. Ralph Fiennes (Rameses), Michelle Pfeiffer (Tzipporah), Martin Short (Huy) a Steve Martin (Hotep). Přestože to v amerických muzikálech není obvyklé, ostatní postavy namluvil a nazpíval někdo jiný. (Martin00x)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí