V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

Nancy

Tak takhle inteligentní a vhodný pro všechny věkové kategorie může být jen animovaný film. Každý věk si přijde na své a myslím, že každý na jiné. Dětem udělají určitě radost veselé scény, kterých tu naštěstí nebylo nasázeno tolik, jak se to (podle mě ke škodě) v novějších animácích dělá (ukecané postavičky, co chrlí jednu hlášku za druhou). Já osobně sem ocenila krásný příběh plný lásky i nenávisti. Jeden z lepších animáků poslední doby. ()

Macejko

Príbehové skratky takmer vôbec nefungujú, respektíve nefungujú tak, ako si asi tvorcovia predstavovali, a celou stopážou sa tiahne dosť neohrabaná práca s postavami (nezriedka menia chovanie zo sekundy na sekundu - napr. Ramzes pri Mojžišovom návrate v prostriedku filmu). V týchto ohľadoch skrátka Princ Egyptský na iné animované klasiky veľmi stráca. Je tu však jedno veľké ALE. Ten film je totiž úchvatný. Husacina po celom tele sa dostavila už pri fantastickom úvode a opakovala sa pravidelne až do konca. Aj pri scénach, ktoré by na papieri pôsobili možno až smiešne (rany egyptské ako pieseň?) je tento animák neuveriteľne silný a pôsobivý. Zimmerova hudba je skvostná a animácia a kamera detto. S lepším scenáristom z toho mohla byť ultimátna klasika. Takto je to "len" perfektný a nefalšovane epický animovaný film. ()

kinderman

Skvělý „klasický“ animák studia DreamWorks o Mojžíšovi a vyvedení Izraelců z Egypta co do působivosti hravě strčí do kapsy DeMillův na hranici kýče balancující opus Desatero přikázání. Žádná zpívající veselá zvířátka ala Disney, nýbrž opření se o biblický text (samosebou s příslušnou autorskou licencí), monumentální Zimmerova hudba a silné písně (především úvodní Deliver Us) v podání špičkových interpretů. ()

vydumnica

Potom faraón rozkázal svojmu ľudu: "Každého novorodeného hebrejského chlapca hoďte do Nílu, každé dievča nechajte nažive!" z knihy Exodus. The Prince of Egypt je nádherný a veľmi hodnotný kreslený film o Mojžišovi. Prekrásna animácia spolu s úžasnou hudbou a dôverne známym biblickým príbehom vytvárajú krásny a obdivuhodný celok. There Can Be Miracles When You Believe. ()

Fíla

Zejména tři věci dokázali na tomhle filmu udělat neskutečné divy. Hans Zimmer, který volil absolutně precizně a dokonale vybranou tématickou hudbu. Whitney Houston s Mariah Carey za píseň When You Believe, která nejde zapomenout. A tou třetí věcí, je opravdu silný, ale opravdu silný příběh. To, jak se musí Mojžíš vypořádat se všemi nástrahami života a zvyknout si na život "druhorozeného" ho musí udělat silnějším než kdy byl. Postavit se tváří v tvář svému bratrovi, i když nevlastnímu v čemž ovšem nebyl rozdíl. Myslím, že takovéhle filmy se dnes už nerodí. Jedinečnost, představivost a síla. ()

• Keď Ofra Haza nahrávala pieseň "River Lullaby", ktorá znie počas scény, keď malého Mojžiša necháva jeho matka odplávať v prútenom koši, spievala ju bábike, aby dokázala do hlasu vložiť čo najviac emócie. (HelenOfTroy)
  • Jen čtyři herci namluvili i nazpívali své postavy. Ralph Fiennes (Rameses), Michelle Pfeiffer (Tzipporah), Martin Short (Huy) a Steve Martin (Hotep). Přestože to v amerických muzikálech není obvyklé, ostatní postavy namluvil a nazpíval někdo jiný. (Martin00x)
  • Šlo o první animovaný film ještě novotou vonícího studia DreamWorks. Jeden z jeho spoluzakladatelů, dřívější prezident Walt Disney Company (z níž neodešel v dobrém) Jeffrey Katzenberg to tehdy komentoval: "Ten nápad měl Steven Spielberg ještě před tím, než jsme společně založili DreamWorks. Svého času jsme spolu s Davidem Geffenem diskutovali o tom, jaké projekty bychom rádi dělali. Já jsem mluvil o své vizi moderního kresleného filmu a o tom, jak bych nově definoval hranice daného žánru. Napadlo mě, že by nebylo špatné natočil velké, monumentální filmy jako Indiana Jones, Terminátor 2 a Lawrence z Arábie v kreslené verzi a Steven na základě toho navrhl, abychom udělali Desatero přikázání. Což nás okamžitě nadchlo." (NIRO)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí