Drzý a sebejistý průmyslník z Manhattanu, jeho manželka propadlá drogám a bezvýznamný pijan laciného alkoholu mají něco společného. Jsou posledními obětmi série nepochopitelných a brutálních vražd, které na první pohled postrádají motiv. Detektiv Dewey Wilson (Albert Finney), zvyklý postupovat vždy podle zaběhnutých policejních principů a předpisů, je zaskočen. Stojí náhle před tajemnými a nadpřirozenými silami a zjišťuje něco, co jemu i Vám vyrazí dech. Je to šokující a divoké dobrodružství, které po sobě zanechává množství znepokojivých myšlenek. Intriky a děs kulminují krok za krokem v cosi hrůzného, aniž by divák tušil, jaká síla nebo bytost vlastně mohla to vše způsobit. Kamera se střídavě dívá okem vraždící stvůry i jejích obětí. Účinek tohoto úspěšného filmového mixu horor / thriller je zaručený. (Warner Home Video CZ)

noriaki

Ekohorory vypadají jako mladý a okrajový subžánr, ale opak je pravdou. Objevily se už na sklonku němé éry a nezřídka hýbaly kinematografií. King Kong byl jeden z prvních, Ptáci jeden z nejslavnějších. Čelisti jeden z nejlepších a Jurský park jeden z nejvýdělečnějších. Vlci se ovšem do ději kinematografie nezapíšou vůbec ničím. Zdaleka nejlepší je na nich hudba Jamese Hornera, a i ta na jeho opravdu povedené kousky dost ztrácí. Možná kdyby někdo prostříhal tu úděsnou stopáž a někdo jiný přidal postavám důvtip a dvacet bodů IQ, tak by to byl alespoň průměrný film. ()

Jello Biafra

Napriek typickej béčkovosti má film dosť mrazivú atmosféru a scény útokov vlkov sú pôsobivé. Film je vlastné akási hororová detektivka, ktorá na záver odhalí nejedno prekvapenie. Veľkým záporom je ale značná dĺžka. ()

Šakalík

Zajímavě natočený, ale příběhem značně infantilní krimi thriller, který má typickou atmosféru osmdesátkových kriminálek. Film je zajímavý z technického hlediska, protože za pomocí obrazových i zvukových filtrů umožní divákovi vnímat svět očima i ušima vlčích zabijáků. V těchto scénách jsou použity principy, které proslavily Čelisti (pohled na oběť skrz oči predátora za doprovodu podmanivé hudby). Jenomže samotný příběh poněkud drhne. Film je zbytečně dlouhý, takže se místy vleče, scénář obsahuje spoustu logických nesmyslů a samotné finále v podobě jakéhosi smíření se s přírodou je dost tak trapas. Z dnešního pohledu tenhle snímek už asi moc nezaujme, ale vůbec bych se nebránil poněkud akčněji laděnému remaku. ()

Han22

Těžko hodnotitelný film. Začíná to jako povedená kriminálka s ošuntělým Finneym jako detektivem a skvělým "predátorským" pohledem vlků. Jenže se do toho plete nějaké stíhání teroristů, indiáni a nakonec se to rozplizne v sluníčkovou eko-agitku o nutnosti být zadobře s přírodou. A ač celkem slušně natočení, Vlci jsou za a: strašní dlouzí a nudní a za b: mají silně zmatený a překombinovaný příběh. Takže i přes Finneyho a mladého Olmose (Adama z BSG) nemůžu dát víc. ()

Eldoth

Škoda té přepálené stopáže, film se v určitých scénách neskutečně vleče, ani není tolik atmosférický, jak jsem od něj čekal ...a Albert Finney mne začal iritovat už od svého nástupu na scénu. I přesto všechno pod 3* nepůjdu. Mimochodem ...už je mi jasné, odkud čerpal James Horner " inspiraci " při tvorbě svého imho nejlepšího soundtracku ...jímž jsou Alieni. ()

franzkfk

Produkt, který jako kdyby byl předzvěstí Vetřelců (Hornerovo téma) a Predátora (pohled první osoby). Do finále je to opravdu výtečné béčko. Ovšem poslední třetina by potřebovala vylepšit. Musím si sehnat předlohu ... ()

TomStrom

Pěkně oldschool, ale horror to moc není a ten scénář není kdovíjak povedený. Prostě film, na který se vcelku po zásluze zapomnělo. ()

Mark1983

Nejedná se o žádné excelentní dílo,přesto je film po své stránce koukatelný a pro nenáročné diváky imponující,což jsem si myslel,že jsem také nenáročný divák,ale hodně filmových odpadů se mi také nelíbí.Ovšem tento snímek bych do odpadu nikdy nedal,co se týče celkového děje. ()

Baroque

komorné, inteligentné, mysteriózne, nesporne s prvkami hororu, skvelé výkony so štipkou humoru. nechápem, prečo také nízke hodnotenie a prečo som o filme doteraz nič nepočul. elitka. ()

StaryMech

Druhé a poslední celovečerní dílo Michaela Wadleigha, natočené jedenáct let po proslulém "Woodstocku", má lecos společného s "Candymanem" Bernarda Rosea : oba snímky jsou nadprůměrnými strašouny, střídavě nebo i zároveň napínavými, drsnými, básnivými a nesmyslnými ; oba se odehrávají ve zpustošených ghettech velkoměsta ; oba mají společenskokritickou rovinu a těžko přeložitelný název. "Wolfen" (něco jako "Vlkouni" ?) ale z mého pohledu nabízejí víc : hlubší ekologický rozměr, Indiány takříkajíc tančící s vlky, svěží průpovídky (nejen) unaveného detektiva - a také pěkně provedené tepločivné vidění (doprovozené přiměřeně zkresleným zvukem) šest let před "Predátorem". Lecos ze závěru se obtisklo i do Jordanova "Společenství vlků". V roli informátora sám režisér. ()