Reklama

Reklama

Bitva o Británii

  • Česko Bitva o Anglii (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film Bitva o Anglii režiséra Guye Hamiltona rekonstruuje proslulou kapitolu z dějin druhé světové války, v níž Velká Británie dokázala odolat německým leteckým útokům. Snímek se soustředí na různé britské vojenské osobnosti, řada z nich je inspirována skutečnými lidmi. V červenci roku 1940 německé vzdušné síly bombardují Anglii v rámci příprav na invazi. Když začne Německo, zřejmě nedopatřením, útočit na civilní oblasti v Londýně, Britové začnou v odvetě nečekaně iniciovat nálet na Berlín. Rozlícený Adolf Hitler nařídí Luftwaffe, aby své útoky spíše než na vojenské cíle zaměřila na Londýn a další velká města. Jeho špatný úsudek však umožní Britům obnovit zničené letecké základny. Statečný boj vyčerpaných anglických pilotů Královského letectva a odolnost britské veřejnosti nakonec dohnaly Německo k tomu, aby se vzdalo svých pokusů o invazi. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (214)

drackula 

všechny recenze uživatele

Letecké súboje, plánovanie, logistika - na toto všetko sa veľmi dobre pozerá. V momente keď nastáva nejaká civilná rovina, alebo sa do popredia dostávajú konkrétne postavy, už sa to trochu drhne a pravdupovediac som sa tešil na moment, kedy sa zase pôjde do akcie. V globále ale určite spokojnosť. 70% ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Bitka o Britániu je pútavým historickým filmom. Asi hodinu. Akonáhle začnú vzdušné bitky, je jasné, že veľdielo z toho nie je, nakoľko tie zábery vzhľadom na rok výberu sú dosť amatérske, obrazové síce celkom pekné, ale na druhej strane mnohokrát opakované. A pozerať sa na ten istý záber niekoľkokrát za dvadsať minút a tváriť sa, že som ho nevidel, to chce pamäť Nemovej frajerky. Vo filme sa taktiež ukáže, že tí veľkí Briti brali už za čias druhej svetovej vojny Poliakov, potažmo Čechov (a pár Slovákov) za odpad, normálne to tu bez škrupúľ priznali, aj keď sa v závere aj im poďakovali. A dodnes sa vlastne nič nezmenilo. Pre Angličana je bližší čapatý zo stánku než Slovan rovnakej pleti, niekedy aj viery (či neviery). ()

Reklama

Bauer 

všechny recenze uživatele

Když jsem se ve škole učil o bitvě o britanii, tak jsem si říkal, že by to nebylo špatné vidět to jako film. Nedávno jsem zjistil, že je film ( stydím se za to, že jsem to objevil až teď ) a musel jsem ho prostě vidět.Od režiséra Guye Hamiltona jsem doposud viděl pouze bondovky, tudíž jsem byl docela zvědav, jak natočil něco jiného a musím napsat, že to dokázal natočit na výbornou. Film popisuje události od května do září roku 1940, takže jsem si krásně zopakoval dějepis, protože bych řekl, že to bylo dosti dopodrobna. Ohromily mně letecké souboje. Je to staré skoro 40 let ale ty letecké souboje jsou perfektní.Z herců jsem poznal jen Michaela Caineho a ostatní jsem vůbec neznal, ale důležité byli jejich dobré výkony. Jeden z těch lepších válečných filmů!!! ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Opět jeden ze snímků 60. a 70. let, které jsou zpracovány více dokumentárním způsobem než dějově, spolu třeba s Bitvou o Midway, Tora Tora, Tora nebo Příliš vzdáleným mostem. Ve své době naprostá špička v technickém provedení, před kterou Bayův Pearl Harbor může blednout závistí, se skvělou Goodwinovou hudbou. BTW jsem tenhle film poprvé viděl v roce 1990 v Paláci kultury, čemuž předcházela debata s našimi letci. ()

Tomatáš 

všechny recenze uživatele

Když zohledníme rok vzniku tohoto snímku, musíme tvůrce velice pochválit...Leteké souboje jsou krásně zpracovány bez větších chyb..Historická fakta jsou na slušné úrovni..jen jedna připomínka pro fajnšmekry..Luftwaffe používá ve filmu pouze jeden typ bombardéru (He 111) a celkově tam máme možnost spatřit pouze tři typy německý letadel..to jen na okraj..;) ()

Galerie (123)

Zajímavosti (25)

  • Ve scéně s T5 - Polská výcviková peruť je záběr na letku 6 Hawker Hurricane. Ovšem první tři letadla jsou skutečně Hurricany, ale vzdálenější tři jsou Me 109. Odlišnost lze najít v rozdílném tvaru trupu a hlavně chybějícím chladiči pod trupem. (Jirka_Globus)
  • V opravdové bitvě o Británii Němci použili i jiné létající stroje, než můžeme vidět ve filmu. Mezi některými jmenujme například Messerschmitt 110, Dornier 17 nebo bombardéry Junkers 88. Když se ale film natáčel, nebyly k dispozici žádné funkční exponáty. (Javert)
  • Obdobně jako u Messerchmittů, i filmové bombardéry Heinkel 111 pocházejí od španělského letectva. Bylo použito 32 kusů bombardérů CASA 2,111 (licenční Heinkel 111 H-16 s motory Merlin namísto Junkers Jumo 211). (ryba443)

Související novinky

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Z Ameriky přichází velmi smutná zpráva. Dnes ráno ve svém domě v Connecticutu zemřel legendární kanadský herec a držitel Zlatého glóbu i Ceny akademie, Christopher Plummer. Populárnímu tvůrci známému… (více)

Reklama

Reklama