Jak je důležité míti Filipa

• Velká Británie The Importance of Being Earnest (více)

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (Colin Firth) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (Frances O´Connor). Moncrieff (Rupert Everett) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (Reese Witherspoon) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiální text distributora)

ReneeS

Přesně takovouhle jiskru by Wildeovy komedie měly mít. Vtipné a hravé od první scény až po konec titulků. A není to jen výbornou předlouhou. Oba pánové mě neskutečně bavili, stejně jako Judi Dench. Dalším bonusem byla velmi dobře vybraná hudba. Ano, mělo to své mouchy (hloupé scény s rytířem, tetování), ale to je fuk, protože jinak se mi to strašně líbilo. ()

Madison

Rýdzo britská, sarkasticky brilantná, obsahovo vtipná dobová uletenosť, ktorá doslova pohladí priaznivcov vzťahových prepletencov allenovského štýlu, ale v doprovode čisto anglického panovačného humoru. Prenádherná filmová záležitosť divadelného charakteru, ktorá sa otvorene vysmieva konvenciám, podobám lásky či hlúpym charakterom postáv. A ten herecký kasting! Colin Firth čoby po uši zamilovaný džentlmen, Rupert Everett ako ľahostajný mestský aristokrat, Frances O´Connor ako kultivovaná dáma a voľnomyšlienkárka Reese s pohŕdavou náturou bola krásnym Wildeovým bonbónikom. O bezcitnej Judi Dench ani nehovoriac. Jeden z filmov, ktorý ma pohltí za každých okolností. ()

fabecc1222

Tak už rovnou vim, kterou divadelní hru nepotřebuju vidět...Film hodně věrně napodobuje styl klasické divadelní hry, ale pro mě jí nedokázal dát ten správný filmový tah na branku, aby tomu dal něco navíc. Plus asi už v základu bude pro mě "chyba" v samotné předloze, jejíž příběh je hodně triviální a snaží se zbytečně kombinovat, aby byl zajímavější. Je fakt, že herecké obsazení je výborné, občas je tu nějaký povedený slovní fór či dialogová výměna, ale i přes krátkou stopáž to pocitově ubíhá hodně pomalu. ()

Pavlínka9

Pro mě klasická anglická podívaná, kterou můžu vidět kdykoliv, jelikož obsahuje pro mě všechno dokonalé - vynikající herce, skvělé anglické prostředí, vtipnou zápletku, vynikající herecké výkony a kouzelnou Reese Witherspooon, která tomu všemu nasadila korunu :) Ať už byl před natáčením či při natáčení mezi Firthem a Everettem jakýkoliv vztah - mě to přišlo dokonalé a jako bratři na mě působili od první minuty :) Dramatické vstupy a pohledy Judi Dench - to byla pouze třešnička na dortu ;) ()

Aleee89

Tato dvě slova mě napadají jako jediná po shlédnutí filmu Jak je důležité míti Filipa. Prostě zvláštní, ne špatné, ale navíc ještě zajímavé. Osobně jsem Wildovu předlohu ani nečetla, ani neviděla v divadle, takže nemůžu srovnávat. Jako film to ale nebylo špatné, herecké výkony mě dost zaujaly a Reese mi už delší dobu připadá, že není jen ta Pravá blondýnka, ale umí i hrát něco více. Tenhle film určitě překvapí hezkými scenériemi, dialogy jsou dobré, ale chvílemi jsem nevěděla, co si o tom mám myslet. Nevím, opravdu mi to párkrát připadalo jako parodie na tu dobu a svět, jako by si z toho převážně oba hlavní mužští hrdinové dělali srandu, byli tak upjatí a vážní, až se mi to zdálo k pousmání... ale to je jen můj pocit, který určitě jinak nemůže přehodnotit můj veskrze kladný názor na tento film. ()

• Přestože byla postava zahradníka Moltona nakonec z filmu vystřižena, můžete jej vidět v pozadí v mnoha scénách. (HappySmile)
  • Když se Reese Witherspoon učila anglický akcent pro tento film, její manžel Ryan Phillippe se zrovna učil skotský přízvuk pro svou roli ve filmu Gosford Park (2001). Kdo z nich se to naučil nejrychleji? Jejich dcera Ava. (HappySmile)
  • Finty Williams, která hraje lady Bracknellovou jako mladou tanečnici, je dcera Judi Dench, která hraje starší lady Bracknellovou. (HappySmile)