Třída roku 1984

Idealistický učitel nastupuje na novou školu ovládanou brutálním gangem mladistvých. Poté co je gangem zabit jeho kolega a jeho vlastní těhotná žena znásilněna, se učitel vydává udělit svým žákům poslední lekci. "Džungle před tabulí" podle režiséra filmu Komando. (choze)

Blazkowicz

Surový a drsný film jako šmirgl. Škoda že jsem ho zrovna viděl v opravdu mizerné kvalitě. Béčko je to každým coulem, ale to není vůbec problém. Dokonce to tomu i trochu pomáhá. Závěrečnou řežbu jsem vůbec nečekal a o to větší bylo moje překvapení. Brutální to bylo možná až moc (není výtka!) a čekal jsem malinko jiný konec v tom, že třeba i ostatní poznají, co jsou ti grázlíci zač. Takto to vlastně zůstalo zase jen u toho učitele. Naštěstí to bylo v závěru vysvětlené dobře. 4* ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

montel

Učitel Andrew Norris (Perry King) nastupuje na Lincolnskou střední, která je proslulá svými násilnostmi mezi studenty a je jednou z nejhorších škol v Severní Americe. Po pár dnech se zaplete s tvrdým gangem, který šikanuje okolí. Brzy se začne bát i holý život...Klasický drsný thriller 80.let u kterého se takřka nenudíte. I když je to natočeno podle skutečné události, pochybuju že by si ti spratci mohli dovolit co se jim zlíbí. To jediné mi na filmu vadilo a proto jsem šel s hodnocením dolů. Ale pobavil mě chlapeček Michael J. Fox. 55% ()

Fenk

Hodinu a půl hrající videoklip k asi té nejopomíjenější Cooperově skladbě, u kterýho dostávám chuť si vyčesat číro, podmáznout voči válečnou barvou a jít ven rozkopat nějaký popelnice. ()

Al90

No necekal jsem od filmu zadny velehit,ale hodinu a pul me to prikovalo do kresla a ja ziral s otevrenou papulou co se to deje pred mnou v televizi..dost solidni triller,pri kterym mi pri nejakych scenkach jemne preskakovala husina... Byt tim ucitelem ja,uz by mi davno preskocili nervy a musel bych je davno sejmout :)) avsak ,, JSME JENOM DĚTI,, ()

BaseDallas

80te roky a všetky tie krásne klišé vtedajšieho filmového priemyslu, skombinované s dobrými hereckými výkonmi a réžiou. Nie je to typická jazda za pomstou, pán ućiteľ sa naštve, až keď už nevidí iné východisko. A neposlušní študenti zaplatia za svoje zverstvá, divák môže ísť spokojne spať. ()

ruminawi

Film, u nějž se výtečně rozčílí každý, jemuž leze krkem omladina pod vlivem drog a silného ega, nemá v oblibě sebestředné, vyčůraně svodomyslné parchanty a pseudogangstery, zlatou mládež a jinou chamraď. Jo, stát se podobné útoky mně, píšu tento komentář zřejmě až po propuštění z vězení, případně už možná vůbec. Tlustoprd, smažka, coura a vůdce party v podobě přihřátého hošíka ovšem na druhou stranu působí velice vtipně. ()

Miroslav.Zac

Je vidět, že problémy s násilím ve školách, potažmo s násilnickým chováním vlastní mládeže mají v USA už nejméně čtyřicet let. Z filmu vyloženě čiší bezradnost dospělých, jejichž neřešení problému ve finále filmu vyvrcholí zbytečným krveprolitím, Příjemně překvapil mladý Michael J. Fox. ()

Strato666

Musím říct, že asi neexistuje film, který jsem viděl vícekrát za sebou než tento,VHS kazeta dostala opravdu zabrat, ale tento film za to opravdu stojí… Je pravda, že jsem tak trochu ujetý na filmech, kdy hrdina likviduje své soky jednoho po druhém, ale tento film je v této dějové linii na samém vrcholu. Partička ujetých studentu ovládne školu a dělají si prostě co chtějí… Vše funguje, dokud se neobjeví učitel, který vezme spravedlnost do svých rukou a pěkně všechny nepovedené studentíky začne likvidovat. A že se jedná o likvidaci originálním způsobem, o tom nepochybujte… Mimo jin é jsou zde super hlášky: Pane profesore, jestli jste si nevšiml, tudle školu vedu já“ . „Pan ředitel bude mít jistě radost, až se tuto informací dozví“. Pro mě kult. ()